Dokuz Eylül Üniversitesi Randevu Alma İşlemleri

14.03.2018
A+
A-
Dokuz Eylül Üniversitesi Randevu Alma İşlemleri

Dokuz eylül randevu alma işlemleri aynı devlet hastanelerinde olduğu sistem üzerine randevu alma işlemi gerçekleştiriliyor. Randevu alma da genellikle iki sistem kullanılmakla beraber alternatif olarak bir sistem daha uygulanılıyor. Dokuz eylül randevu alma işlemleri, devlet hastanelerinde kullanmış olduğumuz MHRS üzerinden randevu alamıyoruz lakin 182 hastane randevu çağrı merkezi vasıtasıyla randevu alınabilmektedir. Dokuz eylül hastanesi bir üniversite hastanesi olduğu için daha detaylı ve araştırma hastanesi olduğu için randevular genellikle çok dolu olarak geçmektedir. Bunun için randevu alınacak günden en az bir hafta gibi bir süreyle alınırsa istenilen saat ve doktora randevu alınabilir eğer randevudan bir iki gün önce alınmaya çalışılırsa genellikle daha ileri tarihlere verile biliniyor mağdur olmamak için bu işlemi önceden yapmamız daha faydalı olacaktır. Gelelim randevu alınılabilecek yollara;

  • Hastanenin resmi kendi sitesinden randevu alınılması
  • E-randevu sistemi alınılması
  • 182 hastane randevu sistemi ile alınılması
  • Hastaneden doktor sekretaryasından alınılması

Dokuz eylül randevu alma işlemleri yukarıda ki saymış olduğumuz maddelerden herhangi biriyle çok kolay ve hızlı bir şekilde yapılmaktadır. İlk hastanenin kendi, resmi olarak duyurularının yapılmış olduğu sitesinin tercih edilmesi gerekli bu siteye dokuz eylül hastane randevuları diye internet üzerinden aratma yaptığımızda karşımıza çıkmaktadır. Siteyi bulup girişi sağladıktan sonra, siteye herhangi kaydolma aşamasından geçmeden sitenin ana sayfasına TC kimlik numarası ve telefon numarası ile giriş yapılabilmektedir. Giriş işlemi yapıldıktan sonra hangi bölümün, hangi doktorunun, hangi saatine alacağımızı belirliyor ve yapmış olduğumuz randevuyu kendimiz kayıt altına alıyoruz. En son randevuyu son defa kontrol edip kaydet butonuna basarak randevumuzu almış oluyoruz. Randevu alındıktan sonra randevu günü randevu saatimizin 15 ile 30 dakika öncesinden gidilip doktorumuzun sekreterinden gerekli sıra barkodumuzu almayı unutmamalıyız.

Dokuz Eylül Üniversitesi Randevu Alma İşlemleri

Dokuz eylül randevu alma işlemleri daha önceden sabah erkenden gidilip sıra alınarak yapılıyor idi. Lakin şu zamanda bu sistemi tamamen kaldırılması düşünülüyor kargaşa ve tatsız olaylara neden olduğu için. Sizin herhangi bir randevu almadan doğrudan hastane de doktorunuzun sekreterine gitmeniz boşuna zaman kaybı olacaktır. Bu durumun çok zorda kalınmadıktan sonra kullanılmamasının gerektiğini her zaman da doktor ve sekreterleri hatırlatmaktadır. Gelişen ve çoğalan nüfus sebebi ile bu şekilde randevu sistemine geçilmesi hastanelerde gereksiz kuyrukların tatsız olayların sonunu getirmiştir.

Dokuz eylül randevu alma işlemleri için hastanenin kendi sitesinin haricinde e-randevu sistemi de kullanılmaktadır. Özel hastane ile devlet hastanelerinin arasında bulunan üniversite ve vakıf hastanelerinin randevularının alınabileceği ve kolay içeriği ile bize yardımcı olan e-randevu sistemi de kullanabileceğimiz randevu alma seçeneklerimizdendir. Peki E-randevu ile nasıl dokuz eylül den randevu alınır? E-randevu sistemimiz aynı hastanemizin resmi sitesinden almış olduğumuz randevu şeklinde olacaktır yani internet üzerinden e-randevu sistemine giriş yapıyoruz arkasından TC kimlik numaramız ile telefon numaramızı kullanarak giriş sağladıktan sonra hangi hastaneden hangi doktora alacağımızı seçiyoruz en sonra olarak randevuyu kaydedip sayfadan çıkıyoruz.

İnternet üzerinden randevu alınışı bu şekilde peki interneti çok aktif olarak kullanamayan vatandaşlarımız ne yapacak? Bu vatandaşlarımız da 182 hastane randevu çağrı merkezini arayarak kolayca randevu işlemini geçekleştirebilirler. 182’nin aranılıp randevu alınılmasında sadece kendimize randevu alacağımız gibi TC kimlik numarasını bildiğimiz bir arkadaşımız ve akrabamıza da randevu alabilmekteyiz. Bu görüşme esnasında bizden istenilecek olan bilgiler hangi il, ilçe, hastane, bölüm, doktor randevu saatidir. Dokuz eylül gibi araştırma ve üniversite hastanelerinin çoğunun randevu alma şekli bu şekilde gerçekleşmektedir.

Randevu Almak İçin TIKLAYINIZ


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.