Askerlik Celp İşlemleri

Kışın Askere Gideceklerin Yanlarında Bulunması Gereken Eşyalar

Kışın daha iyi koşullarda bir askerlik süreci geçirmek için kışın askere gideceklerin yanlarında bulunması gereken eşyaları sizin için derledik. Kışı rahat geçirmeniz açısından bu tavsiyeleri dikkate almanız önemli olacaktır. Çünkü kışın hazırlıksız olarak askere gidenler birçok zorlukla karşılaşabilmektedir. Kış mevsimi, askerlik görevini yapacaklar için genellikle zorlu çetin dönemlerden biridir. Havaların aşırı soğuk olması, kar, don gibi hava şartlarının olumsuz seyretmesi, bu engeller ile mücadele gerektirecektir. Sonuçta kış mevsimi  her anlamda hazırlık isteyen bir mevsimdir.

Kışın Askere Gideceklerin Yanlarında Bulunması Gereken Eşyalar

Kış mevsiminde askerliği tercih edecek kişilerin yanında bulundurması gerekli eşyalar hem fiziksel olarak rahatınızı temin etmek hem de çetin şartlara karşı mücadele edebilmek, kendinizi korumak için oldukça önemlidir. Kışın askere gideceklerin yanlarında bulunması gereken eşyalar neler? Sorusu birçok kişi tarafından merak konusudur. Bu konuda herkes yakınında daha önce askere giden birileri varsa onlardan faydalanıyor. Ancak yanınızda kimse yoksa Google üzerinden aratarak bu içeriğe ulaştınız.

Şimdi kışın askerler için olmazsa olmaz dediğimiz gerekli eşyaları liste halinde sizlere aktaracağız. Böylelikle kışın askere gitmek zorlu olmaktan çıkacak ve rahat, hazırlıklı bir süreç geçireceksiniz.

Alınması gereken eşyalardan bir kısmını aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz:

 • Sizi sıcak tutacak polar montlar, kalın yünlü çoraplar ve eldivenler. Bunun gibi vücut ısınızı koruyacak kıyafetler. Yine çok önemli olan eşyalardan biri termal içlikler. Mutlaka yanınıza almalısınız.
 • Cihazlarınızı şarj edebilmek için yedek kaynağı ya da pil, iletişim kurabilmeniz için gerekli olan eşyalardan biri.
 • Acil durumlarda kullanmak üzere yanınıza alacağınız bir ilk yardım kiti de çok önemlidir. Soğuk havalarda don oluşma ihtimaline karşı, yine kesik ve burkulma gibi acil durumlarda olaya müdahale edebilmek açısından önem taşımaktadır.

Asker Alışverişi Listesi (Kış)

Askerlik için özellikle kış mevsimini tercih edecek olan gençler için önceden yapılacak hazırlıklar hayati öneme sahiptir. Kışın soğuk geçen hava koşullarına elverişli ekipmanlar giyinmek ve edinmek, askerlik süreniz boyunca size konforlu ve tedbirli bir ortam sağlayacak. Kış için asker alışverişi listesinde gerekli olan malzemeleri şöyle listeleyebiliriz:

 • Kişisel Hijyen Bakım Malzemeleri
 • İlk Yardım ve Temel Düzeyde İlaç Malzemeleri
 • Uyku için gerekli malzemeler
 • Kişisel eşyalar
 • Güneşten Koruma Ürünleri
 • Günlük Giysi ve Kıyafet
 • Askeri Üniforma ve Askeri Malzemeler

Yazın Askere Giderken Alınacak Malzemeler

Askerlik birçok kişi açısından yaşamın en önemli dönemlerinden birisidir. Tabii bu heyecan içerisinde neler alacağınızı planlamadıysanız o heyecanla unutma olasılığınız yüksek olacaktır. O yüzden bu süreci planlı şekilde ve listeli olarak atlatabilirseniz çok rahat edersiniz. Yazın askere giderken alınması gerekenler diye birçok kişi internetten araştırma yapmaktadır günümüzde. İşte yazın askere gidecekler için yanınıza almanız gereken malzemeler:

 • Hiç kuşkusuz askerlik boyunca en önemli şeylerden birisi de kişisel bakımınıza özen göstermektir. Bu sağlığınız açısından ve disiplin açısından da gereklidir. Diş macunu, diş fırçası, şampuan, sabun, tıraş köpüğü vb. temel düzeyde kişisel hijyen ve bakım ürünlerini yanınıza mutlaka alın.
 • Askerlik boyunca mutlaka temiz giysi gereksinimi duyacaksınız. Bu yüzden herhangi bir sıkıntıyla karşılaşmamak için bol sayıda iç çamaşırı, tişört, çorap, pantolon vs. gibi temiz giysileri yanınıza alırsanız, gündelik temizliğinizi ve ihtiyaçlarınızı çok rahat karşılamış olursunuz.
 • Burada en önemsenmesi gereken konulardan biri de uyku sağlığıdır. Bunu için yastık, yastık kılıfı, uyku tulumu ve battaniye gibi malzemeleri yanınıza alırsanız kaliteli ve düzenli olarak alacağınız uyku sizi orada bayağı rahatlatacaktır.
 • Soğuk algınlığı, baş ve çeşitli vücut ağrıları gibi karşılaşabileceğiniz hastalık durumlarda kullanmanız gereken ilaçları ve ilk yardım malzemelerini de yanınıza almanız önemli. Özellikle basit yaralanmalara yönelik olarak alacağız tedbirler önemlidir, bu kapsamda bandaj, yara bandı benzeri malzemeler ciddi öneme sahiptir.
 • Ek olarak yanınıza ilgi alanlarınıza yönelik olarak kitap, not defteri alabilmeniz boş vakitlerinizi geçirmek açısından önemlidir.
 • Güneş gözlüğü ve güneş kremi vb. koruma ürünleri de uzun süre dışarıda kaldığınızda sizi zararlı ışınlardan koruyacaktır.

Polis

Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu