POLİS OKULLARI

Kastamonu Polis Meslek Yüksek Okulu

Kastamonu Polis Meslek Yüksek Okulu ilk olarak 01.09.1997 tarih ve B.05.1.EGM.0.72.17.01.02.97 sayılı İçişleri Bakanlığı’nın onayı ile kurularak eğitim öğretime başlamış, Kastamonu Polis Meslek Yüksek Okulu kuruluşundan 25/08/210 tarihine kadar Kastamonu Gölköy mevkiinde Ziraat Okulu binası olarak kullanılan binanın restore edilmesiyle, belirtilen yerde; 25/08/2010 günü itibariyle Saraçlar Mahallesi Huzurevi Caddesi, No: 52’deki yerinde hizmet vermektedir.

Kastamonu Polis Meslek Yüksek Okulu toplam; 126.704 m2 alan üzerine kurulmuş olup, 3 katlı idari bina, 4 katlı 2 adet eğitim binası, 4 katlı 2 adet ve 5 katlı 1 adet yurt binaları, 2 katlı yemekhane binası, kapalı spor salonu, halı saha, 10 yollu 1 adet kapalı atış poligonuı, 1 adet açık atış alanı, 1 adet havalı tabanca atış poligonu ve 5 katlı kamu konutu olmak üzere toplam 9 ayrı binadan oluşmaktadır.

Kastamonu Polis Meslek Yüksek Okulu idari bina, iki adet eğitim binası, 3 adet yurt binası, spor salonu, yemekhane binası ve lojmanlar olmak üzere dokuz ayrı binadan oluşmaktadır. Kastamonu Polis Meslek Yüksek Okulu iki eğitim binası bulunmaktadır. Kastamonu Polis Meslek Yüksek Okulunda Yirmi dört adet derslik yanında öğrencilerin eğitimlerinde kullanılan özel amaçlı bilgisayar sınıfları, ilk yardım sınıfları, trafik sınıfları silah derslerinde kullanılan atış poligonu mevcuttur. Yüksekokulda üç adet yurt binası olup koğuşlarımız dört kişiliktir. Her koğuşumuzda banyo lavobo bulunmakta olup yurt binalarımızın her katında çamaşır makinesi bulunmaktadır.

Kastamonu Polis Meslek Yüksek Okulu eğitim binalarında toplam 34 derslik, yurt binalarında toplam 260 adet koğuş bulunmaktadır.
Kastamonu Polis Meslek Yüksek Okulu kuruluşundan itibaren bu güne kadar toplam 2294 Polis Memuru mezun etmiştir.

Kastamonu Polis Meslek Yüksek Okulu İletişim

Adres:
Saraçlar Mahallesi Huzurevi Caddesi No: 52 37000 KASTAMONU
Meil:
kastamonupmyo@egm.gov.tr

Telefon:
0 366 212 48 34
0 366 212 48 35
0 366 212 48 36
0 505 318 37 59
Faxs:
0366 212 48 32

Kastamonu Polis Meslek Yüksek Okuluna Aşağıdaki Haritadan Ulaşabilirsiniz

Kastamonu Polis Meslek Yüksek Okulundan Bir Kaç Fotoğraf
kastamonu pmyo2

kastamonu pmyo3

kastamonu pmyo4

Polis

Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Makaleler

27 Yorum

 1. mülakat ve spora gitmeden önce m tam teşekkülü sağlık raporu alıyoruz? yoksa sadece spor yapması uygundur belgesi mi alcaz?

  1. Rapor almıyorsunuz. Mülakata ve spora girmeden önce ön sağlık taramasından, mülakata gittiğiniz okulda geçiyorsunuz.

 2. Ben açıköğretimden lise okuyorum 56 kredim var. Acaba Kastamonu polis meslek yüksek okuluna ne zaman başvurabilirim?YGS sınavına lise okurken de girebilir miyim? Kaç yaşına kadar Kastamonu polis meslek yüksek okulu öğrenci almaktadır?

  1. Liseyi bitirdikten sonra ya da bitireceğiniz sene YGS girerek başvurabilirsiniz. Okul olarak başvuramazsın, polisliğe başvurursun.

 3. Ygs ile girdiğimiz sınava okul olarak pmyo başvuru olmuyor mu mesela ben Kastamonu pmyo istiyorum yoksa pmyo’a başvurduktan sonra şansıma hangi okul çıkarsa Oray’a mı gidicem

  1. Okul başvurusu olmuyor, kazanırsanız sizi planlıyorlar, neresi olursa oraya gidiyorsunuz.

 4. Polis Meslek Yüksek Okulundan mezun olduktan sonra hangi dallara (Özel Harekat- Çevik Kuvvet…) geçme şansım var? Yada mezun olduktan sonra şark görevimi hangi rütbeyle yapacağım?

  1. 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak kaydıyla, sınavın yapıldığı yılın ekim ayının ilk günü itibarıyla 18 yaşını tamamlamış ve sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık tarihi itibarıyla 26 yaşından gün almamış olmak şartı aranır.

 5. Merhaba ben üniversiteside okuyorum şuan ilk senem ve 2.dönem polislik okuluna geçmek istiyorum acaba öyle bir şansım var mı ? Okuduğum bölüm özel güvenlik ve koruma

  1. FYO olur ama her sene olmuyor. Siz de normal adaylar gibi polislik sürecine dahil olmalısınız.

 6. Sınavın yapıldığı yılın ekim ayinin ilk günü itibariyle 18 yasimi doldurmama bir ay kalıyor bu durumda basvurum gecersizmi olur

 7. Ben İstanbulda Oturuyorum ama Pmyo olarak Kastamonu gelmek istiyorum gelebilir miyim ve mezun olduktan sonra İstanbula donebilirmiyim

 8. şuan üniversite okuyorum iki yıllık bu sene bitiyor okulum kastamonu pmyo ya geçebilmek için tyt’ye mi girmem gerekiyor nasıl yapabilirim bilgi verir misiniz ?

 9. Ben meslek lisesi bilgisayar bölümü mezunuyum polis olmak çok istiyorum bunun için hangi adımları izlemem gerekiyor

 10. Otogardan ulaşımı nasıl yapabilirim 30unda mülakatım varda belediye otobüsleri gidiyor mu okula

 11. ben lise mezunu oldum ancak 18 yaşını tamamlamadım bunla ilgili bir çözüm gelir mi sizce çok sayıda mağdur var çünkü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu