Ana Sayfa / POLİS HABER / Jöh’ den Pöh’ e Geçiş Yapılır mı?
jöh'ten pöh'e geçiş varmı

Jöh’ den Pöh’ e Geçiş Yapılır mı?

İçişleri bakanı Efkan Ala’nın 10.000 polis özel harekat alımı yapılacağını duyurmasıyla her yerden bir çok soru gelmekte arkadaşlar. Bilindiği üzere polis özel harekata alımı yapılacak olan yeni alımlarda askerlik şartı ve 28 yaşından gün almamış şartı getirildi. Ayrıca bir çok adayın istediği gibi lise mezunu şartı da getirilen şartlar arasındaydı. Askerlik şartıyla ilgili olarak askerlik hizmetinden sonra 36 ay zaman geçmemiş olması da gerekiyor polis özel harekata başvuru yapmak için.

Özel Harekat İçin Askerlik Şartı Kaldırılır mı?
Arkadaşlar lise mezunu ve askerliğini yapmayan bir çok aday askerlik şartının kaldırılıp kaldırılmayacağını sormaktalar. Bu değişiklikler malumunuz kanun hükmünde kararname ile yapıldı bu kararname ile yapılan değişiklikler için yeniden bir daha değişiklik yapmaları gerekir onu da pek sanmıyorum yapacaklarını çünkü bunun üzerinde uzunca düşünüldü öyle karar verildi. Peki neden askerlik şartı var? Arkadaşlar polis özel harekat bilindiği üzere emniyetin operasyonel birimi ve buraya alınacak polislerin de askerliğini yapmaları kursu daha rahat hale getirecektir en azından emir komuta ve silah kullanımı hakkında bilgileri olmasını istemişlerdir.

Jöh’ den Pöh’ e Geçiş Yapılır mı?
Bugünlerde bize sürekli sorulan sorulardan bir tanesi de asker arkadaşlarımızdan gelen jandarma özel harekattan polis özel harekata geçiş olup olmayacağı. Şuanda şartlar belirlendi ancak jandarma özel harekattan polis özel harekata geçiş gibi konular net değil. Benim tahminimce şartları tutan asker adaylarda polis özel harekat sınavlarına başvurarak başarılı olmaları gerekmekte. Bazı asker arkadaşların ben 3 yıldır uzmanım terhisten 36 aydan fazla zaman geçti gene de başvurabilir miyim deniyor bu konu şuanda net değil arkadaşlar alım ilanı çıkınca polis akademisinden bu konuyla ilgili net bilgiler alınacaktır veya açıklama yapılacaktır.

11 Soru Var

  1. Jôh ten pôh e gecişi araştryom .iki yll jôh te gôrev yapldktan sonta aralkta tekrar sôzleşme yenileme yaplacak bu tarihten ônce pôh e nasl gecilir????

  2. JÖH,PÖH lise şartı sözleşmeli erler için kaldırılsın

  3. Pöhten jöhe geçiş olur mu

  4. SELAMUN ALEYKÜM ADMİN BEN ŞUAN ASKERİM 96/4 TERTİP 60 GÜNÜM VAR JANDARMA ASAİŞ OLARAK ATANDIM GEÇİCİ TERHİS ALDIM KURSA GİDİYORUM 06/08/2017 DE KURSTA SIKINTI OLUR MU?

  5. Merhaba admin sende ricaediyorum lütfen jandarma polis özel harekata geçmesi için bize yardımcı ol bir kampanya başlat sonunda her ikisinde iç işleri bakanlığına bağlı bence geçiş olmalı lütfen yardımcı ol bize

Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir