E-Devlet Kapısı İşlemleri

07.03.2018
A+
A-
E-Devlet Kapısı İşlemleri

E-Devlet kapısına Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranızı ve şifrenizi kullanarak giriş yapabilirsiniz. Giriş yaptığınızda E-Devlet kapısı işlemleri için tercih ettiğiniz kurum, belediye, firma hizmetleri, üniversite veya diğer kurum portallarına ulaşabilirsiniz. E-Devlet kapısını kullanarak hizmet sunmuş olan yüzlerce kurum ve firmaya ait binlerce hizmetten güvenli bir şekilde faydalanabilirsiniz. Online olarak yapacağınız hizmetler sayesinde zamanınızı ve paranızı israf etmiş olmazsınız. E-Devlet kapısı işlemleri sayesinde ulaşmak istediğiniz bilgilere, belgelere veya başvuru formlarına hızlı bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. E-Devlet şifresine sahip olmanın en kısa yolu kimliğiniz ile birlikte bir PTT şubesine başvurmaktır. E-Devlet kapısı işlemleri arasında en çok kullanılan hizmetler şunlardır;

E-Devlet Kapısı İşlemleri

E-Devlet kapısı üzerinden vergi harç ve ceza sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz.

 • Trafik müdürlüğünün sunmuş olduğu araç plakasına yazılan ceza sorgulaması, sürücü belgeleri ve şahıslara yazılan cezaları sorgulanması yapılır.
 • Gelir İdaresi Başkanlığının sunduğu hizmetler e-Vergi levhası sorgulama ve vergi borcu sorgulama işlemleridir.
 • E-Devlet kapısı işlemleri kıyı emniyeti genel müdürlüğünü sunmuş olduğu kıyı emniyeti Deniz ruhsatı borç sorgulama işlemleri
 • Karayolları Genel Müdürlüğü; OGS ihlal bilgileri sorgulama işlemleri
 • PTT işlemleri belediye çek ve hesap numaraları sorgulama.
 • Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü harç ve döner sermaye sorgulaması yapılmaktadır.
 • Ulaştırma ve Denizcilik Bakanlığı ceza sorgulaması yine E-Devlet kapısı üzerinden yapacağınız hizmetler arasında bulunmaktadır.

Adalet Bakanlığı hizmeti; Davalarınız ve adli dosyalarınız ile ilgili işlemleri yapabileceğiniz ve dosyalarınızı detaylarına ulaşabileceğiniz hizmettir. Adli sicil ve istatistik Genel Müdürlüğü hizmetleri kapsamında yapabileceğiniz işlemler arasında adli sicil kaydı sorgulama ve adli sicil kaydı doğrulama vardır. UYAP hizmetleri kapsamında mahkeme dava dosyası sorgulama, SMS bilgi sistemi abonelik başvurusu işlemleri ve bunların iptal işlemleri yapılabilir. Personel Genel Müdürlüğü sınav başvuruları hizmetinden yararlanarak hakim ve savcı adaylığı mülakat başvurusu yapabilirsiniz. E-Devler kapısı işlemleri Anayasa Mahkemesi Başkanlığı hizmeti dahilinde bireysel başvuru sorgulaması yapabilir, Yargıtay hizmeti kapsamında iş başvurusu ve dava dosya sorgulaması yapabilirsiniz.

E-Devlet kapısı işlemleri arasında Emniyet Genel Müdürlüğü hizmetleri bulunmaktadır. Emniyet Genel Müdürlüğü trafik hizmeti içerisinde aracınızın çekildiği otopark bilgisi sorgulama yapabilirsiniz. Hudut kapısı işlemleri kapsamında yurda giriş çıkış belgesi sorgulama ve bu belgelerin doğrulanması işlemlerini yapabilirsiniz. Toplum destekli polislik kapsamında toplum destekli polislik ve mahalle polisi hizmetinden yararlanabilirsiniz. Diğer hizmetler kapsamında ise pasaport gönderi takiplerinizi kolaylıkla E-Devlet kapısı işlemleri üzerinden yapabilirsiniz. Maliye Bakanlığının aile yardımı bildirimi sorgulama işlemlerinizi de E-Devlet kapısı üzerinden yapabilirsiniz.

E-Devlet kapısı işlemleri arasında en çok kullanılan hizmetler içerisinde Sosyal Güvenlik Kurumu hizmetleri bulunmaktadır. GSS borç durumu belgesi sorgulama Sosyal Güvenlik Kurumu tescil ve hizmet dökümü, Sosyal Güvenlik Kurumu tescil ve hizmet dökümü belgesi doğrulama, 4A, 4B, 4C iş göremezlik ödemesi görme. Tahsis talep ve beyan taahhüt belgesinin verilmesi, 4A, 4B, 4C ilaç kullanım süresi doğrulama, 4A, 4B, 4C muayene katılım payı sorgulama. Medula optik cam ve çerçeve bilgisi sorgulama, Normal şartlarda ne zaman emekli olabileceğinizi sorgulama işlemlerinizi E-Devlet kapısı işlemleri üzerinden kolaylıkla yapabilmektesiniz. Borçlandırma hizmetlerinde kullanarak 4C borçlanma başvurularınızı ve takip lerinizi yapabilirsiniz. 4A hizmetleri, 4B hizmetleri  ve 4C hizmetlerini kullanarak hizmet bilginizden borç durumunuza, emekli aylık bilginizden aile kesintilerine ve basamak bilgilerinize kadar birçok bilgiye kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Firmaların sunmuş olduğu e-Hizmetler

 • Türk Telekom’un abonelik borç ve alacak sorgulaması
 • Digiturk abonelik borç ve alacak sorgulama
 • D Smart borç ve alacak sorgulama Superonline borç ve alacak sorgulama
 • TTNET borç ve alacak sorgulama
 • Turkcell abonelik borç ve alacak sorgulama TurkNet abonelik borç ve alacak sorgulama
 • TÜRKSAT uydu haberleşme Kablo TV ve işletme firmasının sunduğu hizmetler; arasında abonelik, borç ve alacak sorgulama elektronik belge yönetimi ve sistemi evrak doğrulaması bulunur. Ayrıca Kablo TV hizmetleri alacak talebi başvuru işlemleri kablo TV fatura ve anlık borç sorgulama işlemleri şebeke sorgulama işlemleri taahhüt işlemleri bulunmaktadır
 • Bu firmaların yanı sıra Vodafone firmasının da abonelik, borç ve alacak sorgulama işlemlerini de E-Devlet kapısı işlemleri üzerinden kolaylıkla yapabilirsiniz.

Üniversitelerin sunmuş olduğu e-Hizmetler

 • Ahmet Yesevi Üniversitesi transkript sorgulama ve transkript doğrulama işlemleri
 • Anadolu Üniversitesi öğrenci kayıt bilgileri sorgulama ve sınav notu sorgulama işlemleri
 • Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Elektronik belge yönetim sistemi ve evrak doğrulaması işlemleri
 • Giresun Üniversitesi Elektronik belge yönetmesi ve sistem evrak doğrulama işlemleri
 • Hitit Üniversitesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi aynı şekilde elektronik belge ve evrak doğrulama işlemlerini E-Devlet kapısı işlemleri üzerinden kolaylıkla yapabilirsiniz.

Yerel yönetimlerin sunmuş olduğu e-hizmetler

” Şehrimde ne var? “uygulaması ile şehrimizde bulunan belediyeler bu belediyelere bağlı olan kurumlar kurumları sunmuş oldukları hizmetlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Belediyeler hizmetlerini E-Devlet kapısına taşıyarak vatandaşlarına kolay hizmet vermeye amaçlamışlardır. Bu bağlamda arsa rayiç değeri sorgulama işlemleri genel hizmetler arasında bulunmaktadır. E-Devlet kapısı işlemleri üzerinden yerel yönetimlerin sunduğu kişiye özgü hizmetler arasında beyan bilgileri sorgulama, sicil bilgileri sorgulama, tahakkuk bilgileri sorgulama, tahsilat bilgileri sorgulama işlemleri bulunmaktadır. Edevlet kapısına giriş yaparak hizmetlerine E-Devlete taşıyan yeni belediyelerin görüntülemesini de yapabilirsiniz. Kendi belediyenin hizmet verdiğini öğrenerek sizde işlemlerinizi edevlet kapısı üzerinden kolaylıkla ve kısa zaman içerisinde yapabilirsiniz.


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.