Emniyet Teşkilatına Yeni Ünvanlar Eklendi

25.08.2017
A+
A-
Emniyet Teşkilatına Yeni Ünvanlar Eklendi

Emniyet Teşkilatı içerisinde görev yapan personellere yönelik yeni görev ünvanları getirildi. 25 Ağustos 2017 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanan 694 numaralı KHK ile EGM teşkilat yapısına yeni ünvanlar eklendi. İlgili madde şu şekildedir:

blank

MADDE 12- 46/1937 tarihli ve 3201 sayılı Emniyet Teşkilat Kanununun 13 ünci maddesinin birinci fıkrasında yer alan tablonun “Görev Unvanları” başlıklı sütununa “Poli Akademisi Başkanı” ibaresinden sonra gelmek üzere “Özel Harekat Başkanı” ibaresi, “Poli Akademisi Başkan Yardımcısı” ibaresinden sonra gelmek üzere “Özel IIarekat Başka Yardımcısı” ibaresi ve “Havacılık Müdürü” ibaresinden sonra gelmek üzere “Özel Hareka Müdürü” ibaresi eklenmiştir.

Yazıdan da anlaşılacağı üzere 3 yeni ünvan EGM bünyesine katılmıştır:

 • Özel Harekat Başkanı
 • Özel IIarekat Başka Yardımcısı
 • Özel Hareka Müdürü

Mevcut görev ünvanlarını ve açıklamalarını Emniyet genel Müdürlüğü Görev Ünvan ve Rütbelerini BURADAN okuyabilir, inceleyebilirsiniz.


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. blank Ayşe dedi ki:

  Komiser yardımcısı olan birinin sözleşmeli öğretmenliğe geçmesi durumunda tazminat durumu geçebilme durumu nasıl oluyor

  1. blank admin dedi ki:

   Polis meslek eğitim merkezlerinde eğitimlerini başarı ile tamamlayanlar, Emniyet Genel Müdürlüğü kadrolarına aday polis memuru olarak atanırlar. Bu şekilde atananlar, atanma tarihinden itibaren altı yıl süreyle başka kurumlara nakil yoluyla atanamazlar. POMEM de olduğu gibi PAEM de de bu tarz bir kural olma olasılığı yüksek. Muhtemelen tazminat ödemek zorunda kalırsınız.

 2. blank Yasemin dedi ki:

  Okul dan kavga ve ya benzeri sorunlar yüzünden atılmak pmyo alımına engel midir??

  1. blank admin dedi ki:

   Hayır.

 3. blank doğukan dedi ki:

  başvurular ne zaman