Ana Sayfa / PMYO / Kırıkkale PMYO 2017 Geçici Kayıt Duyurusu

Kırıkkale PMYO 2017 Geçici Kayıt Duyurusu

Kırıkkale Polis Meslek Yüksekokulu, 2017 yılında PMYO sınavları sonucu asil kazanan adayların geçici kayıt işlemleri ile ilgili duyuru yayınladı. PMYO geçici kayıt işlemleri Polis Meslek Yüksek Okulları giriş yönetmeliği madde 17’ye göre yapılmaktadır. Geçici kayıtlara başvuru, bizzat adayın kendisi tarafından kazandığı okul müdürlüğüne yapılır.

Kırıkkale PMYO kazanan ve planlaması yapılan adayların 06 Eylül 2017 günü saat 17:00’ye kadar okula gitmeleri gerekmektedir.Gitmeyen adaylar haklarını kaybedecek ve yerlerine yedek aday planlaması yapılacaktır. Adaylar intibak eğitimi süresince yatılı olarak Yüksekokullarda kalacaklarından ihtiyaç duyacakları eşyaları yanlarında getirmeleri gerekmektedir. Bu malzemeler:

 • Yeteri kadar kıyafet,
 • kravat,
 • kumaş pantolon,
 • gömlek,
 • eşofman takımı,
 • spor ayakkabısı
 • tıraş malzemesi vb.

Cep telefonu getirecek adaylar kamerasız ve internet erişimi olmayan telefon getirecektir. Adaylara intibak eğitimi süresi içerisinde, Devlet Hastanesinden sağlık kurulu raporu aldırılacaktır. Sağlık kurulu raporu aldırma esnasında adaylardan ücret alınmayacaktır.

Kırıkkale PMYO 2017 Geçici Kayıt Belgeleri

 1. Mezun olduğu liseye ait diplomanın aslı veya Noter onaylı sureti, Üniversite 2.ve üst sınıflara geçen öğrenciler okudukları üniversiteden onaylı Lise Diploması fotokopisi ve yeni tarihli öğrenci belgesi getirecekler.
 2. Üniversiteye yeni kayıt yapanlar üniversiteden onaylı Lise Diploması fotokopisi ve öğrenci belgesi getirecekler. Ancak Üniversiteye yeni kayıt yaptıran ve hiç kayıt yaptırmayıp noter onaylı suret getiren adaylar,  eğitim-öğretimin başlangıç tarihinde bu belgelerin asıl suretlerini getirmeleri gerekmektedir.
 3. Diplomasını kaybedenler “Öğrenim Durum Belgesi”, mezuniyet işlemleri bitmemiş olan “Sorumlu, beklemeli vb.” adaylar okullarından durumlarını belirtir belge getireceklerdir. Ancak mezuniyet işlemleri bitmemiş adayların eğitim öğretimin başlama tarihine kadar diplomalarını getirmeleri gerekmektedir.
 4. Askerlik hizmetini yapmış erkek adaylar “Terhis Belgesi” ni getirecekler.
 5. Evli olan adaylar evlilik cüzdanının ve eşinin kimlik fotokopisi ile birlikte eşinin bir adet fotoğrafını getirecekler.
 6. Adayların son hali ile çekilmiş sekiz (8) adet fotoğraf getirecekler.(Biometrik olmayacak)

Detaylı bilgi almak isteyen adaylar Kırıkkale Polis Meslek Yüksek Okulu iletişim bilgilerini kullanabilir. Soru sormak isteyen ziyaretçilerimiz yorum bölümü ve soru cevap kısmını kullanabilirler.

Bu makalede tam 84 SORU-CEVAP yer almaktadır. Okumak ve yeni soru sormak için aşağıya bakınız.

84 Soru Var

 1. Tekrar polis başvuruları ne zaman acaba

 2. Pmyo başvurusu mu kasım

 3. Göz bozukluğu kaç dereceye kadar

 4. Ben Kastamonu PMYO nu kazandım. Şimdi burda Kırıkkale için açıklama yapılmış, her okulun başvurusu farklı mı oluyor hiç bişe anlamadım ?

 5. 2. Maddeyi anlamadım ben kayıt oldum üniversiteye fakat neden lise diplomamın yanında üniversiteden onaylı lise diploması ve öğrenci belgesi istiyor.

  6. Maddede anlamadığım neden biyometrik fotoğraf değil

  • admin

   Kayıt olurken üniversiteye lise diplomanı verdiysen diyor. Vermediysen, lise diploman sende ise sorun yok. Biyometrik istenmiyorsa olmayacak. Sorgulamanın manası yok.

 6. Gozlerimi cizdirirsem bu sakınca olurmu

 7. 2017 yilinda pomem alimlari olucak mi ekim kasim gibi ?

 8. liseden sonra alım pöh içinde geçerli mi?
  ygs den sonra lys ye girmek zorunda mıyız?
  eğer ilk mülakatı geçemez isek diğer sene tekrar başvura biliyomuyuz?

 9. Kastamonu pmyo kazandım ama gaziantepe ulasimi çok zor başka pmyo ya aldırma şansım var mı?

  • admin

   Polis olacaksınız, ne demek ulaşım zor felan? Hakkariye nasıl gitmeyi düşünüyorsun polis olunca? Anne-babanızdan ayrılamayacaksanız polis olmayın.

   • Ben size annemden babamdan ayrilamam demedim burdan direk uçak ve otobus yok 2 3 şehir degistirmem gerekiyor örneğin ben gaziantepteyim samsun olsun istanbul olsun yine uzak olsun yani mesele anne babamdan ayrılmak değil kısaca.

 10. Şimdi vesikalık resim goturcem bide kardeşim Kırıkkale için gömlek demiş rengi mavi mi olcak , kravat rengi filan nasıl olcak bilgi verirmisin ? Teşekkür ederim admin şimdiden

 11. Ben geçen gün e devlet üzerinden üniversite kaydimi yaptım. Gecici kayıt için Öğrenci belgesi getirmem gerekiyor mu ?

 12. Bn ygs. Girmedim bunda bir sikinti olurmu …?
  Bi de buna karsilik ucret odeyecekmiyiz?

 13. Lise 11. Sinifa gectim pmyo na ne zaman basvuru yapmam gerekir ?

 14. Boy 187 kilo 94.5 komser yardımcısı olur muyum?

 15. Merhaba ben samsun 19 mayıs pmyo kazandım ben açıköğretim lisesnden temmuz ayında mezun oldum diplomam henüz hazır değil ama okuldan çıkma belgem var 6 ay diploma yerine geçen bir belge 15 tatilde ya da diplomam hazır olana kadar o belgeyi soeun ederlermi yaıtlarsanız çok sevinirim

  • Ünal kaç puanla girdin benimde açıköğretim lise devam ediyor 8 kredim kaldı bu sene 210 puan yapabildim ygsden önümüzdeki ay dershaneye gidip pmyo ya hazırlancam , geçtiğin aşamalarıda anlatırsan sevinirim

   • Tabi öncelikle ben bayan olduğum için ayrı şeyler olabilir puanım 290 dı spor 100 sözlüyü ise bilmiyorum ama bence çok iyi geçmişti bende temmuzda mezun olabildim maalesef söyleyebileceklerim bu kadar

 16. Kardeşim sizce ilk yedk intibaktn 3 gun sonra aciklanirmi ve ilk yedkte sizce enfazla kac kisi olur tahminen

 17. Admin ben krıkkale pmyo kazandım gözler 1 derecenin üstüyse orada direk elenme sebebimi cizdiricez desek

 18. PMYO ilk alımları kaçırdım yılbaşına kadar 2. Bir PMYO başvuru süreci olacakmı admin

 19. Admin şimdi ben üniversite 3. Sınıfa geçtim. Kırıkkale pmyo yu kazandım. Üniversiteden alttan derslerim var bu sorun olurmu ?. Ayrıca lise diplomamı üniversiteye vermedim bende duruyo sadece diplomamımı götürecem yoksa hem diploma hemde öğrenci belgemimi ? Ayrıca üniversite kaydımı silmek yada dondurmak istiyorum bunu ne zaman nasıl yapmalıyım

 20. Bn Kırıkkale pmyoyu kazandm ama acık lise hala bitmedi onun icin diploma cıkmadı diploma cıkınca kadar geçici belge versek olur mu

 21. Kırıkkale pmyo kazandim ama onun oncesinde universiteye e devlet uzerinden kayit yaptirdim üniversiteyi dondurmasam sıknti olirmu ?
  Bi sorum daha olavak universiteye yeni kayit yaptiran adaylar universiteye gidip belgemi almasi gerekiyor yoksa sadece diploma yeterlimi teskler

 22. Bir soru kilomda 2 kilo eksiklik var biraz su içince (3litre kadar ilk mülakatta o kadar içince geçrim) indeksim tam 18 oluyor orada 17 li birşeyler gelse tolerans tanırlarmı su falan iç diye elenme sebebi olurmu ?

 23. İntibaktan sonra dönecekmiyiz

 24. Kırıkkale pmyo kazandim ama onun oncesinde universiteye e devlet uzerinden kayit yaptirdim üniversiteyi dondurmasam sıknti olirmu ?

 25. Ben kastamonu PMYO kazandım intibak eğitimi esnasinda sağlık raporu alacağız .o süreçte kesinlikle kitle indeksi alinacak mi tekrardan ?

 26. Ben sadece e devlet den üniversite ye kayıt yaptım benim ne yapmam lazım lise diblomam suan bende onunla gitsen sıkıntı olur mu

 27. kirikkaleti tutturdumda intibak kaç gün sürer sizce

 28. gecici kaydı 6 sında okula gelincemi yapacaz saat 5 e kadar

 29. 2. Maddeyi anlamadim ben diplomam elimde gerek varmi onayli belgeye fela

 30. Okula giderken takım elbisemizi giyip gelmemizmi iyi olur yoksa orda giyebiliyormuyuz?

 31. Pmyoda Her sabah kalktığımızda banyo yapabilirmiyiz hergün yanii temizlik bakımından sordum

 32. Yedekler ne zaman açıklanır?

 33. şimdi benim yedek 389 gelir mi?? ayrıca 6 eylül 17:00’a kadar yapılacak olan kayıtlar asil olarak kazanan adaylar için değil mi?

 34. Fotoğraf biyometrik olmazsa şans yokmu admin oğlum 60.yedek ve çağrıldı normal 8 fotoyla nasıl olacak

 35. kolay gelsin acaba tyt den kac net yapmam gerkir ve geçen sene ygs den kaç net le aldınız cevaplarsanız çok sevinirim

Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir