POMEM

Hangi POMEM’ler Karma Eğitim Veriyor?

Karma eğitim özellikle bayan adaylar tarafından çok fazla sitemize sorulan sorulardan biri. PMYO ve POMEM’lerde karma yani kadın ve erkek birlikte eğitim veren okullar mevcuttur.

Karma Eğitim Nasıl Oluyor?
Arkadaşlar karma eğitim için yukarıda bayan ve erkeklerin aynı okulda yer alması olduğunu sizlere anlatmıştık. Peki eğitimlerde durum nasıl oluyor ondan bahsedelim. Arkadaşlar bayan öğrenciler sınıflara dağıtılmış durumda oluyorlar yani bir sınıfta 10 tane bayan ve 30 erkek olabiliyor. Eğitimleri ve dersleri de gene bayan erkek karışık şekilde alıyorlar. Yatakhaneler ise bayan ve erkek olarak ayrılmış durumdadır.

Hangi POMEM’ler karma eğitim veriyor?

Şu anda, aşağıda listelediğimiz POMEM’ler karma eğitim vermektedirler. Fiziki durumları, adresleri ve iletişim bilgilerine üstlerine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Türkiye’nin dört bir yanında POMEM kazanan kadın adaylar bu üç okuldan birine planlanmaktadır.

Polis

Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Makaleler

14 Yorum

  1. merhaba. şu anda karma eğitim veren POMEM’ler bunlar mıdır? Bilgi güncel midir?

  2. Ortalamam 92.9 yapıyor. önlisans bitirdim. 200 kişinin içine girebilir miyim? Yada yedek gelir mi? Yedek ne kadar alırlar..?

  3. Ben şuan lise son sınıf öğrencisiyim ve polis olmak istiyorum ama kapaliyim yani turbanliyim benim ne yapmam gerekiyor onu söyleyebilir misiniz ??

  4. Merhabalar, Kadin adaylar icin nerede ikamet ediyorsak bu 3 okuldan en yakın olanınami alirlar bizi ? Yoksa karişik bir sekildemi yerlestiriliyor ?

  5. Merhaba şu an üniversite 3. Sınıf öğrencisiyim. Pomem için KPSS ye hazırlanmak istiyorum. Sorum şu ki tesettürlü olmam engel olabilir mi? Açık olunması için bir zorunluluk var mı?

  6. Merhaba. Bir de şunu sormak istiyorum.Ben Aksaray da ikametgah ediyorum . aksaray polis okulunun çıkma olasılığı var mıdır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu