Gençlik ve Spor Bakanlığı KPSS 2017/9 ile 60 Memur Alımı Yapacak

24.12.2017
A+
A-
Gençlik ve Spor Bakanlığı KPSS 2017/9 ile 60 Memur Alımı Yapacak

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi yaptığı duyuruda lisans kadrolarında istihtam edilmek üzere 34 Mühendis, önlisans kadrolarında istihdam edilmek üzere 26 tekniker Gençlik ve Spor Bakanlığı KPSS 2017/9 ile 60 Memur Alımı Yapacak. Çeşitli illere alınacak olan 60 kişilik memur kadrosu çeşitli illerde Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilecektir. KPSS puanı yeterli ve istihdam edilecek memuriyetin yeterliliğine sahip olanlar içerisinden Gençlik ve Spor Bakanlığı KPSS 2017/9 ile 60 Memur Alımı Yapacak. Peki 34 mühendis ve 26 tekniker hangi illerde istihdam edilecek ve başvurular nasıl ve nereye yapılacak daha detaylı bakalım.

Mühendis ve tekniker memur alımları hangi illere yapılacak

Gençlik ve Spor Bakanlığı KPSS 2017/9 ile 60 Memur Alımı Yapacak, fakat bunu tek bir şehir değil çeşitli illerde istihdam edilmek üzere 34 Mühendis ve 26 tekniker alacaktır. Lisans kadrolarında istihdam edilmek üzere başta İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere  Ağrı, Amasya, Antalya, Artvin, Aydın, Bayburt, Bilecik, Burdur, Çankırı, Denizli, Erzincan, Erzurum, Giresun, Hatay, , Karaman, Kastamonu, Kars, Kırklareli, Kocaeli, Mardin, Sakarya Sinop, Siirt, Trabzon, Uşak ve Zonguldak şehirlerinde lisans kadrolarında istihdam edilmek üzere 34 mühendis alınacak. Yine başta İstanbul ve İzmir olmak üzere Adana, Antalya, Balıkesir, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Kocaeli, Kastamonu, Konya, Malatya, Mersin, Sakarya, Sivas ve Trabzon illerine ön lisans kadrolarında istihdam edilmek üzerine 26 tekniker alınacak, böylelikle toplamda Gençlik ve Spor Bakanlığı KPSS 2017/9 ile 60 Memur Alımı Yapacak.

Gençlik ve Spor Bakanlığı memur alımı nasıl ve nereye yapılacak

Çeşitli illerde lisans ve ön lisans kadrolarında istihdam edilmek üzere 60 memur alınacak. Memur alımları Kamu Personeli Seçme Sınavından geçerli puan almış ve istenilen diploma ve kaidelere uygun kişiler içerisinden yapılacaktır. Gençlik ve Spor Bakanlığı KPSS 2017/9 ile 60 Memur Alımı Yapacak ve bu memuriyete alınmak için ÖSYM internet sitesinden T.C. kimlik numarası ile KPSS 2017/9 tercih kılavuzuna giriş yaparak tercih ettikleri şehirleri internet üzerinden yapabilirler. ÖSYM KPSS 2017/9 sayfasına girenler ekrandan tercih yap sekmesine basarak tercihlerini yapabilirler. Tercih kılavuzunda, genel bilgiler, lisans ve ön lisans kadro ve pozisyonlar, özel koşullar, lisans ve ön lisans mezunları nitelik kodları ile programlarını bulacaklarıdır. Dilekçe örneği de olan tercih kılavuzunu kullanmak için 15 lira ücret yatırılması gerekmektedir.

Gençlik ve Spor Bakanlığı memur alımı için tercih kılavuz ücreti nereye ödenir

30’dan fazla şehirde lisans ve önlisans kadrolarında istihdam etmek için Gençlik ve Spor Bakanlığı KPSS 2017/9 ile 60 Memur Alımı Yapacak. ÖSYM KPSS 2017/9 Tercih Kılavuzu ile yapılacak başvuru ve tercihler için 15 TL harç yatırmak gerekmektedir. 15 Lira’lık Tercih Kılavuzu harcını, Akbank, Finansbank, Kuveyt Türk Katılım Bankası ve Halkbank’ın tüm şube, ATM ve internet bankacılığı sisteminden yapabilirsiniz. Ayrıca, Türk Ekonomi Bankası’nın tüm şube ve internet bankacılığı ile Ziraat Bankası’nın yalnızca internet bankacılığından harç ödemesini yapabilirsiniz.  Duyuru ilamı Ölçme, Seçme ve Yerleştirme tarafından yapılmış ve birçok ilde Lisans kadrolarında istihdam edilmek üzere 34 mühendis, yine birçok ilde Önlisans kadrolarında istihdam edilmek üzere 26 Tekniker Gençlik ve Spor Bakanlığı KPSS 2017/9 ile 60 Memur Alımı Yapacak. 482 Başvuru yapacakların tercihlerini değiştirme şansları olmadığı için Tercih Kılavuzunu dikkatlice okuyup, doldurması  ve memuriyet yapmak istedikleri şehirleri iyice düşünerek yazmaları gerekmektedir.


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Avatar İrem Tekzor dedi ki:

    Ben lise son sinif ögrencisiyim basvuru yapabilirmiyim şimdiden teşekkürler