Jandarma Özel Harekat Başvuru Şartları 2023

17.01.2020
629
A+
A-
Jandarma Özel Harekat Başvuru Şartları 2023

Jandarma Özel Harekat başvuru şartları 2023 yılında başvuruda bulunan adaylar arasından eleme yapmak için tekrardan karşımıza çıkacak. Bildiğiniz üzere PÖH (Polis Özel Harekat) biriminde olduğu gibi JÖH (Jandarma Özel Harekat) birimi de birçok vatan sever genç tarafından ilgi görmektedir. Özel harekat biriminde çalışanlar normal meslektekilere göre daha fazla tehlike altında olurlar. Dolayısıyla özel harekat timleri özel eğitimlerden geçmek ve mesleğinde başarı elde etmek zorundadırlar. Aynı zamanda yazımızda detaylarını belirteceğimiz başvuru şartlarını da karşılıyor olmanız gerekmekte. Eğer vatana hizmet görevinize JÖH yani Jandarma Özel Harekat olarak devam etmek istiyor, başvuru şartları hakkında detaylar öğrenmek istiyorsanız yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

JÖH Ne Görev Yapar?

Jandarma Özel Harekat başvuru şartları 2023 konusundan önce JÖH hakkında biraz bahsetmek yerinde olacaktır. Jandarma Özel Harekat halk arasında JÖH ismiyle yaygın bir şekilde bilinmektedir. İlgili birimle MSB yani Milli Savunma Bakanlığı ilgilenmektedir. Dolayısıyla başvuru yapacağınız zaman MSB personel temin sayfasını ziyaret etmeniz gerekecek. Aynı zamanda polisnoktasi.com site adresimiz üzerinden de alımları güncel, kolay ve ücretsiz bir şekilde takip edebilirsiniz.

JÖH görev olarak ise terörle mücadele konumunda görev alır. Ülkemizdeki terör örgütlerinin eylemlerini durdurmak, güvenliği sağlamak ve çeşitli operasyonlara katılmak JÖH görevleri arasındadır. Jandarma kıyafetlerinden farklı olarak kamuflaj kıyafetler ile sahada görev yaparlar. Sıcak bölgelerde yani terör olaylarının baş gösterdiği bölgelerde ise JÖH timleri sürekli göreve hazır halde beklerler. Böylece herhangi bir terör olayı çıktığında anında müdahale edebilirler. JÖH, TSK ile uyum içerisinde çalışmaktadır. Aynı görev yerlerinde bulunabilirler. Jandarma Özel Harekat birimleri bu görevlerde ağır makineli, hafif makineli tüfekler kullanmaktadır. Aynı zamanda zırhlı araçlara da sahiptirler.

Jandarma Özel Harekat Kadın Başvuruları 2023

Jandarma Özel Harekat kadın başvurusu 2023 yılında yapılacak mı sorusu yine kadın adaylar tarafından merak edilen bir soru olmuştur. Görev olarak her ne kadar ağır olsa da kadın JÖH’lere de sahalarda ve bürolarda ihtiyaç duyulmaktadır. JÖH alımları her zaman için kadın ve erkek olarak karışık bir şekilde olmuştur. Kadro açığı kadar düzenli olarak JÖH’e alım yapılır. Ancak jandarma bünyesinde uzman erbaş alımı sadece erkeklerden yapılır. Kadın PÖH adaylarının ise jandarma bünyesine subay veya astsubay olarak katılması gerekmektedir. Ardından JÖH başvuruları açıklandığında başvurularını tamamlayabilirler. 2023 yılında da alımların devam edeceği ön görülmektedir. Başvuru kılavuzları yayınlanmadığı için henüz alım sayısı ve tarihi hakkında net bir şey söylemek mümkün değildir.

2023 Jandarma Özel Harekat Başvuru Şartları

İlk paragrafta belirttiğimiz üzere Jandarma Özel Harekat Başvuru şartları 2023 maddelerini karşıladığınız takdirde siz de meslek için başvurunuzu yapabileceksiniz. Sizlere fikir olması açısından geçtiğimiz alımlara ait başvuru şartlarını paylaşıyoruz. Yeni alımlar başladığında daha detaylı başvuru şartlarını polisnoktasi.com site adresimiz üzerinde görebileceksiniz.

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
  • 27 yaşından gün almamış olmak. (Sözleşmeli er veya erbaşlar için bu rakam 29’dur.)
  • En az lise veya liseye denk okullardan mezun olmak. Yurt dışında lise okuyan ve Türkiye’de lise diplomasına denk diploması olanlar da başvurularını yapabilirler.
  • Adayların boyunun en az 164 cm olması gerekmektedir.
  • Kilo boy endeksinin yaşa göre uyumlu olması.
  • Silah taşımada ve tehlikeli görevlerde bulunmasında bir engel olmamak.

2023 – Jandarma Astsubay Alımı ve Başvuru Şartları
Göz Çizdirmek Subaylığa Engel Mi?
Hava Harp Okulu Öğrenci Alımı

Polis
Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.