Hakkari ve Şırnak Görev Süresi Düşürülmeli!

29.09.2016
A+
A-
Hakkari ve Şırnak Görev Süresi Düşürülmeli!

17 Haziran 2016 günü polislerin şart hizmet sürelerinde yapılan değişiklikle bir çok şark ilinin görev süreleri artırılmıştı. Şark illerinin yeni görev sürelerini http://polisnoktasi.com/polisin-sark-illerinin-gorev-sureleri-degisti/ buradaki yazımızda sizlerle paylaşmıştık. Yazımızda şark illerinin il ve ilçe olarak görev sürelerinin bazı yerlerde 2 katına kadar artırıldığını görebilirsiniz. Şark illerinin görev sürelerinin değişmesi şarktaki bazı iller için açıkçası pek de iyi olmadı. Peki neden iyi olmadı onu açıklayalım. Şimdi şark illerinde bulunan ve terör olaylarının en fazla olduğu Hakkari ve Şırnak illerinin görev süresi 17 hazirandan önce 2 yıl iken 17 haziranda yapılan değişiklikle görev süreleri 3 yıla çıkarıldı.

Terör saldırıları açısından çok “kritik” bir yerde bulunan Hakkari’nin Çukurca ilçesi, Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesi, Van’ın Bahçesaray ilçesi , Batman’ın Sason ve Hasankeyf ilçesi, Bingöl’ün Yayladere, Yedisu ilçeleri, Mardin’in Dargeçit, Mazıdağı, Savur ilçeleri ve Tunceli’nin, Hozat, Mazgirt, Nazimiye, Ovacak ve Pülümür ilçelerinin ise görev süresi 2 yıl olarak kaldı. Tüm bu ilçeler arasında Hakkari merkez ve Şırnak merkez ise 3 yıl olarak değiştirildi. Hatta bu iki ilin diğer ilçeleri de 3 er yıl görev süresine tabi tutulmaya başlanıldı.

Hakkari ve Şırnak Görev Süreleri 2 Yıla Düşürülmeli
Mevcut konumda sürekli terörle yatıp kalktığımız bu günlerde Hakkari ve Şırnak’ ın eski görev sürelerine yani 2 yıla düşürülmesi gerektiği konusu polis memurları arasında sürekli konuşulmakta. Oralarda görev yapan polis memurları durumlarının çok kötü olduklarından yatacak yer sıkıntısı yaşadıklarından sürekli olarak bahsetmektedirler. Bu yıl Hakkari ve Şırnak’a tayin olan bir çok polis memuru kalacak ev bulamayarak görev yaptıkları yerlere eş ve çocuklarını götürmemişlerdir. Aile bütünlüğü açısından ve polis memurlarının daha fazla mağdur olmamaları için görev süresinde düzenlemenin yapılmasını tüm polisler istemektedirler.

Yazımızın da ilgili yerlere ulaşması dileğiyle sağlıcakla kalın.


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.