Güncel Bilgiler

Gazi Hastanesi Randevu Alma İşlemleri

Gazi Hastanesi Randevu Alma İşlemleri, muayene talebi olan hastalar için kolaylık sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Gazi Hastanesi, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne bağlı önemli bir eğitim ve araştırma merkezidir. Kadrosunda 413 öğretim üyesi, 14 öğretim görevlisi, 23 uzman, 575 araştırma görevlisi, 764 hemşire ve 1150 idari personel bulundurarak, artan sağlık hizmeti ihtiyaçlarına en kaliteli şekilde cevap verebilmeyi görev edinmiştir. 1979 yılından beri hizmet vermekte olduğu Ankara bölgesinde, sahip olduğu son teknoloji cihaz ve ekipmanları ile birlikte, konusunda başarılı ve oldukça tecrübeli hekim portföyü ile ileri tedavi ve tanı işlemleri gerçekleştirmektedir. Tedavi olanaklarının yetersiz kaldığı bölgelerdeki hastalara hizmet vermek amacı ile Türkiye’nin birçok ilinden gelen hastalara da bünyesinde sağlık hizmetleri sunmaktadır. Hastane Beşevler lokasyonunda bulunmakta olup, randevu talebi bulunan kişiler için birçok ulaşım alternatifi bulunmaktadır.

Gazi Hastanesi Randevu Alma İşlemleri Nasıl Gerçekleştirilir?

Gazi Hastanesi Randevu Alma İşlemleri, üç yöntem ile gerçekleştirilmektedir. Kullanılan yöntemler aşağıda belirtilmiştir;

  • Çağrı Merkezinin aranması
  • Online Randevu
  • Poliklinik Sekreterliklerinden Kayıt Yapılması

Çağrı merkezinin aranması: Kayıt oluşturmak için 444 48 48 numaralı telefon aranarak çağrı merkezi görevlisi ile görüşülmelidir. Görevli tarafından istenilen TC Kimlik numarası ve diğer bilgiler doğru bir şekilde verilerek muayene talep kaydı oluşturulur. Çağrı merkezinden sadece hafta içi 08.00-17.00 saatleri arasında telefonla işlem gerçekleştirilmektedir.

Online Randevu: http://enlilonline.gazi.edu.tr/EnlilOnlineHastane/ linki ile “Randevu Alma” başlığı seçilerek, TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yapılarak talep oluşturulabilmektedir. Eğer mevcut bir kaydınız bulunmuyor ise aynı başlık altından “Yeni Kayıt” işlemi yapılarak daha sonra talep girişinizi oluşturabilirsiniz.

Poliklinik Sekreterliklerinden Kayıt Yapılması: Muayene talebi için öncelikle sıra alma işleminin gerçekleştirilmesi gereklidir. Bu işlemler sabah 07:00 ‘de başlamaktadır. Poliklinik sekreterlerinin kayıt işlemlerine başlama saati 08:00 olup, alınan sıra numarası ile birlikte muayene talep işlemleri yaptırılmalıdır. Muayene talep kaydı esnasında, TC Kimlik numaralarının bulunduğu resmi kimliğin gösterilmesi gerekliliği sebebi ile Nüfus Cüzdanı ile başvurulması gereklidir.

Sadece bazı poliklinikler için geçerli olmakla birlikte, poliklinik sekreterliklerinin direkt telefonu aranarak da muayene talebinde bulunabilmektedir.

Bu sebeple hangi poliklinikte randevu alınacak ise öncelikle Anabilim Dalı poliklinik detay bilgilerinin incelenmesi tavsiye edilmektedir. Bu bilgiler, http://hastane.gazi.edu.tr linki ile ulaşabileceğiniz internet adresinden “Bölümlerimiz” başlığı altından görüntülenebilmektedir.  “Dahili Tıp Bilimleri” ve “Cerrahi Tıp Bilimleri” olarak ikiye ayrılmış olan “Bölümlerimiz” başlığı altından seçilecek Anabilim Dalı’nın detaylarında “Nasıl Randevu Alabilirim?” kısmı incelenmelidir. Bu bölümde her Anabilim Dalı için farklı bilgiler sunulmuş durumdadır.

Gazi Hastanesi Randevu Alma İşlemleri Sonrasında Randevu Görüntüleme ve İptal İşlemleri

Gazi Hastanesi Randevu Alma İşlemleri, yukarıda anlatıldığı yöntemlerden herhangi biri ile tamamlandıktan sonra, muayene talebi oluşturulan tarih ya da saatin unutulması halinde, online olarak sorgulama işlemi yapılabilmektedir.  Bunun için http://enlilonline.gazi.edu.tr/EnlilOnlineHastane/  linkinden ulaşılabilecek Randevu Sorgula / İptal alanında TC Kimlik No ve şifre girişi yaparak görüntüleme işlemi gerçekleştirilebilir. Hastanın uygunluğunun bulunmaması halinde ise aynı alandan Randevu İptal işlemi de yapılabilmektedir. Sorgulama ve İptal işlemleri için 444 48 48 numaralı telefon aranarak Çağrı Merkezine ulaşılabilir. Görevli gerekli bilgileri aldıktan sonra daha önceden oluşturulan muayene kaydınız hakkında sizi bilgilendirebilir ya da talebiniz doğrultusunda iptal işlemini gerçekleştirebilir.

Eğer daha önce bir tahlil istenmişse ve bu tahlil sonuçlarınıza ulaşmak istiyorsanız, yukarıda belirtilen

http://enlilonline.gazi.edu.tr/EnlilOnlineHastane/  linkinden, TC kimlik numarası ve şifre girişi ile online olarak Tetkik Sonuçlarınızı da görüntüleyebilirsiniz.

Polis

Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Online randevu almak istiyorum linke tıkladığımda bu siteye ulaşılamıyor diyor sorun nedir nasıl düzelir yardımcı olur musunuz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu