Edevlet

20.11.2017
858
A+
A-
Edevlet

İnternet çağı ile birlikte Türkiye Cumhuriyeti devleti de internet ortamını adapte oldu. Bu adapte olan sistemin genel adı E-Devlet oldu. Devletimize bağlı birçok işlemin ve başvurunun yapılabileceği ana kaynak ve tek yetkili site E-devlet sitesidir.

E-devlet hizmetlerinden yararlanabilmek için vatandaşın öncelikle e-devlet giriş bilgilerini temin etmesi gerekiyor. E-Devlet’i kullanabilmeniz açısından kimlik doğrulama işleminizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Kimlik doğrulama sistemi içerisinde E-Devlet şifresi de yer almaktadır. Tek bir şifre alarak bir çok E-Devlet hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

E-Devlet ilk giriş için E-Devlet şifresi gereklidir. E-Devlet şifresi için herhangi bir PTT şubesine kimliğiniz ile birlikte başvuruda bulunmanız gerekecektir. Başvurunuzun uygun bulunması ile  ücret karşılığında şifreniz verilecektir. E-Devlet şifresi her bireye özgü olduğu için size kapalı bir zarfın içinde verilecektir. Bu işlem bir ücrete tabiidir.

Yine birçok farklı giriş seçeceği e-Devlet Vatandaş Giriş ekranında yer almaktadır. Çalışan, çalışmayan, büyük, küçük demeden her vatandaşın devlet ile olan işlerini sağlıklı yürütebilmesi için bu hizmetten faydalanmasının önemli olduğu kanısındayım.

E-Devlet İlk Giriş Yapmak

Tüm bu hizmetlerden nasıl faydalanacağınız ve E-Devlet giriş ile ilgili tüm işlemleri görsel anlatımlarla destekleyen, uzman kadrosu ile sorulan sorulara cevap veren  SSK.Biz.tr sitesi aracılığı ile takip etmenizi ve ilgili siteyi ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

E-Devlette Hangi Hizmetler Var

E-devlet ile onlarca kamu hizmetininden faydalanabilirsiniz. Bunların başında

  • SGK işlemleri
  • Askerlik işlemleri
  • Hukuk takibi ve işleri
  • Borç ve alacak takibi
  • İkametgah İşlemleri
  • BİMER ve CİMER başvuru ve takibi

gibi onlarca ana başlık ve alt başlık hizmetleri yer almaktadır.

Polis
Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.