Emekli Polis Maaşları

04.02.2019
A+
A-
Emekli Polis Maaşları

Emekli polis memurları devlet bünyesinde çalıştıkları için memur emeklisi olarak sayılmaktadırlar. Emekli polis maaşları ise unvana göre değişiklik göstermektedir. Toplamda 7 adet polis unvanı bulunuyor olup her birinin yaptığı hizmet yılı kadar farklı ikramiye ve maaşı mevcut. Bu durumda emekli olduktan sonra plana yapacak kişilerin maaşlarına göre hareket etmesi en uygunu olacaktır. Sizler için yazımızın alt kısımlarında 9 unvanın detaylı olarak maaş tablosunu vereceğiz.

Ne Zaman Emekli Olurum?

Çoğu kişi ne zaman emekli olacağı konusunda kafasındaki soru işaretlerini giderememktedir. SGK’nın bu kapsamda verdiği hizmet sayesinde gerekli bilgilerinizi girerek ne zaman emekli olurum sorusuna net bir cevap bulabilirsiniz. Emekli sandığı adı altında verilen uygulama sitesine giderek sizden istenen işe başlama süresi, cinsiyetiniz, sigorta başlangıç tarihiniz gibi emeklilik süresi hesaplanması için gerekli olan bilgileri girmeniz yeterli olacaktır.Bunun için Polis Emeklilik Hesaplama 2019 başlığımıza bakabilirsiniz.

En Yüksek Emekli Maaşı Hangi Hizmet Yılı Derecesine Veriliyor?

Kıdem yılları 25 ile 40 yıl arasında değişmektedir. Bu mesleğe erken veya geç başlayanlar olduğu için her emekli polis memuru aynı maaşı alamayabiliyor. Emekli olabilmek için ise en az 25 yıl polis teşkilatına hizmet vermek zorundasınız. Bu nedenle en yüksek emekli maaşı 40 yıl görev yapan polis memurlarına veriliyor. 3019 TL maaş ve 124 736 TL ikramiye ile listemizin en yüksek maaş alan emekli polisleri 40 yıl görev yapanlardır.

2019 Emekli Maaşlarında Zam Olacak Mı?

Ülkemizin içerisinde bulunduğu durumlardan dolayı yaşam şartları oldukça zorlaşmıştır. Enflasyonun artması nedeniyle devlet memurlarının maaşlarına yapılan zamlar da artacaktır. Enflasyon ile doğru orantılı olarak artacak olan maaşların ise son durumu henüz kesinleşmedi. Yılbaşından sonra net olarak açıklanacak 2019 emekli maaşı zam oranını hep birlikte takip edeceğiz. Gelişmeleri yine sitemiz üzerinden güncel duyurular kısmında görebilirsiniz.

Polis Memurları Emekli Maaşları ve İkramiye Tablosu

Tabloda yer alan 9 adet unvana sahip emekli polislerin kıdem yılına göre aldıkları ikramiye ve maaş miktarlarını detaylı bir şekilde görebilirsiniz. Listede unvanı bulunan emekli adayları ve emekliler net olarak maaşlarını göreceklerdir. 2019 zammının eklenmemiş halidir. Yılbaşından sonra tablo tekrar güncellenecektir. Verecek olduğumuz tabloya 100 liralık ilave ücret emekli maaşlarına dahil edilmiştir. Ayrıca 2008 yılından önce memuriyete girenler için bu maaşlar geçerlidir. Yine yüksek öğrenim mezunlarının emekli maaşları olup, emekli aylıklarına dahil edilen %4’lük ec ücret de aralarına eklenmiştir. Yani tabloda toplam alacağınız maaşı eksiksiz olarak görüntüleyeceksiniz.

Tabloya Detaylı bir şekilde aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Emekli Polis Maaş Tablosu

blank

2019 Polis Maaşları
Polis Özlük Hakları 2019
Yılda Kaç Polis Emekli Olur?


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.