FYO Eğitim Sonu Sınavı Yapılacak

FYO Eğitim Sonu Sınavı Yapılacak

Polis Akademisi, Fakülte Yüksek Okulu (FYO) öğrencilerine yönelik eğitim sonu sınavı duyurusu yayınladı. Üniversitelerinden mezun olmuş, mesleki eğitimini ve uygulamalı kamp eğitimini bitiren öğrencilere yönelik 18 Ağustos 2017 tarihlerinde,  Polis Akademisi Başkanlığı Anıttepe Kampüsünde eğitim sonu sınavı yapılacaktır.

FYO eğitim sonu sınav tarihi 18 Ağustos 2017  saat 14.00 olarak açıklandı.

Sınava katılacak öğrenciler hem öğrenim gördükleri okullara hem de başvuru esnasında Polis Akademisi Başkanlığı FYO Şube Müdürlüğüne aşağıdaki belgelerle başvurmalıdırlar:

 • Birer adet noter onaylı Üniversite diploma veya geçici mezuniyet belgesi örneği
 • Mezuniyet işlemlerinin başlatılmasını belirtir dilekçe

Adayın eşi veya birinci dereceden kan hısımlarının ölümü nedeniyle ya da kendisinin tedavi ve sağlık gerekçesiyle sınava katılamaması dışında herhangi bir nedenle sınava katılmayanlar, hak iddiasında bulunamayacaklardır.

FYO öğrencilerine duyurulur. FYO nedir, nasıl başvurulur, hala FYO başvurusu var mı konusunda bilgi almak isteyen okurlarımız, FYO NEDİR? konulu makalemizde Fakülte Yüksek Okulu hakkında detaylı bilgi alabilirler.

Resmi Duyuru: FYO Öğrencilerine Duyuru


ETİKETLER:
blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. Avatar Bülent dedi ki:

  Admin ben polis olmak istiyorum lise mezunuyum, 01.02.1988 doğumluyum, KPSS 2016 da 65 puan aldım polis olma ihtimalim var mı . Hangi polis gurubuna başvura bilirim . Cvp bekliyorum tşk. Ederim şimdiden admin

  1. admin admin dedi ki:

   Maalesef yaşınız sınırı aşıyor. Polislik başvurusunda bulunamazsınız.

 2. Avatar Bülent dedi ki:

  Peki pöh yada jöh olma şansım varmı admin ?Tşk. ederim .

 3. Avatar Bülent dedi ki:

  Ben senden bilgi almak için soruyorum admin benim şartlarim bunlar pöh olabilir miyim diye soruyorum.

  1. admin admin dedi ki:

   Yaş şartı değişmezse polis olamazsınız. PÖH için sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık tarihi itibariyle 28 yaşından gün almamış olmak şartı var.