Yeni Haberler
Ana Sayfa / POMEM / Fetö Operasyonları Polis Alımını Etkiler mi?

Fetö Operasyonları Polis Alımını Etkiler mi?

Polis olmak isteyen bir çok arkadaşımızın kafasındaki sorulardan bir tanesi de fetö operasyonları ile ihraç edilen veya açığa alınan polisler yerine yeni polis alımlarının olup olmayacağıdır. Son zamanlarda sürekli sorulan bu sorular için bizlerde bir yazı hazırlayarak kafanızdaki sorulara cevap verelim istedik.

Fetö Operasyonları Polis Alımını Etkiler mi?
Polis meslek yüksek okulu adaylarının sıkça sordukları alım sayısının artıp atmayacağı konusu sürekli sorulmakta. Özellikle polis meslek yüksek okulu adaylarının alım sayısının artmasını beklemeleri nedeniyle dile getirilen alım sayısının artması bizce çok zor arkadaşlar. Polis meslek yüksek okullarının kapasitesi belli olduğu için bunun üzerine çıkılması çok kolay olmaz. Fetö operasyonlarıyla çok sayıda polisin açığa alınması veya ihraç edilmesi ile oluşan açık pomem ve pomem özel harekat alımları ile şuanda kapatılmaya çalışılıyor. Bu açıklar tahminimizce de genel olarak eğitimin kısa olması nedeniyle polis meslek eğitim merkezlerine öğrenci alımı yapılarak azaltılacaktır.

POMEM Alımı Artar mı?
Yukarıda da bahsettiğimiz gibi arkadaşlar polis meslek eğitim merkezi müdürlüğüne alımların artması söz konusu olabilir ancak daha dün 18. dönem pomem için 10000 polis alımı yapıldı ve sonuçlar açıklandı ayrıca 10000 özel harekat alımı da yakın zamanda yapılacaktır o alımda yapılınca okuldaki öğrenciler mezun olmadan yeni bir alım söz konusu olmayacaktır.

Kafanıza takılan sorularınızı lütfen aşağıdaki resme tıklayarak SORU-CEVAP alanımızdan sorunuz..

Lütfen alttaki beğen butonuna tıklayarak FACEBOOK sayfamızı beğeniniz...

İlginizi Çekebilir...

polislik-yil-sonu

Polislik Sene Sonu Sınavı ve Mülakatı Nedir?

Polis olmak isteyen adaylar ve polis okullarında okuyan adayların merak ettikleri başlıca konulardan bir tanesi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir