İlk Derece Amirlik Uzaktan Eğitim Programı Açıklaması

13.06.2019
541
A+
A-
İlk Derece Amirlik Uzaktan Eğitim Programı Açıklaması

Geçtğimiz aylarda başvuruları açıklanan ilk derece amirlik için adaylar harekete geçmişti. Başvuru ve sınavları geride bırakıp başarılı olan adayların uzaktan eğitim programına katılması beklenmektedir. Bilindiği üzere ilk derece amirlik başvurusu için adayların “Başpolis Memuru” veya Kıdemli Başpolis Memuru” olması gerekmekteydi. Teşkilat içerisinde bu rütbelerini yükseltmek isteyen adaylar ilk derece amirlik başvurusu yapıp başarı sağladıkları takdirde rütbe yükseltme amaçlarına ulaşabilmektedirler. İlk derece amirlik uzaktan eğitim programı açıklaması kazanan adaylar için yayınlanmıştır.

Sözlü Sınavda Başarılı Olanlar için Uzaktan Eğitim Başlangıcı

İlk derece amirlik uzaktan eğitim programı açıklaması kapsamında gördüğümüz üzere çeşitli problemlerden dolayı uzaktan eğitim süresi ertelenmiştir. Uzaktan eğitim için yeni tarih 26 Haziran 2019 ve 9 Temmuz 2019 tarihleri seçilmiştir. Sözlü sınavı kazanan adayların normalde 15 ve 28 Haziran tarihlerinde uzaktan eğitime girmesi bekleniyordu. Uzaktan eğitim sisteminde meydana gelen sorunlar nedeniyle alt yapı çalışmalarına başlandı ve eğitim için uygun ortam oluşturulamadı. Bu yüzden sözlü sınavdan başarılı bir şekilde geçen adaylar 16 gün gecikme ile uzaktan eğitimlerine başlayabilecek, başarılı olma durumunda da rütbelerini yükselterek meslek hayatlarına devam edebilecekler.

Polis Akademisi Tarafından Yayınlanan Resmî Duyuru

“Başpolis Memuru ve Kıdemli Başpolis Memurlarına Yönelik İlk Derece Amirlik Eğitimi Uzaktan Eğitim Programına İlişkin Duyuru

Emniyet Teşkilatında görevli Başpolis Memuru ile Kıdemli Başpolis Memurlarının Komiser Yardımcılığı rütbesine yükselmesine ait iş ve işlemler, 3201 sayılı Emniyet Teşkilatı Kanununa 18/10/2018 tarih ve 7148 sayı ile eklenen Geçici 29 uncu maddesinin “…Adaylarda aranacak diğer nitelikler, sınavlara ve ilk derece amirlik eğitimine ilişkin usul ve esaslar Bakanlıkça düzenlenir…” hükmü doğrultusunda, 10/01/2019 tarihli Başpolis Memuru ve Kıdemli Başpolis Memurlarının İlk Derece Amirlik Eğitimine Giriş Şartları, Sınav ve Eğitimine İlişkin Usul ve Esaslar ile gerekli düzenlemeler yapılmıştır.

Bu doğrultuda, sözlü sınavda başarılı olan adayların katılacağı  15-28 Haziran 2019 tarihindeki uzaktan eğitim programı teknik alt yapı çalışmalarının devam etmesi nedeniyle 26 Haziran – 09 Temmuz 2019 tarihleri arasında yapılacaktır.”

Komiser Yardımcılığı Sınav Konuları
Polis Amirleri Eğitim Merkezi (PAEM) nedir?
PMYO, POMEM ve PAEM Okurken Maaş Alınıyor mu?
POMEM İle PAEM Arasındaki Farklar!

Polis
Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.