Ana Sayfa / PÖH / En Az Lise Mezunu Özel Harekat Başvuruda İstenen Belgeler
misyon-koruma-sinav-konulari

En Az Lise Mezunu Özel Harekat Başvuruda İstenen Belgeler

Polis akademisinin başvuru klavuzunda yayınlanan bilgilere göre online başvurusu sonrası mülakat sınavlarına çağırılacak adaylardan istenen belgelere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER

İnternetten ön başvuru yapan ve şahsen başvuru ve sınav için çağrılan adayların getirmesi gereken belgeler;
a) T.C. kimlik numarası yazılı nüfus cüzdanı,

b) T.C. kimlik numarası yazılı beyanı. (sınav başvuru dilekçesinin ilgili bölümüne aday 11 haneli T.C. kimlik numarasını ve bu kimlik numarasının kendisine ait olduğunu el yazısı ile ilgili satıra yazacaktır.)

c) Sınav başvuru dilekçesi, tam ve eksiksiz olarak doldurulacaktır.(sınav giriş belgesi yayınlandığı tarihte, sınav başvuru dilekçesi https://www.pa.edu.tr adresinden indirilecektir.)

ç) Aday sağlık bilgilendirme formu, tam ve eksiksiz olarak doldurulacaktır.(sınav giriş belgesi yayınlandığı tarihte, aday sağlık bilgilendirme formu https://www.pa.edu.tr adresinden indirilecektir.)

d) Adayların fiziki yeterlilik sınavı parkuruna katılmasına engel sağlık probleminin bulunmadığına dair beyanı. (sınav giriş belgesi yayınlandığı tarihte, söz konusu evrak https://www.pa.edu.tr adresinden indirilecektir.)

e) Lise, ön lisans, lisans diplomasının veya geçici bitirme belgesinin aslı ve fotokopisi. (Yabancı Ülkeden alınan lisans diplomaları YÖK Başkanlığından alınan denklik belgesi ile birlikte kabul edilecektir.)

f) Son bir yıl içinde çekilmiş dört adet biyometrik fotoğraf.

g) Kendisi ve evli ise eşinin sabıka kaydı olmadığını ifade eden yazılı beyanları. (sınav başvuru dilekçesinin ilgili bölümüne aday kendi el yazısı ile kendisinin ve evli ise eşinin sabıka kaydı durumunu yazacaktır.)

ğ) Yaş düzeltmesi yaptıranlar için yaş düzeltme belgesi. (Yaş düzeltmesi yaptırdığına dair onaylı belge başvuru sırasında aday tarafından teslim edilecektir.)

h) Emniyet Teşkilatı Personeli Şehit veya Vazife Malulü olanların Eş veya Çocuklarından, Emniyet Genel Müdürlüğü Personel Dairesi Başkanlığınca verilen şehitlik veya vazife malullük belgesinin Kurumca onaylı örneği.

ı) Sınav ücretinin yatırıldığına dair banka dekontu.

i) Sınav Giriş Belgesi.

UYARI: Aranılan nitelikleri taşıyan ve istenen belgeleri getiren adayların şahsen başvuruları alınır. Başvuru ile ilgili olarak istenen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin başvuruları geçersiz sayılır.

239 Soru Var

 1. hocam 10.02.98 doguuyum mezunum, 19 olmama 3 ay var başvurabilirmiyim.

  Birde kimlikteki fotografım 6 yıl öncesisin fotografı bir sorun olur mu

 2. başvuru ne zaman sona ericek?

 3. alperen özdemir

  basvuruyu nerden yapıyoruz
  ?

 4. ” Lise, ön lisans, lisans diplomasının veya geçici bitirme belgesinin aslı ve fotokopisi. (Yabancı Ülkeden alınan lisans diplomaları YÖK Başkanlığından alınan denklik belgesi ile birlikte kabul edilecektir. ” İbaresi yer alıyor. Lise diplomam açıköğretim fakültesinde 1. sınıf öğrencisiyim. Öğrenci Bilgi Sisteminden aldığım öğrenci belgesi olur mu ? Islak imza olmadan ? Yada ne yapmalıyım ?

 5. YOğunluk çok başvuru yapamadım bi sıkıntı olmaz dimi her dakika deniyorum alırlar dimi

 6. İyi günler ilk olarak internetten online başvurumu yapıcaz yoksa başka yetkili bir merciye gitmemiz gereklimi

 7. Ozel harekatta egitim suresince maas aliniyormu yada harclik varsa ne kadar bide baska.bir.kamu kurumuna gecis yapabilme imkani varmi

 8. Basvuru yaptim online olarak hicbirsey doldurmadim ama basvurunuz sorunsuz olarak alinmistir diye bi sayfa cikti sorun olurmu ?

  • admin

   Site düzelince sizde düzenleme yapın.

   • Bende hiçbir form doldurmadan sadece e-devlet şifresiyle giriş yaptıktan sonra işleminiz başarılı başvurunuz sorunsuz alınmıştır dedi ve başvuru numarası verdi bu siteden kaynaklanan hatadan dolayı mı böyle oldu yoksa başvurum tamamlandı mı ?

 9. başvuru esnasında askeri durumu tecelli yapıyorum yapmadı oluyor sıkıntı olurmu ?

 10. POMEM MERKEZLERİ NEREDE?

 11. Merhaba, Sağlık ile ilgili beyanları nasıl halledeceğiz acaba? Ayrıca şahsen başvuru durumu nasıl oluyor ve ne zaman? Saygılar..

  • admin

   O beyanlar sınav yerleri açıklanınca muhtemelen pa.edu.tr de yayınlanacak. ŞAhsen başvuru da sınav yerleri açıklanacak o zaman mülakatlara giderken götüreceksiniz.

 12. İnternetten başvuru yaptım. Şahsen başvuruyu nereye ve ne zaman yapcaz.
  Birde bitirme belgesi mezun olabilir yazısı geçerli olur mu.

 13. Minimum yaralamalar.veyahakkinda acilmis davalar engel olur mu?

 14. Selamünaleyküm abi,

  Abi ben siteye yoğunluktan dolayı giremedim. Abi ben şu an 17 yaşındayım. Aralık’ın 11’inde 18’e girecem yani şimdi başvursam sorun olur mu ? Yani alım zamanına yetişir miyim ?

  Saygılarımla abi.

 15. Ben şuan lise 4 e gidiyorum başvuru yapabilir miyim ? kabul edilme ihtimali var mı ? nisan 11 de 18 i dolduracağım birde şuan başvuru yapamazsam ygs puanı ile mi başvuru yapacağım yoksa 2020 e kadar falan böyle alım olacak demişlerdi gerçekten öyle mi ?

 16. Lise son sınıf öğrencisiyim 19 a giricem başvurabiliryim

 17. Lise son öğrenciyim 19 yaşındayım aceba bize geçici mezuniyet belgesi verirler mi yada başvurabilirmiyim hocam

 18. Merhaba kolay gelsin.ben hafta sonu usta birliğime teslim olmak durumundayım.bu başvuru belgelerini ne zaman yayınlarlar.belgelerimi hazırlayıp gitmek istiyorum çünkü.bi bilginiz ya da tahmininiz var mı

 19. kulaklarımda çok az duyu kaybı var problem olur mu bana bide az görünen dikiş izi var elimde 2 cm ?

 20. YīĞīT HâSâN

  PMYO EĞTİMİ VAR MIDIR VARSA VİDEOSU VARMIDIR ÇEVVİK KUVVET EĞİTİ Mİ NASILDIR VİDEOSU VARMIDIR

 21. hocam siteye giremiyorum 1996 doğumluyum milli sporcuyum başvuru yapa bilirim demi.

 22. Merhaba admin ben 27.05.98 doğumluyum lise mezunuyum başvuru yaptım kabul edildi. Yaşım uygun değil mi ileride sıkıntı çıkmaz yani. Bide parkurdan sonra bizi ne bekliyor bunu anlatır mısın sözlü sınav var mı yoksa başka bir spor varmı mekik şinaav gibi

 23. Kardeş Fiziki Yeterlilik sınavı ne zaman yapılır acil yazar mısın?

 24. Benim goz problemim var 3 buçuk numara miyopum lens kullaniyorum başvuru yapma şansim nedir ve cizdirebilirsem en kisa zamanda goz kusurumu halledebilirim basvhru yapsam olurmu ?

 25. Bu istenen belgeri nerden indirecen http://www.pa da bir şey yok

 26. YīĞīT HâSâN

  Çevvik Kuvvet Başvuruları Ne Zaman Başlıyor Bide Puan Düşer mi Alımlar Çok Olur mu

 27. benim ayağımda platin var ama bana bi sakıncası ağrısı sızısı yok bi sıkıntı olurmu

 28. Hocam arkadaşım ülkü ocaklarında kalıyor pöhe başvuracak kişilerin isimlerini alıyorlar herhalde kişilere verecekler girebilmeleri için sizce bende yazdırayımmı yoksa bi siyasi birşey oldugu için sorun çıkar mı

 29. hala giremedim siteye edevlet sayfasından sonra sunucu bağlanmayı reddetti ya da başka hatalar veriyor. ulaşamıcam sanırım başvuruya :/

 30. Dovme sorun olur mu elde bi kac harf var bi sorun olur mu

 31. Ne zaman mülakata cagiracaklar bilginiz var mı

 32. Hocam merhabalar. Bu bahsi geçen sınav ve mülakat süreçleri tamamlandıktan sonra kaç ay veya yıllık bir eğitim alınıp mesleğe başlanılabiliyor acaba? Bazı yerlerde 6 ay diyor. Sıfırdan başlayıp 6 ay sonra özel harekat polisi olmak bana biraz hayal gibi geldi. Cevabınızı bekliyorum. Saygılar.

 33. hocam ben 07.08.1997 doğumluyum ama basvurdugumda ”Yaşınız bu sınava başvuru yapabilmek için uygun yaş aralığında değildir.
  Eğer yaş tahsisi yapmış iseniz bunu belgelendirmeniz gerekmektedir.
  Aksi taktirde sınava alınmayacasınız.” diyor

 34. Ben ısparta fen edebiyat Fakültesine kayıtlıyım dolayısıyla lise diplomam okulda Üniversiteden henüz mezun olmadığım için lise diploması yerine üniversite de okuduğum dair belge almam lise diploması yerine kabul edilir ? Lütfen cevaplarmısınız

 35. Kasim 6 1988 doğumluyum basvurabiliyormuyuz

 36. Site çökmüş mü tekrar sitem geriye gelicek mi e devletten sonra açılmıyor ?
  Ksk özel kuvvetler alım da da eğitim bilgilerinden sonra çöküyor bi bilginiz var mı düzelir mi ikisde ?

 37. 01 02 1989 bas vura bilirmi

 38. Ben bas vurdum ne yapmalıyım simdi birde size basvuru dogru mu diye resim atacam onu nsıl yapabilirim

 39. Ben sozlesmeli askerim basvuru yapabilir miyim yada mulakata gittim mi sorun olur mu? sozlesmeli askerlikten pomem e gecmek istiyorum. Bi kaç arkadas kazanmis ama birlik gondermiyo ne yapmak gerekiyor bunun için bi bilgi alabilir misiniz rica etsem.

 40. öncelikle selamın aleykum abim. sağlık sorunları aşamasında kıl dönmesi rahatsızlığım var. bu bir engel olur mu acaba ? bir de ben üniversite de okuyorum lise diploması durumunu nasıl yapacağım ? şimdiden çok sağolun

 41. admin merhaba başvuru yaptım ancak askerlik kısmını yaptı olarak güncellediğim zaman yapmadı die kaydediyor güncellemeden kaydettiğimde çıktı sayfasında güncelle ibaresi görünmesi sorun olur mu?

 42. bir süre önce dişlerime tel taktırdım bu mülakatta bir engel yaratır mı ?

 43. Eşinin tc kimlik numarasını yanlış yazdım düzeltemiyorum sıkıntı olurmu

 44. ön başvurumu yaptım işlem başarılı yazıp başvuru no ile lütfen kaydedin adlı numaraları kaydettim ama bilgilerimi kontrol etmek için bugün tekrar girmeyi denedim doldurduğum alanlar boştu en alttada yaazdır butonu vardı başvurum

 45. 02.02.99 doğumluyum başvuru yapabilme şansım varmı hocam? yoksa yaşımızı büyütmemizmi gerekiyor bu arada lise mezunuyum

 46. gereken belgelerden kimlikmi yoksa kimlik fotokopisimi ? anlayamadım orasını kimliğimi vericez orda geri almak şartıyla ?

 47. Merhabalar Ben başvuru yaptım parayı yatırdım bundan sonra ne yapmalıyım?

 48. Sayın admin başvurumu yaptım fakat askerlik durumunu tecilli girmeme rağmen sistem yapmadı seçeneğine dönüştürüyor sizce bir sorun olur mu ? – See more at: http://polisnoktasi.com/ozel-harekat-askerlik-sarti-kaldirildi/#comment-4062

 49. Enes Hızarcıoğlu

  Başvuru yaptıktan sonra verilen başvuru numaramız ne işimize yarayacak acaba?

 50. Hocam spor ayakkabi yerine gunluk ayakkabiyla gitsek bir sorun olur mu ?
  Sözlumulakatta tshirt ve pantolon ile girsek bir sorun olur mu ?
  Eger kazanirsak egitimde bize uniformami verecekler ?

 51. biz başvuruyu yaptık parkur için nerede hazırlanabiliriz ve üniversitede okuyorum ikamet adresimi değiştirmem gerekiyor mu? sınav yeri için

  • admin

   Parkur için bulunduğunuz ilde veya nette araştırma yapın. 1 ay sonra okuduğunuz yerde olacaksınız bence gerek yok.

 52. admin 89 dogumlular neden başvuramaz ?

 53. Sözleşmeli er olarak komando branşında doğuda görev. Yapmaktayız pöh başvurusunda dahil olabiliyormuyuz? Sonuçta tsk da 3 yıllık imzamız var konuyla ilgili bilgisi olan?

  • admin

   Onu birliğinize sorsanız yada polis akademisine daha net cevap alırsınız ortada sözleşme olunca bir şey diyemiyoruz.

 54. ibrahim güneş

  Şu ana kadar kaç başvuru olmuş haberiniz var mı?

 55. Bi arkadasım daha önce bir miktar ot kullanmış sorun olurmu başvurudan sora saglık raporunda bakarlarmı

 56. admin selamlar ben 89 doğumluyum yinede başvuru yapmak istedim sistem ilk önce ”yaşınız belirtilen yaş aralığında değildir” dedi daha sonra tekrar denedim ”başvurunuz sorunsuz yapılmıştır” dedi ve başvuru numarası verdi

 57. sabıka kaydını e devletten alsak sıkıntı olmaz demi

 58. Başvuruda 2 tane telefon istiyorya ilkine kendi numaramı ikincisine babamın numarasını yazdım böyle kalsın mı yoksa babamınkini kaldırayım mı?

 59. 99 doğumluyum lise son sınıfdayım özel harekata başvurabilirmiyim

 60. Sigara kullanımı sorun oluşturur mu sayın admin ?
  Herhangi bir sağlık testinde vs çıkar mı ?

 61. niğde de parkura hazırlana bileceğimiz bir yer yok mu

 62. merhaba başvuru yaptım ancak bu aday sağlık formu ve başvuru dilekçesi isteniyo ama pa da gözükmüyor. ne zaman yayınlanır

 63. POLİS NOKTASİ YARDIMLARINIZDAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİM

 64. liseyi aciktan okuyorum 1 dersin dersim kaldı sorun olurmu

 65. S.a abi ben 1.81 boyunda 76 kiloyum 18 yasindayim futbol hakemligi yapiyorum gozlerimde 1.75 derecede bozukluk var çizdirmeyi dusunuyorum bu engel mi pöh icin

 66. Merhaba siyasi parti ye üye olmakla ilgili yazı ön başvuru sırasında mi bakiyorlar yoksa evraklarla birlikte mi istiyorlar acaba ??

 67. Selamun aleykum oncelikle. lise mezunuyum tam 18 ime 16 kasımda giriyorum basvurulardan 2 gun sonra hemen bir sıkıntı olurmu ?

 68. iyi günler. basvuru falan hepsini hallettik mulakat için ikamet olunan il de mi çıkıyor yoksa il dışındada cıkıyormu

 69. beyler 02,12,89 doğumluyum ilk gün başvurdum yaş sıkıntı dedi buğun gene başvurdum başvurunuz başarılı bir şekilde gönderildi dedi kod verdi ama 31 aralık 89 sonrası maddesi düşündürüyor şuan

 70. Hemoroid – el titremesi engel olarak değerlendiriliyor mu sayın admin ?

  Sağlık kontrolü gideceğimiz yerde mi yapıyorlar yoksa önceden kendimiz istediğimiz bir hastaneye gidip sonuçları kendimiz mi teslim ediyoruz ?

 71. Liseyi dışarıdan bitirdim lakin okula borcum olduğu için diplomamı vermiyor e devlet de lise bitirme diploması gibi bir evrak görünmekte bunun çıktısını alıp götürerek işlem yapabilirmiyim ?

 72. Mrb sayın admin öncelikle boyum 1.73 kilo 55 sizce bu gerekli şartlar için uygun olur mu kilo problem yaratır mı bir de sözlü mülakat da ortalama kaç soru soruyorlar

 73. başvuruda gereken belgeleri yayınladılarmı admin

 74. mrb eğitim kaç ay sürecek ve herhangi bir ücret verilecekmi

 75. başvuru yaptım başvurunuz sorunsuzdur dedi askerlik yaptı olarak işledim ve numarayı çıktı aldım şu an da yapmamız gereken nedir acaba ?

 76. Ben Parayı Yatırdım Makbuzda 19.dönem HRC ÖDEMESİ yazıyor doğru yere yatırmışım demi?Atm den yatırdım

 77. ee ozaman bu adamlar lisans mezunu adamlarıda alıyor ve bu adamlar askerligini yapmamış seın dedigine göre bu adamlarıda almak ahmaklık olur demı Harun ama her nedense özel harakaat dairesi başkanlıgı hersene lisans mezunu adam alarak egitiyor 😀 cok komiksin 🙂

 78. diplomanın fotokopisinimi istiyolar yoksa aslınımı ?

 79. Sayın admin ”Esansiyel Tremor” mevcut ellerimde hafiften titreme var bu sorun teşkil eder mi elenme ihtimalim olur mu ?

 80. Merhaba .Farzımisal kazandım eğitim bitti. 3 aylık evliyim eşimde 4 aylık devlet memuru hemşire istanbulda.Şark yerini beraber yazabılırmıyız.Aynı anda oda gelebılırmı Yılını doldurmadan

 81. merhaba 18 yaşını doldurmak gerekli mi yoksa girmiş olmak yetiyo mu?

 82. Ben evli değilim başvuru sayfasındaki evlilik le ilgili bölüme bilet yaz madım yazmam gerekiyordu gerekiyorsa ne yazmaliyım yardım edermisin

 83. Kolumun arkasında dogum lekesi var sorun olur mu? Pmyo mülakatlarından geçmiştim bu sınavda sorun olur mu ?

 84. başvuru sayfasına giremiyorum yardımcı olurmusunuz

 85. e-devletten başvuruyu yapıp sonucu öğrendikten sonramı parayı yatırılacak..

 86. Hocam ben pomem basvuru ve gereken ücret yatırdım şimdi giricek olucağımız sınav nasıl olucak bahsedermisin testmi yoksa mülakat seklindemi

 87. düşündürücü

  Şöyle bi okudumda yorumları felan kimse kılavuz felan okumamış buraya geliyor hazır bilgi pesinde bazı sorular okudum bu insanların zaten polis olması imkansız bi kere çünkü dusunemeyen aklını kullanamayan insanları polis yapmıyorlar..

 88. 1988 doğumluyum başvuru yaptım kabul etti parayı bile yatırdım sizce sınava girebilirmiyim bi yanlışlık oldu mu derler

 89. zor derken sınava girmem mi zor admin yoksa heyecanlanıyım mı 😀

 90. s.a mulakatlar gecici mezunuyet belgesi kabul ediyomu

 91. T.C. kimlik numarası yazılı beyanı. (sınav başvuru dilekçesinin ilgili bölümüne aday 11 haneli T.C. kimlik numarasını ve bu kimlik numarasının kendisine ait olduğunu el yazısı ile ilgili satıra yazacaktır.bu dilekçemi indirecegiz yoksa el yazıyla beyandır vs yazacagız bılmıyorum bır yardımcı olurmusunuz yha

 92. 08.03.1998 doğumluyum başvurumu yaptım lise mezunuyum 18 yaşındayım ama doldurmadım bi sorun olurmu.

 93. Slm hocam benim beş vuru onaylandı ayin 27 sinde spor mülakat var lise son sınıf bitirme belgesi aldım sıkıntı olurmu

 94. Merhabalar ben jandarma komando olarak görev yapmaktayım sözleşmemin bitmesine 1.buçuk yıl var bende başvurabilirmiyim özel harekata yaşım 26

 95. Bu sene geçen seneki aranan şartlarla pöh alımı olacak mı?

 96. 13.12.1999 doğumluyum açık öğretim de okuyorum bu sene kolaylıkla bitiririm sınavlara girme hakkım var mi sizce ??

Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir