İlkokul Mezunu Bekçi Alımı 2023

01.02.2020
446
A+
A-
İlkokul Mezunu Bekçi Alımı 2023

İlkokul mezunu bekçi alımı 2023 yılında yapılıp yapılmayacağı adaylarda büyük merak uyandırdı. Bildiğiniz üzere bekçi alımları 2019 yılında yoğun bir şekilde gerçekleştirildi. Alımların birçoğu Emniyet Genel Müdürlüğü çatısı altında çalıştırılmak üzere lise mezunu olacak şekilde alınmıştı. Aynı zamanda İŞKUR tarafından da alım gerçekleşti. Ancak EGM ile İŞKUR alımı arasında büyük bir fark göze çarpıyordu. İŞKUR alımlarını ilkokul mezunları için açmıştı. İlkokul mezunu bekçi alımları 2023 yılında hangi şartlar altında ve hangi kurum tarafından alınacağı şimdiden merak konusu oldu.

İŞKUR İlkokul Mezunu Bekçi Alımı 2023

İlk paragrafta belirttiğimiz üzere geçtiğimiz yıl İŞKUR ilkokul mezunu bekçiler almıştı. Bu uygulama 2023 yılında da devam etmektedir. Şu anda hali hazırda başvuru aşamaları bulunmaktadır.

İstanbul – 6 kişi
Yozgat – 1 kişi
Ankara – 1 kişi
Gaziantep – 1 kişi
İzmir – 1 kişi
Bursa – 1 kişi
Kocaeli – 1 kişi
Manisa – 1 kişi

şeklinde alımlar gerçekleşecek. Listede Osmaniye ili için de başvuru açıktı ancak alım yapılma / ihtiyaç kapanma durumunda İŞKUR ilanı geri çekebilmektedir. Yukarıdaki gördüğünüz iller için ilkokul mezunu olarak bekçi başvurusunda bulunabilirsiniz. İŞKUR ilkokul mezunu bekçi alımı 2023 için başvuruda bulunmak isteyen adayların en az 9, en fazla 28 günü bulunmaktadır. Başvuru yapacağı ile göre başvuru süresinin bitim süresi değişiklik göstermektedir. Yazımızın en alt kısmında başvuru adresini görebileceksiniz.

İlkokul Mezunu Bekçi Başvuruları Nasıl Yapılır?

Bildiğiniz üzere şimdiye kadar İŞKUR dışında hiçbir kurum ilkokul mezunu bekçi alımı yapmamıştır. O yüzden başvurunuzu nasıl yapacağınızı İŞKUR üzerinden anlatacağız. Öncelike başvuru şartlarını incelemenizde fayda olacaktır. Sağlık problemi olmayan, ilkokul mezunu veya denk okuldan mezun olan kişiler başvuruda bulunabilirler. Ayrıca memuriyete engel durumlarının da bulunmaması gerekmektedir. Diğer tüm detaylı başvuru şartları İŞKUR tarafından başvuru esnasında gösterilmektedir.

Öncelikle İŞKUR adresine üye olmanız gerekmektedir. Üyeliği şahsen başvurular veya kurum portalları aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz. Üyeliğiniz onaylandıktan sonra yazımızın en altındaki linke tıklayarak iş alımı açık bekçi pozisyonlarını görebilirsiniz. Buradan başvuruları online olarak yani internet sitesi üzerinden yapmanız mümkündür. İnternet ile arası iyi olmayanlar ise İŞKUR kurumlarına şahsen başvuru gerçekleştirebilirler.

İŞKUR ilkokul mezunu bekçi alımı 2023 adresi için tıklayın.

Bekçilik Sınav Aşamaları 2023
Bekçilerin Eğitimi Nasıl Olur?
Bekçiler Nerede Eğitim Görür?

Polis
Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.