Jöh’ den Pöh’ e Geçiş Yapılır mı?

22.08.2016
A+
A-
Jöh’ den Pöh’ e Geçiş Yapılır mı?

İçişleri bakanı Efkan Ala’nın 10.000 polis özel harekat alımı yapılacağını duyurmasıyla her yerden bir çok soru gelmekte arkadaşlar. Bilindiği üzere polis özel harekata alımı yapılacak olan yeni alımlarda askerlik şartı ve 28 yaşından gün almamış şartı getirildi. Ayrıca bir çok adayın istediği gibi lise mezunu şartı da getirilen şartlar arasındaydı. Askerlik şartıyla ilgili olarak askerlik hizmetinden sonra 36 ay zaman geçmemiş olması da gerekiyor polis özel harekata başvuru yapmak için.

Özel Harekat İçin Askerlik Şartı Kaldırılır mı?
Arkadaşlar lise mezunu ve askerliğini yapmayan bir çok aday askerlik şartının kaldırılıp kaldırılmayacağını sormaktalar. Bu değişiklikler malumunuz kanun hükmünde kararname ile yapıldı bu kararname ile yapılan değişiklikler için yeniden bir daha değişiklik yapmaları gerekir onu da pek sanmıyorum yapacaklarını çünkü bunun üzerinde uzunca düşünüldü öyle karar verildi. Peki neden askerlik şartı var? Arkadaşlar polis özel harekat bilindiği üzere emniyetin operasyonel birimi ve buraya alınacak polislerin de askerliğini yapmaları kursu daha rahat hale getirecektir en azından emir komuta ve silah kullanımı hakkında bilgileri olmasını istemişlerdir.

Jöh’ den Pöh’ e Geçiş Yapılır mı?
Bugünlerde bize sürekli sorulan sorulardan bir tanesi de asker arkadaşlarımızdan gelen jandarma özel harekattan polis özel harekata geçiş olup olmayacağı. Şuanda şartlar belirlendi ancak jandarma özel harekattan polis özel harekata geçiş gibi konular net değil. Benim tahminimce şartları tutan asker adaylarda polis özel harekat sınavlarına başvurarak başarılı olmaları gerekmekte. Bazı asker arkadaşların ben 3 yıldır uzmanım terhisten 36 aydan fazla zaman geçti gene de başvurabilir miyim deniyor bu konu şuanda net değil arkadaşlar alım ilanı çıkınca polis akademisinden bu konuyla ilgili net bilgiler alınacaktır veya açıklama yapılacaktır.


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 19 YORUM
 1. blank Sevgi dedi ki:

  Jôh ten pôh e gecişi araştryom .iki yll jôh te gôrev yapldktan sonta aralkta tekrar sôzleşme yenileme yaplacak bu tarihten ônce pôh e nasl gecilir????

  1. blank admin dedi ki:

   Yazıyı okuyun.

   1. blank hakan dedi ki:

    sözleşmeli erim 3 yıldir hakkaride gorev yapmaktayim orta okul mevzunuyum neden bizler icin oncelik taninmiyor terorden dolayi liseyi bitiremiyoruz yetkili kişilerin bu konu hakkinda yardimci olmasini istiyoruz

    1. blank hakan dedi ki:

     jöh, pöh olmak istiyoruz

   2. blank hakan dedi ki:

    sözleşmeli erim 3 yıldir hakkaride gorev yapmaktayim orta okul mevzunuyum neden bizler icin oncelik taninmiyor terorden dolayi liseyi bitiremiyoruz yetkili kişilerin bu konu hakkinda yardimci olmasini istiyoruz JÖH,PÖH lise şarti kaldılsın

    1. blank admin dedi ki:

     Bimer ve cimere yazınız.

   3. blank Akkurt dedi ki:

    Jandarma uzman çavuşum ( Asayiş ) pöhe geçiş yapmak istiyorum mümkünmü acaba bu kıtada iken pöh için başvuru yapabilirmiyim acaba 🤔

 2. blank hakan dedi ki:

  JÖH,PÖH lise şartı sözleşmeli erler için kaldırılsın

 3. blank Emre dedi ki:

  Pöhten jöhe geçiş olur mu

  1. blank admin dedi ki:

   O konuda bilgimiz yok maalesef.

 4. blank HÜSEYİN dedi ki:

  SELAMUN ALEYKÜM ADMİN BEN ŞUAN ASKERİM 96/4 TERTİP 60 GÜNÜM VAR JANDARMA ASAİŞ OLARAK ATANDIM GEÇİCİ TERHİS ALDIM KURSA GİDİYORUM 06/08/2017 DE KURSTA SIKINTI OLUR MU?

 5. blank Emre dedi ki:

  Merhaba admin sende ricaediyorum lütfen jandarma polis özel harekata geçmesi için bize yardımcı ol bir kampanya başlat sonunda her ikisinde iç işleri bakanlığına bağlı bence geçiş olmalı lütfen yardımcı ol bize

 6. blank Akif dedi ki:

  Merhaba şubat 1992 doğumluyum 25 yaşındayım. Lise mezunuyum. Jandarma uzmanlığa başvuruda bulundum ama benim hayalim polis olmak. Polis özel harekata alımlar başlayınca başvuru yapabilirmiyim. Yapabiliyorsam eğer herhangi bir sınava girmem gerekiyor mu kpss veya ygs vb. Cevabınızı merakla bekliyorum. Bana yardımcı olun Allah rızası için.

  1. blank admin dedi ki:

   Bu şartlarda sadece puansız lise mezunu PÖH alımı olursa başvurabilirsiniz.

 7. blank Akif dedi ki:

  Peki böyle bir şey olabilir mi tahmini.

  1. blank admin dedi ki:

   2018 yılında PÖH alımı olacağını düşünüyoruz.

 8. blank vedat dedi ki:

  merhaba ben lise 1 de ayrıldım sıkıntı olurmu jöh veya pöh için

  1. blank Admin dedi ki:

   Lise mezunu olmalısın.

 9. blank mustafa öcal dedi ki:

  Askere gitmeden önce lise mezunu JÖH yada PÖH e müracat edebilirmi