PMYO

Karma Polis Meslek Yüksek Okulları

Bayan arkadaşlarımızın sürekli olarak sordukları bayanların karma olarak eğitim aldığı okullar sorusuna bu yazımızda sizler için cevap vereceğiz. Polis meslek yüksek okullarına alımları 7000 kişi olduğu zamanlarda malumunuz bayan alımı da bir hayli fazlaydı ve o zamanlar bayan-erkek yani karma eğitim veren okul sayısı da haliyle çoktu. Geçtiğimiz yıllarda polis meslek yüksek okullarının polis meslek eğitim merkezlerine dönüştürülmesiyle bayanların bulunduğu okullarda günümüzde 2 ye kadar düştü. İstanbul Şükrü Balcı PMYO, İzmir Rüştü Ünsal PMYO, Yozgat PMYO, Hatay PMYO, Samsun 19 Mayıs PMYO, Trabzon PMYO, Balıkesir PMYO, Aksaray PMYO

Önceki Yıllarda Karma Eğitim Veren Polis Meslek Yüksek Okulları
Eskiden polis meslek yüksek okullarında karma eğitim veren okullar şunlardı: İstanbul Şükrü Balcı PMYO, İzmir Rüştü Ünsal PMYO, Yozgat PMYO, Hatay PMYO, Samsun 19 Mayıs PMYO, Trabzon PMYO, Balıkesir PMYO ve Aksaray PMYO idi. Ancak günümüzde bu okulların bir çoğu polis meslek eğitim merkezine dönüştürülerek zaten polis meslek yüksek okuluyla ilişkisi tamamen kesildi ve polis meslek eğitim merkezi olarak da karma durumda değiller.

Karma Polis Meslek Yüksek Okulları Hangileri?
Şuanda 2016 yılı itibari ile bayan polis meslek yüksek okuluna alınan öğrenci sayısı 250 olduğu için bayan eğitim veren polis meslek yüksek okulları da 2 ye düşürüldü. Karma eğitim olarak tabir edilen okullar ise; Samsun 19 Mayıs Polis Meslek Yüksek Okulu ve Adile Sadullah Mermerci Polis Meslek Yüksek Okulu‘dur. Önümüzdeki yıllarda belki de polis meslek yüksek okullarına bayan alımı daha da azalacak ve karma eğitim veren okul sayısı teke düşecektir bunu kimse bilemez.

Polis

Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Makaleler

388 Yorum

    1. 18 olmak şart mülakata girebilmek için bunuda bilmiyorsanız polisliği vatan için yapmak istemediğiniz belli

  1. Merhaba ben 18 yaşındayım ve tyt ye tekrardan gireceğim acaba ben pmyo mulakatlarindan başarılı olmazsam üniversite sınavına puanı ile başka bir mesleği tercih edebilir miyim yoksa ikinci yıl mı çalışıp kazanmam gerekli?

  2. karma polis okullarında bayan ve erkekler aynı sınıf içerisindemi eğitim görüyorlar

  3. merhaba parkur için cagrilacagimiz il neye gore gelir 81 ilin hepsinde PMYO sınavı yapılıyor mu siirtliyim ablam erzurum da girmisti erzurum da PMYO olmamasına rağmen nasıl oluyor bana neresi gelir ….!

  4. bazı google de resimler goruyorum kız erkek karisik ,yorumda gördüğüm kızlar ayrı erkekler ayrı sınıfta sınıflar karma mı,kaç kisilik

  5. aralık doğumluyum liseden mezun olunca 17 yaşında oluyorum yinede polislik sınavlarına girebilir miyim

  6. Merhaba şanlıurfada oturuyorum kazanırsam pmyo olarak hangi şehir gelir karma polis okulu olarak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu