Eğitim Sonu Sınavı

23.08.2017
9.913
A+
A-
Eğitim Sonu Sınavı

Polis Akademisine bağlı okulların (POMEM, PMYO, PAEM) eğitim-öğretim sürecini başarıyla tamamlayan adaylar, okuldan mezun olmak için eğitim sonu sınavına tabii tutulmaktadırlar. Adayların, pomem-pmyo mezunu olarak polis memuru olmaları ya da paem mezunu olarak komiser yardımcısı kadrosunda göreve başlayabilmeleri için eğitim sonu sınavlarını başarı ile tamamlamaları gerekmektedir. Bu sınavdan başarısız olan adaylar, polis okullarından mezun olup emniyet teşkilatında görev yapamazlar. Polis okullarında okuyan öğrencilerin, meslek ile aralarındaki son engel eğitim sonu sınavı diyebiliriz.

Eğitim sonu sınavları ile ilgili yönetmelik hükümleri aşağıdaki gibidir.

PMYO Eğitim Sonu Sınavı: (MADDE 19/A ) Yüksekokul öğrencilerinin aday memur olarak atanmaları için öğrenim süresini başarıyla tamamlamaları ve eğitim sonunda Başkanlıkça yapılacak sınavda başarılı olmaları şarttır.

PAEM Eğitim Sonu Sınavı: (MADDE 42 ) PAEM öğrencilerinin komiser yardımcısı olarak Emniyet Genel Müdürlüğü kadrolarına atanabilmeleri için öğrenim süresini başarı ile tamamlamaları ve 3/6/2015 tarihli ve 29375 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Emniyet Genel Müdürlüğü Kadrolarına Polis Memuru ve Komiser Yardımcısı Rütbelerine Aday Memur Olarak Atanacaklara Uygulanacak Sınav Yönetmeliğinde belirtilen usul ve esaslar doğrultusunda yapılacak sınavda başarılı olmaları şarttır.

POMEM Eğitim Sonu Sınavı: (MADDE 21) POMEM öğrencilerinin aday memur olarak atanmaları için öğrenim süresini başarıyla tamamlamaları ve eğitim sonunda Başkanlıkça yapılacak sınavda başarılı olmaları şarttır. Yapılacak sınavın usul ve esasları Başkanlıkça belirlenir.

PÖH Eğitim Sonu Sınavı: (MADDE 37) PÖH öğrencilerinin aday memur olarak atanmaları için öğrenim süresini başarıyla tamamlamaları ve eğitim sonunda Başkanlıkça yapılacak sınavda başarılı olmaları şarttır. Yapılacak sınavın usul ve esasları Başkanlıkça belirlenir.

Yukarıdaki yönetmelik hükümlerinden anlaşılacağı üzere, eğitim sonu sınavlarından başarı ile geçemeyen adaylar emniyet teşkilatında görev yapamazlar. Polis okullarından mezun olacak adaylardan, bu sınavda başarılı olmaları beklenmektedir.

Eğitim sonu sınavının içeriği nedir?

Bu sürecin amacı, emniyet teşkilatına katılacak olan personelin tam donanımlı, yeterli, vatanına-milletine bağlı ve ülkemizin kuruluş değerlerine sadık bir personel olmalarını sağlamaktır. Adaya, sınav sürecinde eğitim-öğretim döneminde gördüğü polislik eğitimlerinin yer aldığı sorulardan, kart çekme usulü ile sorular yöneltilir. Komisyon, farklı alanlardan da sorular sorabilir. Sözlü mülakat yapabilir. Adayın, mesleki bilgisine, polis okulu geçmişine ve kişinin güvenlik tahkikatı sonucuna detaylı olarak bakılır. Bu aşamadaki elemelerin büyük kısmı güvenlik tahkikatı sonucu kaynaklı olmaktadır. Özellikle FETÖ, PYD, DHKP-C, DAEŞ ve PKK gibi örgütlerle en ufak ilişkisi tespit edilen adaylar bu süreçte kesinlikle elenirler.

Soru Hazırlama Komisyonu tarafından bastırılan sorular arasından adaylara soru kartı çekmesi  ve  cevaplaması istenir. Komisyon tarafından adaya konu ile ilgili ilave sorular sorulabilir.

Eğitim Sonu Sınavı Puanlaması

Adayalar;

 • Mesleki bilgi düzeyi,
 • Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü,
 • Özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı,
 • Liyakati, temsil kabiliyeti, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu,

yönlerinden yüz tam puan üzerinden değerlendirilirler. Adayın sınavda başarılı olabilmesi için yüz tam puan üzerinden en az yetmiş puan alması gerekir. Sınav komisyonu kararlarına itiraz edilemez.

Adaylara Tavsiyelerimiz

Sene sonu sınavı hakkında bize gelen soruların büyük bir kısmı “Çektiğim soruya cevap veremezsem elenir miyim?  Emeklerim boşa mı gider?…” çerçevesinde oluyor.

Arkadaşlar, sene sonu sınavının asıl amacı, terör örgütleri ile bağlantılı adayları elemektir. Bir soruyu bilemediniz ya da heyecanlandınız diye kimse sizin okul sürecinizi heba etmez. Son 2-3 yıldır, sene sonu sınavlarının en büyük amacı yukarıda bahsettiğim örgütlerle ilişiği ya da bağlantısı olan adayları teşkilattan uzak tutmaktır. Bu konuda en ufak bir taviz söz konusu değildir. En ufak ilişiği bulunanlar, okulda ya da meslekte olmaları farketmeksizin teşkilattan uzaklaştırılırlar. Size sorulan mesleki soruyu bilemediniz diye kimse sizi elemez. Komisyon üyeleri de sizin gibi emniyet teşkilatı mensupları; halden anlarlar…

Polis adayı, okul eğitiminde ne kadar başarılı olursa olsun, güvenlik tahkikatından olumsuz durum alırsa polis memuru ya da amir OLAMAZ. Özellikle FETÖ ile bağlantılı olan kişiler, herhangi bir devlet görevini ifa edemezler.

Peki polis adayları ne yapmalılar?

 • Kesinlikle sosyal medya hesaplarıza dikkat edin.
 • Bilmediğiniz insanlarla bağlantıda olmayın. Okul sürecinde dikkatli davranın.
 • Polis eğitiminizi ciddiye alın, donanım seviyenizi arttırın.
 • Mesleki bilginizi geliştirin.
 • Okul öğretmenlerinizle iyi geçinin, gençlik hırslarına ve egolarına kapılmayın.
 • Okulda ceza puanı almayın. Kurallara uyun. Ciddiyetinizi kaybetmeyin.
 • Ailenizin bağlantılı olduğu kişiler konusunda dikkatli olun. Ailenizi bu tarz konularda uyarın.
 • Polis teşkilatına layık biri olduğunuzu, eğitim boyunca hocalarınıza kanıtlayın.

Temiz bir geçmişe sahipseniz, yukarıda bahsettiğim hususlara dikkat eder ve kendinizi bu şanlı mesleğe layık bir birey olarak yetiştirirseniz endişe edeceğiniz bir durum olmayacaktır.

Konu hakkında sorularınızı soru-cevap ve yorum bölümünden bize iletebilirsiniz.

ETİKETLER:
Polis
Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 141 YORUM
 1. Gökhan dedi ki:

  Admin son 3 yıldır kaç kişi elendi pmyo’dan haberin var mı

  1. admin dedi ki:

   Bu veri maalesef açıklanmıyor.

 2. Mehmet dedi ki:

  akrabalardan birisinin fetö ile ilişkisi varsa pmyo adayı icin sene sonunda engel olur mu? Ama adayın hiçbir alakası yok

  1. admin dedi ki:

   Sorun olmaz.

 3. Eda dedi ki:

  Bir akraba fetödan açığa alındı bizim pmyo sene sonu mülakatta sorun olur mu?

  1. admin dedi ki:

   Sorun olmaz.

 4. Selman Gül dedi ki:

  Kardeşim ben 2015 mağduruyum. Aksaray Polis Meslek Yüksekokulundan 2015 yılında mezun oldum. Fetö’yle ve başka hiçbir örgütle bağlantım olmamasına rağmen bu eğitim sonu sınavından başarısız sayıldım. Yaklaşık 7000 devremin 1800üyle beraber. Adminin de dediği gibi sebebi açıklanmadı. Sadece başarısız. Hem Danıştay’a hem de Aksaray ve Ankara idare mahkemelerine dava açtık. 27 ay geçti halen hiçbir dosyada kıpırtı falan yok. Masum olduğumuzu Cumhurbaşkanına kadar çıkarak bizzat kendisine anlattık. Malesef güzel ülkemizde her türlü saçma sapan haber bir anda gündem olurken, onca çabalarımıza rağmen hiçbir şekilde kamuoyu oluşturamadık. Bana ulaşmak isteyen selman.gul93@gmail.com mail adresime yazabilir.

 5. Yasemin dedi ki:

  Ben meslek lisesinde okuyorum pmyo gitmem için hangi derslere çalışmam lazım bu sene son yılım lise son ve 06/10:2000 doğumluyum bi sorun olur mu ?

  1. admin dedi ki:

   Yaş şartı değişmezse 2019 da girebilirsin.

 6. Erhan dedi ki:

  Bundan 4 yıl öne üniversitede bir arkadaşıma banka kartımı vermiştim. O da birini dolandırıp benim kartıma göndertmiş parayı. Mahkemesi falan oldu ben davaya katılan olarak katıldım. Bu dava polis olmama engel olur mu?

  1. admin dedi ki:

   Sorun olacağını düşünmüyorum.

 7. Ilhan enes dedi ki:

  Iki ayagim da ameliyatim var bilek alti ve pomeme girecem ameliyat konusunda elerler mi

  1. admin dedi ki:

   Ne ameliyatı olduğuna ve ize göre değişir.

 8. Ece dedi ki:

  Ben değil fakat arkadaşımın amcası ve babası fetöcü soy adını değiştirdi yıllar önce babasının soy adını taşimio sorun olurmu

  1. admin dedi ki:

   Onun için sorun olur.

 9. Merve dedi ki:

  Over kist ameliyatı komplikasyonsuz geçmişse, organ eksikliği yok ve tam şifa durumuna erişilmişse; sağlık bilgi formuna yazılması durumunda yine de eleme yapılabilir mi ?

  1. admin dedi ki:

   Yazmazsanız ilk aşamada kimse anlayamaz belki ama sonuçta ileride detaylı rapor alımında geçmiş kaydınızda gözükecektir. Karar sizin. Elenme durumu doktorun takdirindedir.

 10. Ftmnr71 dedi ki:

  Yarım dönem feto dershanesine gittim 2015 yılıydı daha pmyo sınavına daha girmedim. Sorun olur mu acaba bu

  1. Admin dedi ki:

   Sorun olabilir.

   1. Ftmnr71 dedi ki:

    Bu yıl sonu sınavında fetö den elenen adaylar pmyo ve ya pomem e nasıl giriyor, elenmiyor

    1. Admin dedi ki:

     FETÖ bağlantısı olan herkes kamudan ihraç edilir.

 11. Ftmnr71 dedi ki:

  Evet onu biliyorum. Ancak fetö ile bağlantısı olduğu okul girişinde anlaşılmıyor mu da yıl sonu sınavında belli oluyor.

  1. Admin dedi ki:

   Sadece FETÖ olarak bakmayın. Okulda uyumsuzdur teşkilata uygun görülmez elenir. Yine okul süresince güvenlik tarikatında başka hususlar bulunur elenir. Eğitim sonu sınavı, bu tarz elemeler için yasal dayanaktır. Okurken birini sen fetöcüsün dışarı diye direkt atarsan mahkemeye gider. Ama böyle bir şablonla uzaklaştırırsan süreç daha kanuni olur.

 12. Faruk dedi ki:

  Şimdi öncelikle selamun aleyküm ben şimdi gidip 2 sene egitim den gectim yıl sonu sınavından elendim peki ondan sonra tekrar yıl sonu sınavlarınamı gircez yoksa 2 sene bosamı gitmiş olcak teşekkürler

  1. Admin dedi ki:

   Elenmiş olacaksın, tekrar giremezsin.

 13. muradalı dedi ki:

  sonradan tc vatandası olan yabancılar pmyo da okuya bılırmı faydalana bılırmı

  1. Admin dedi ki:

   TC vatandaşı olan herkes, şartları karşılamak koşuluyla başvurabilir.

 14. Polis adayi dedi ki:

  2011 fem dersanesine gittim pomemde sorun olur mu

  1. Admin dedi ki:

   Hayır.

 15. Hakkı dedi ki:

  Ben telefondan cezasi yedim 2 puan mulakatfa sorun olurmu

  1. Admin dedi ki:

   Hayır.

 16. Rlmz dedi ki:

  Ailede evrakta sahtecilik çek senet suçlarından geçmişte sabıkalı olan var. Eğitim sonu sınavında bana engel olurmu?

  1. Admin dedi ki:

   Hayır.

 17. Kaan ozturk dedi ki:

  Peki bu egitim sonu sınavdan elenince noulcak 2 yil boşami gitti

  1. Admin dedi ki:

   Evet evlerine dönecekler.

   1. Yasin dedi ki:

    Tekrar girme hakları var mı yada polislik değilde bekçilik için engel olur mu başvuruda

 18. ali dedi ki:

  HOCAM BU DÖNEMİN MAĞDURU EĞİTİM SONU SINAVI BAŞARISIZ GEREKÇE GÜVENLİK TERTEMİZ BEMBEYAZ BİR KAĞIT GİBİ SAĞLIK HİÇ SORUN YOK AMA SONUCA SADECE BAŞARISIZ YAZIYOR KANUNİ SÜREÇ MÜMKÜN MÜ?

  1. Admin dedi ki:

   Dava açabilirsiniz.

   1. ali dedi ki:

    peki hocam eğitim sonu sınavında başarısız olanlar bir kez daha pomeme başvurup girebilirler mi

 19. Kartal dedi ki:

  Merhaba efendim bir soru sorabilir miyim ben 21 dönem adayıyım sağlık yönünden bir sıkıntım yok şükür yanlız tek sıkıntım kilo da endeksim 🙁 27.4 çıkıyor hesapladım kafaya takıyorum stresten kilo alacam böyle giderse çok düşünceliyim ilk ve son şansım 🙁

  1. Admin dedi ki:

   Kilo verin rejim yapın. Başarabilirsin.

 20. Zehra klc dedi ki:

  Merhaba benim babamın yuzkizartici suçtan dolayı şuan mahkum bu teror örgütleri ile bağlantısı yok çok şükür bu benim polis olmama engelmi tsk ederim?

  1. Admin dedi ki:

   Sorun olacağını sanmam.

 21. Samet kozanoglu dedi ki:

  Abi benim ablam ve abim fetonun dershanelerine gitmişlerdi 2013 yılları civarında ve ablam zaman gazetesinde üyeydi o yıllarda cunki gazeteyle beraber test dergisimi ne veriyorlardı sonra ilişilği kesti sorun olurumu yıl sonunda ama benim hiçbir iliğiö yok şerefsiz feto örgütüyle ablamla abiminde yokta işte bu dershane şeyleri var yoksa babam annem ilişği sıfır

  1. Admin dedi ki:

   Şansınızı deneyin.

 22. Mehmet akif dedi ki:

  İyi günler admin ben 19.Dönem Polis Özel Harekat eğitimini başarı ile tamamladım fakat yıl sonu mülakatında elendim sağlik sorunu güvenlik sorununda felan hiç bir sıkıntım da yok soruyu cevaplayamayan arkadaşlarım bile kazanmiş yanliz bende Başarısız yazıyor bunun için dava açıp kazanma şansımız varmı.

  Ve bu arada akademinin sitesinde yeni bir duyuru vardı yılsonu sınavında başarısız olup davayı kazanıp dönenlerle ilgili bizim de dönme şansımîz varmi alt’taki linkden duyuruya bakabilirsiniz.

  https://www.pa.edu.tr/pmyo-ve-pomem-egitim-sonu-sinavi–duyurular.html

  1. Admin dedi ki:

   Dava açıp yürütmeyi durdurma kararı alabilirsiniz.

   1. Mehmet akif dedi ki:

    Kazanma şansımız varmı ?

  2. ugur dedi ki:

   kardeşim dava açtın mı neler yaptın bende bu durumdan magdurum yardımcı olabilirmişsin

 23. Alperen dedi ki:

  Merhaba Tüp mide ameliyatı pmyo için engel midir

  1. Admin dedi ki:

   Doktor takdirindedir.

 24. şemsettin dedi ki:

  merhabalar benim skr raporum 20.dönem sonu mülakatına yetişmedi ne kadar sürede eğitim sonu sınavları tekrarlanıyor bilgisi olan varmı

  1. Admin dedi ki:

   Akademiye danışmalısınız.

 25. NuriJun dedi ki:

  Pmo bitirdikten sonra sınavı geçenesek bile ertesi sene tekrardan katılabilitormuyuz

 26. Furkan dedi ki:

  Merhaba ben PÖH olmak istiyorum şehadet şerbetini içmek istiyorum PÖH olabilmem için neler yapmam gerekiyor yardımcı olabilir misiniz teşekkür ederim.

  1. Admin dedi ki:

   İlan gelince başvuracaksın.

 27. pmyo adayı dedi ki:

  Selamun aleyküm admin bir sorum olacaktı ygs 260 puanla başvuru yapılabliyormuş ya okulun verdiği ek puanla 260 barajını yaparsak da başvuru yapabiliyor muyuz?Teşekkürler:)

  1. Admin dedi ki:

   Ham puan kullanılır

 28. Metin Yüksel dedi ki:

  Ya admin bir şey sorucam sana ya hani bu eğitim sonu sınavı yazın paem de yapılıyor ya hani polis memuru adaylarıyla komiser yardımcısı adayı alıyorlar ya peki bu sınav yapılıyor kazananları polise alıyorlar ya peki mesela diyelim Türkiye de polislerde amir eksiği var mesela biz onu gidermek için PMYO da okusak bile komiser yardımcısı adaylığı sınavına başvurabilirmiyiz PMYO da veya POMEM de olsak bile girebilir miyiz ?

  1. Admin dedi ki:

   Hayır

 29. Türk Aslanı dedi ki:

  Abi şimdi abimle ablam feto denen şerefsizin dershanesine gitmişti 2013 2014 civarında sonra üni kazanınca 2013 2014 yılı civarında bıraktılar bu benim güvenlik tahkikatında polis olmama engel olurmu. Yeni mezun abiye sordum oda 2010 da feto dershanesine gitmiş eğer 1. Dereceden akraban fetodan ihraç edilmediyse veya dava geçirmediyse sorun olmaz dedi size danışayım bide dedim ????

  1. Admin dedi ki:

   Sorun olmaz.

 30. Sungurtekin dedi ki:

  Apandist ameliyatı komlikasyonsuz
  Ön diş yamukluğu
  Bıyık hizasinda ben var sıkıntı olurmu hocam Polis özel harekat için

 31. merve dedi ki:

  Ak Parti Gençlik Kolları na teşkilata üye olmak polis olmaya engel midir ?

  1. Admin dedi ki:

   Evet

 32. Merve dedi ki:

  2015 öncesi fetö kurumlarinda sigortali calisan biri icin sıkıntı var mıdır

  1. Admin dedi ki:

   Olabilir.

 33. Hidayetullah dedi ki:

  Kardesim 20. Donem mezunuyum saglik dosyasi yetismedigi icin egitim sonu mulakatina giremedim egitim sonu sinavi ne zaman var bir bilgin varmi ?

 34. Hasan dedi ki:

  Kavgadan mahkemem var devam ediyor dönem sonunda bu olaydan para cezası almam veya mahkemenin devam etmesi sıkıntı yaratırmı teşekkürler

  1. Admin dedi ki:

   Hapis olmazsa sorun yok

 35. Hakan dedi ki:

  S.a admin 3 yıl önce kavgaya karıştım 5 yıl hagb verdiler bu sene sonu sınavında sorun yaratırmı okuldan atılırmıyım trşekkürler

 36. Hakan dedi ki:

  S.a admin kavgadan dolayı 5 yıl hagb var okulu kazanınca okulda sorun yaratırmı şimdiden teşekkürler

 37. Halikarnas dedi ki:

  İyi günler 2013 Eylül 2014 Mart arası bir yakınım fem dershanesine gitti. Güvenlik soruşturması ve yıl sonu sınavında sorun olurmu

  1. Admin dedi ki:

   Sorun olmaz.

   1. Rıza dedi ki:

    Neye göre sorun olmuyor abim bazısı olur diyor

 38. Ali dedi ki:

  Şuan pomemde okuyırım 2013 2014 yılında dershaneye gittim ama ilişiğim hiç olmadı sadece gidip gliyorumdum gazete yurt hiç bişey olması sene sonu mülakatında bna sıkıntı olur mu?

 39. Yusuf Boz dedi ki:

  Admin bey, 3 gün önce polis olmaya karar verdim. nE YAPAYIM ?

  1. Admin dedi ki:

   Çok çalışmalısın.

 40. Ayse dedi ki:

  İyi günler, ben üniversite 3. Sınıf ogrencisiyim ve pomem e başvurmak istiyorum. Fakat suan mezun olmadigim için başvuru yapamıyorum. 2019 alımında başvuru yapmam için ben mayısta mezun olduğumdan, eylül de alım olursa basvuru yapabiliyorum. Bu sene martta alım yapiyorlar, geçen sene eylül de alım olmuş. Bu sürekli aynı mı yoksa değişiklik gösteriyor mu? Her yıl alımlar belirli aylarda mi oluyor ? Simdiden teşekkür ediyorum yanıtınız için ..

  1. Admin dedi ki:

   İhtiyaca göre değişiyor kesin bir takvim yok.

 41. Cevat dedi ki:

  Admin benim bir tane tanıdığım 2009 yılında pmyo yazılı soruları fetö bağlantısı aracılığıyla çalmıştı. Şu an bu kişi pomemde eğitim görüyor. Güvenlik soruşturmasından elenir mi ?

 42. BayDooku dedi ki:

  Sayın Admin hocam, benim babam 25 yıllık bir polislik geçmişi var fakat ben 15 yaşındayken bir olay yüzünden polislikten atılmıştı. Kendisi önleyici hizmetlerde çalışıyordu ve vatandaşın biriyle olan kötü münasebetinden dolayı vatandaş kendisini şikayet etmişti ve görevden atılmak zorunda kalmıştı. Kendisi hala göreve tekrar gelebilmek için avukatlarla iletişim sürdürüyor. Pymo kurulunda sözlü mülakatta babamın bu durumu beni olumsuz etkilermi ?

  1. Admin dedi ki:

   Sorun olmaz.

 43. EMİR dedi ki:

  Merhaba 2013-2014 döneminde fem dershanelerine gitmiş birisi pmyo ya girebililr mi? Deneme sınavları için mecburen zaman gazetesine üye olunuyormuş bu da problem olur mu? Fetö ile hiçbir alakası olmayan birisi böyle bi durumdan mağdur olurmu? Olabilirse de hangi aşamada problem olur? Teşekkürler.

  1. Admin dedi ki:

   Bu konuda bizim bilgimiz olması imkansız.

 44. sezgin dedi ki:

  Kardes bu 2015 de bank asyadan maas almak pomemde güvenlik tahkikatın da bi sorun yaratır mi hiç karsilastigin oldu mu

 45. sezgin dedi ki:

  2015 yılı nisan ayindan itibaren 4 ay bank asya hesabından şirket maas yatırdı bu durum pomemde güvenlik soruşturmasında sorun yaratirmi adlı sicil kaydim yok.banka konusunda feto kriterinde tm olarak neye bakilir

  1. Admin dedi ki:

   Sorun olmaz fikrindeyim.

 46. Mehmet dedi ki:

  2014 de üniversiteyi kazandım 2014 eylülde de kyk başvurmuştum çıkmadı maddiyat durumum kötüydü mecbur 6-7 onların yurtlarında kaldım bi bağlantım falan olmadı sadece kaldım ayrıldım.Ailemde veya akrabalarımdan açığa alınan Veya dava gören görmüş biriside yok sorun olur mu

  1. Admin dedi ki:

   Sorun olmaz.

 47. Nur dedi ki:

  merhaba ben 2014 yılında maltepe dershanesine gitmiştim ve zaman gazetesine üye olmuştuk dershanede bu sınavlar yüzünden ama yarım dönem sonra dershaneyi bıraktım ve fetöyle hiçbir bağımız yok PMYO ya girmeme engel olur mu ?

  1. Admin dedi ki:

   Sorun olmaz.

 48. Ahmet dedi ki:

  Okulda yasak alanda sigara içmek ve sosyal medyaya üniformalı fotoğraf atmaktan ceza puanı yedim. 11 puanım var sene sonunda sorun olur mu?

  1. Admin dedi ki:

   sorun olmaz

 49. Ahmet dedi ki:

  sosyal medyada birileriyle tanışıp , konuşup veya buluşmak sorun olur mu?

  1. Admin dedi ki:

   sorun olmaz

 50. polisadayi dedi ki:

  Admin kardeşim khk ile kapatılan kurumda çalıştı bana bir sıkıntı yaratırmı?Benim uzaktan yakından en ufak bir bağlantım,ilgim alakam yok.

  1. Admin dedi ki:

   Sorun olmaz gibi.

 51. YunusKoray dedi ki:

  23 dönem e girdim fyt önsaglık spor gectim mülakatada girdim.admin kardesim kpss 71 spor 65 puan sözlü mülakatımda olumlu gecti soru kartini bildim aciklayici konustum kekeleme heyecan vs gibi durumlar olmadı nizami bi sekilde gecti.simdi sorum su komisyon onay verirse bu kpss ve parkurla kazanma sansim nedir.17.000 aday kalmis sözlüye alim 10.000 7000 bayan 10000 erkek gecmis ön lisans mezunuyum.10000 erkek gecmis ve bunun 3500 ü önlisans söylentisi var benim sana tek sorum puanlarım düsük mü şansım var mı ? Teşekkürler

  1. Admin dedi ki:

   Şansınız yüksek.

 52. Raşit dedi ki:

  2012 ve 2013 de Maltepe dershanesine gittim o yıl yerel seçimden sonra cumhurbaşkanınımızın ”dershaneyi bırakın” talimatıyla peşin ödenen paranım kalanını almadan çıktım gittim ne benim ne ailemin hatta uzak-yakın hiç bir akrabamın hukuki-manevi bir yakınlığı olmadı, sırf bu yüzden pomem sözlü mülakatta , güvenlikte ve yıl sonu soruşturmasında eleyip hayallerimi yıkarlar mı ? yoksa bir sıkıntı çıkmaz mı ? inanın bu yüzden moralim çok bozuk kendi isteğimle bile sırf zorunluluktan dolay baska kurs olmadıgı için gittiğimı lanet bir dershane yüzünden hayallarimin yıkılmasını istemiyorum olumlu cevaplarsanız çok çok sevineceğim polis olabilmek için zar zor biriktirdiğim parayla lazer bile oldum 2

 53. evlat dedi ki:

  abi pomem dönem sonu mülakatta müdür, konuşman kötü dede fakat güvenlik temiz. sonuç ne olur?

  1. Hakan dedi ki:

   Sorun olmaz kanısındayım.

 54. Bedrettin dedi ki:

  21.donem pomem
  sonucu başarısız olduğu için atamam yapılmadı. hiçbir örgütle ne benim
  nede aileden herhangi birinin bağlantısı yok. eğitim döneminde de en başarılı öğrencilerden biri idim. önceki yorumlarınızda dava açabilirsiniz demişsiniz. davayı hangi mahkemeye açmalyım. Dava açıp ta kazanan varmi acaba.

  1. Yasin dedi ki:

   Dava açtın mı ne yaptın bende aynı durumdayım uğraşmaya değer mi

 55. sabri dedi ki:

  admin 2015 de fetö dershnesi değilde ona bağlı olan etüte gitmiştim eve dergiler falan geliyordu deneme sınavları na falan giriyorduk sorun olur mu cevaplarsan sevinirim olmazsa şimdiden başlıcem çalışmaya teşekkürler

  1. Admin dedi ki:

   Şansınızı deneyin

   1. sabri dedi ki:

    dershane değil kurs gibi bi yerdi şimdi kapandı sorun olma olasılığı yüksek midir seneye giricem pmyo ya şimdiden çelışcem başlamaya teşekkürler cevaplarsaanız sevinirim

    1. Admin dedi ki:

     Şansını deneyeceksin bilemeyiz.

 56. Serkan dedi ki:

  admin merhaba 2012 yılında anafen dershanesine kayıt yaptırmıştım ama dönem daha başlamamıştı babam bir şeyler duymuştu çevresinden aradan birkaç gün geçtikten sonra bir derse bile girmeden kaydımı sildirdik bir sorun olur mu ?

  1. Admin dedi ki:

   Sorun olmaz.

 57. Hakan dedi ki:

  Herhangi bir tarikate veya cemaate üye olan yada en azından iliskisi olan birisi pmyo da okuyup polis olabilir mi ? Güvenlik tahkikatinda ve sene sonu sinavinda bu yüzden elenir mi ?

  1. Admin dedi ki:

   Sorun olabilir.

 58. Ünal dedi ki:

  Merhabalar admin ben 21.dönem Pomem dönem sonucu mülakatında nedense elendim ama ailede olsun çevrede ve de ben en ufak bir sıkıntı olmamaasına rağmen şoktayım şuan ve okulda en başarılı öğrencilerden biriyim hiçbir cezam bile yoktu okulda, benim sınav sorumda biri sana sıkmaya çalışsa ne yaparsın dedi bendr bişey demeden o heyecanla direk vururum dedim acaba bu cvpla elendim ve mahkemeye başvurucam olumlu bişey çıkar mı Allah aşkına açıl yardımcı olur msnz

  1. Admin dedi ki:

   Dava açıp uğraşacaksınız başka yapacak birşey yok.

 59. fahrican dedi ki:

  Bu kapatilan feto liseleriden mezun olmus olmak. Komiserlige engelmidir. Ben 2012 mezunuyum ve hep bunu dusunuyorum admin.

  1. Admin dedi ki:

   şansını denemeden bilemeyiz

 60. Ekrem dedi ki:

  Admin eğitim Sonu sınavı her ay yapılıyor mu ağustos 31 de oldu ona yetişemedim bu ay yani eylülde de mülakat olur mu ?

  1. Admin dedi ki:

   Okulunuza danışın.