Fetö Operasyonları Polis Alımını Etkiler mi?

11.11.2016
A+
A-
Fetö Operasyonları Polis Alımını Etkiler mi?

Polis olmak isteyen bir çok arkadaşımızın kafasındaki sorulardan bir tanesi de fetö operasyonları ile ihraç edilen veya açığa alınan polisler yerine yeni polis alımlarının olup olmayacağıdır. Son zamanlarda sürekli sorulan bu sorular için bizlerde bir yazı hazırlayarak kafanızdaki sorulara cevap verelim istedik.

Fetö Operasyonları Polis Alımını Etkiler mi?
Polis meslek yüksek okulu adaylarının sıkça sordukları alım sayısının artıp atmayacağı konusu sürekli sorulmakta. Özellikle polis meslek yüksek okulu adaylarının alım sayısının artmasını beklemeleri nedeniyle dile getirilen alım sayısının artması bizce çok zor arkadaşlar. Polis meslek yüksek okullarının kapasitesi belli olduğu için bunun üzerine çıkılması çok kolay olmaz. Fetö operasyonlarıyla çok sayıda polisin açığa alınması veya ihraç edilmesi ile oluşan açık pomem ve pomem özel harekat alımları ile şuanda kapatılmaya çalışılıyor. Bu açıklar tahminimizce de genel olarak eğitimin kısa olması nedeniyle polis meslek eğitim merkezlerine öğrenci alımı yapılarak azaltılacaktır.

POMEM Alımı Artar mı?
Yukarıda da bahsettiğimiz gibi arkadaşlar polis meslek eğitim merkezi müdürlüğüne alımların artması söz konusu olabilir ancak daha dün 18. dönem pomem için 10000 polis alımı yapıldı ve sonuçlar açıklandı ayrıca 10000 özel harekat alımı da yakın zamanda yapılacaktır o alımda yapılınca okuldaki öğrenciler mezun olmadan yeni bir alım söz konusu olmayacaktır.


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.