Edevlet

20.11.2017
A+
A-
Edevlet

İnternet çağı ile birlikte Türkiye Cumhuriyeti devleti de internet ortamını adapte oldu. Bu adapte olan sistemin genel adı E-Devlet oldu. Devletimize bağlı birçok işlemin ve başvurunun yapılabileceği ana kaynak ve tek yetkili site E-devlet sitesidir.

E-devlet hizmetlerinden yararlanabilmek için vatandaşın öncelikle e-devlet giriş bilgilerini temin etmesi gerekiyor. E-Devlet’i kullanabilmeniz açısından kimlik doğrulama işleminizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Kimlik doğrulama sistemi içerisinde E-Devlet şifresi de yer almaktadır. Tek bir şifre alarak bir çok E-Devlet hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

E-Devlet ilk giriş için E-Devlet şifresi gereklidir. E-Devlet şifresi için herhangi bir PTT şubesine kimliğiniz ile birlikte başvuruda bulunmanız gerekecektir. Başvurunuzun uygun bulunması ile  ücret karşılığında şifreniz verilecektir. E-Devlet şifresi her bireye özgü olduğu için size kapalı bir zarfın içinde verilecektir. Bu işlem bir ücrete tabiidir.

Yine birçok farklı giriş seçeceği e-Devlet Vatandaş Giriş ekranında yer almaktadır. Çalışan, çalışmayan, büyük, küçük demeden her vatandaşın devlet ile olan işlerini sağlıklı yürütebilmesi için bu hizmetten faydalanmasının önemli olduğu kanısındayım.

E-Devlet İlk Giriş Yapmak

Tüm bu hizmetlerden nasıl faydalanacağınız ve E-Devlet giriş ile ilgili tüm işlemleri görsel anlatımlarla destekleyen, uzman kadrosu ile sorulan sorulara cevap veren  SSK.Biz.tr sitesi aracılığı ile takip etmenizi ve ilgili siteyi ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

E-Devlette Hangi Hizmetler Var

E-devlet ile onlarca kamu hizmetininden faydalanabilirsiniz. Bunların başında

  • SGK işlemleri
  • Askerlik işlemleri
  • Hukuk takibi ve işleri
  • Borç ve alacak takibi
  • İkametgah İşlemleri
  • BİMER ve CİMER başvuru ve takibi

gibi onlarca ana başlık ve alt başlık hizmetleri yer almaktadır.


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.