Ana Sayfa / PAEM / Diş Eksikliği Polisliğe Engel mi?
dis-eksigi

Diş Eksikliği Polisliğe Engel mi?

Polis olmayı hedefleyen adayların diş konusunda kafasına takılan soruların cevaplarını soru-cevap alanımızda ve yorum alanlarımızda bolca cevapladık arkadaşlar. Diş eksikliği ile ilgili olarak da sorulan soru miktarının da artması ile birlikte bizlerde bu yazımızı hazırlamaya karar verdik. Polis olmak isteyen adaylarımız sağlık şartlarının tümüne Sağlık Şartları Yönetmeliği alanından ulaşabilirler. Bu yazımızda diş eksikliğinin yanı sıra çene geriliği ile ilgili maddeye de göz atacağız.

Diş Eksikliği Polis Olmaya Engel mi?
Diş eksikliğinin polisliğe engel olup olmadığı veya kaç tane diş eksikliğine kadar polis olunabileceği ile ilgili detaylı bilgiyi alt kısımda sizlerle paylaşacağız. Emniyet teşkilatı sağlık şartları yönetmeliğine baktığımız zaman arkadaşlar diş eksikliğinin polis olmaya engel olmadığını görmekteyiz. Sağlık şartlarında diş eksikliği ile ilgili olarak ilgili maddeler belli bir diş eksikliği sınırlaması getirmiştir. Bu sınırlamanın üzerinden diş eksikliği bulunan polis adayları öğrenci olamaz. Peki sağlık şartları yönetmeliği diş ile ilgili olarak diş eksikliği ve çene geriliği ile ilgili ne diyor?

Kaç Dişi Eksik Olan Polis Olabilir?
Eşkal belirleyici olmak (1) kaydıyla alt ve üst dişler arasında 6 mm ye kadar olan alt çene gerilikleri, (retrognatileri) 3 mm. ye kadar olan alt çene ilerilikleri (prognatileri) ve 6 mm den fazla olan, open-bite vakaları öğrenciliğe kabul edilmez. Ancak ortodontik tedaviye başlamış ve tedavisi devam edenler öğrenciliğe kabul edilir.

Eksiklikleri sabit protez ya da dental implant uygulaması ile rehabilite edilmemiş olgularda ise ön grup dışındaki 5 ten az diş eksiklikleri öğrenciliğe kabul edilir. 5 ve 5 ten fazla diş eksikleri kabul edilmez. Üçüncü büyük azı dişlerin yokluğu eksiklik olarak değerlendirilmez, Okluzyonda (Kapanış) ve fonksiyonda olmayan gömülü dişler ile tedavi edilmemiş mevcut diş kökleri eksik diş kabul edilir.

Sağlık şartları yönetmeliği diş eksikliğinde yukarıda ki gibidir. Yukarıdaki maddeler dışında olan eksiklikler polisliğe engeldir arkadaşlar.

Bu makalede tam 256 SORU-CEVAP yer almaktadır. Okumak ve yeni soru sormak için aşağıya bakınız.

256 Soru Var

 1. Hocam benim ön grup dişlerim de 7 tane sabit protez diş vaar bu sorun olurmu, engel olurmu

 2. Yaziyo okudum ama anlamadim tek bir sorum var on disimin teki kaplama icersinde disim var ustune kapmlama yaptirdim bu sorun olurmu hic belli olmuyo aydinlatirsaniz sevinirim tesekkurler

 3. Iyi günler ben ygs den 220 puan aldım onlisans mezunuyum şansım nedir

 4. Yazıyı okudum ama tm anlayamadım. Bnm 4 dişim zirkonyum bir sorun olrmu?

 5. İyi günler şimdi benim ön alt dişlerimden biri çürük çektirsem mülakatta bir sıkıntı olur mu acaba yukarıda ön grup dışında demiş o kafamı karıştırdı biraz. Teşekkür ederim şimdiden

 6. Hocam benim dislerimde aralik var sizce sorun olurmu.

 7. Dişlerde eğrilik sorun olur mu

 8. 12.sınıftayım 14.10.1999 doğdum polislik sınavına girebiilirmiyim

 9. Apandisit ameliyatı olmak polis olmaya engelmi

 10. Sivilce polis olmaya engelmi

 11. Heyet onunde sorulan soruya yanlis cevap verirsek elenirmiyiz puanım la yaptığımız parkur iyi geçtiyse

 12. Peki siz ne is yapıyorsunuz polismisiniz

 13. Gözümde hafif kayma var ameliyat olsam sorum olur mu olmasam sorun olur mu

 14. Her iki köpek dişi yanındaki azı dişlerim eksik hocam yani sadece iki dişim eksik sorun olur mu ön gruba dahil midir bahsettiğim dişlerim

 15. Çene yanıklığı sorun olur mu ortodontik tedavi görüyorum.

 16. Çene yamukluğu sorun olur mu ortodontik tedavi görüyorum

 17. Alt arka dişlerinin protezi çıkmış durumda hala yapılmadı sınav zamanına yetismeyecek. Elenir miyim sizce?

 18. Alt çenem biraz geri üst çenem e oranla.elemelerde bu faktör dikkate alınıyomu?

 19. 11.02.1999 doğumluyum 11 .sınıfın seneye sınava girmemde sakınca olurmu

 20. 11.02.1999doğumluyum seneye sınava girmemde bir sakınca olurmu

 21. 2000 doğumluyum polis olmak istiyorum nasıl olacak hakında bilgi veriniz

 22. Peki kurt olmak engelmi

 23. Hocam benim ön de ust de 5 disim biri eksik digerleri kesilip sabit protez yapildi sansim nedir bi sorun olurmu

 24. Sol alt 2. Küçük azı dişim içeri doğru biraz eğik sıkıntı cıkarmı hocam

 25. Merhaba benim üst 6 dişim kaplama. Bu sorun olur mu yazınızdan tam olarak anlayamadım

 26. Ust tarafta kopek dislerim arasindaki iki tane kesici disim ve bir tane yirmilik disim eksik.altta ise iki yirmilik disim eksik.bu bir sorun teskil edermi.ustteki yaziyi bir türlü anlayamadim da.

 27. Mrb sağ kolunda doğum lekem var fazla görünmüyor sorun olurmu

 28. Özkan Kayıkcı

  Merhaba arkadaşlar cevap verirseniz çok sevinirim. Benim dişlerimin arasında boşluk var bu elenmeme sebep olur mu veya sebep olursa üstüne kaplama yaptırıp aralarındaki boşlukları kapattırsam sıkıntı olur mu ?

 29. Benim 1 dişim eksik ve bir dişim yamuk sorun olurmu

 30. Benim yuzumde kucuk benler var sorun olur mu

 31. Benim alt çenem, üst çeneme göre birazcık ileri sorun teşkil eder mı ?

 32. 1 tane ön dişinde kaplama var, ayrıca 5-6 dişimde de siyah dolgu var sorun olur mu?

 33. merhaba benim üat dişerimden 2 tanesi biraz daha üstte bir sorun teşkil eder mi?
  diş telleri mülakatta bir sorun yaratır mı ?

 34. Merhabalar benim ust dislerimin arka taraflarindan 3 tane eksik var ve dolgularimda var.bu durum sorun teskil eder mi?eger eddcekse simdiden carelerine bakayim diye soruyorum?

 35. PAEM için sol ön üst kesici dişlerden birinin eksiklği sorun teşkil eder mi ? Teşekkürler.

  • admin

   Genelde eksik diş problem değil ama sizde ön grup. Eksiklikleri sabit protez ya da dental implant uygulaması ile rehabilite edilmemiş olgularda ise ön grup dışındaki 5 ten az diş eksiklikleri öğrenciliğe kabul edilir. Sizin eksik ön grup mu emin değilim. PA ile iletişime geçip sorabilirsiniz.

   • İnternetten öğrendiğime göre o dişin ismi ” lateral kesici diş”miş. Eksik olan dişin ismi tam olarak bu. Peki bu durumda sorun olur mu sizce ?

 36. Üstten 5 6 dişim inceltilerek üst dişlerim hepsi implant yapıldı alt dişlerim sağlam konuşmamda veya görüntümde bi problem yok POMEM mülakatında sorun olur mu

 37. Merhaba. Eksik diş sayısı 32 diş üzerinden mi belirleniyor yoksa zamanla çürüyüp çekilmiş dişlermi baz alınıyor.

 38. Merhaba benim alt çene sağ ve sol arka dişler çürük ama çektirmedim sorun olur mu birde kolumda 4cm büyüklüğünde dikiş var bor sıkıntı olurmu

 39. admin şimdi komser yardımcılığına başvurmak için halk bankasına parayı yatırıyoruz sonra ?

 40. Belki tahmin edilmesi zor bi durum olabilir ama bir sorum olacaktı . Paem 3.döneminde sizce seneye 4. Dönemi olur mu ?

 41. Admin paeme basvurdum herkesin mulakat yeri ayni mi yoksa pomem gibi mi olur?ve ayniysa neresi?

 42. Ön ve dişlerim curuk ve bir kac tane daha çüruğüm var sorun olurmu

 43. Hocam benim 6 tane disim eksik doktorlar implant uygulayacaklarını söylediler bu benim polis olmama engelmidir?

 44. Hocam bende çene yamukluğu var ameliyat olcam. Bu polis olmama engelmi ve eğitime başladıktan sonrada ameliyat olabilirmiyim

 45. 10 derece skolyoz polisliğe engel mi ?

  • admin

   Kurulun takdirinde ve kişideki duruma bağlı bir sorun. Genelde 10 derece altında sorun çıkmazken, bazen varlığı bile elenme nedeni olabiliyor.

 46. Hocam Merhaba benim önde iki tane dişim yok bunun bir sakıncası olurmu ve ben bundan 6 yıl önce bacağım kırıldı amaliyat oldum platin konulup geri alındı koşmamda felan sıkıntı yok iz ise dizkapağımdan üstte bunun da bir sakıncası olur mu

 47. Hocam benim alt çenem dışardan bakıldığında geride olduğu gözüküyor ancak bu benim ne konuşmama nede yemek yememe engel teşkil etmiyor sizce polis olmama engel olur mu.

  • admin

   Kurulun takdirinde. Şansınızı deneyebilirsiniz.

  • Bende de var o sorun arkadaşım bende başvuru yaptım aşırı gerilik yoksa sorun olmaz fakat yine de mülakatlarda riske atmamak lazım. Bi plastik cerrahla görüş geriliği hemen anlayacaktır zaten bende görüştüm. 20 25 dk lık dolgu işlemiyle hallederler. Bende yaptırıcam gerilik diye birşey kalmıyor.

 48. Hocam benim arkada 2 tane dişim çürük polis olmama engelmi

 49. Hocam benım komple kendı dişlerim üzerine kaplama yapıldı skntı olur mu hiç eksik dişim yok ama

 50. Bir azı dişim eksik. Paem’de sorun olur mu?

 51. Benim köşelerden 2.dişlerden 4 dişim çekik ve bir tane çekilecek duruma gelen 1 çürük dişim var bu sağlıkta engel olurmu lütfen cevaplarsanız sevinirim

 52. Admin bnm üst ön köpek dişlerinin yanındaki iki dişim içeri geçik konuşmaya falan hiç bişeye engel deil bi problem olurmu

 53. Benim önüsttn bidişim eksik önden iki diş arası aralık ve çene geriliği var şansm var mı acaba

 54. Benım alt dersım var acaba bende gorebılırmıyım

 55. merhaba ben hem on lısans hem lısans mezunuyum 92 lıyım onlısans kpss ye gırdım 71 aldım ama lısansa gırmedım ayrıvca yuksek lısans ogrencısıyım ve bır fıtık bıde varıkosel damar genıslemesı amelyatı oldum ıkısıde kasık bolgesınde uzun yıllar once suan herhangı bır sorun yok bu sartlarda basvurabılırmıyım elenmem engel teskıl edermı.

 56. 28.07.2000 dogumluyum 12. Sınıfa geçtim ben ygs den sonra pmyo sınavlarına girebilirmiyim yani yaşım tutuyormu

 57. Admin bu yıl pmyo sınavlarına girdim ama kazanamadim sıralamaya giremedim 2018 de ygs ile tekrar deneme yapicam fakat bundan önce lise mezunu polis alımı olur mu yoksa sadece pmyo mu olur

 58. Merhaba admin..onumuzdeki hafta paem mulakatim var ankarada bu tek hekim raporu biraz kafami karıştırdı..aile hekimimden durumu anlatip aldım ama düz sağlık raporu verdi biz bunlari veriyoruz dedi..yani parkur için engel teşkil etmiyor tarzinda bir ifade yok raporda ..sizce problem olurmu ?

 59. Merhaba önlisans mezunları polislik alimi bu yıla mi özel şimdiden tesekkurler

 60. Açık lise okuyorum alt dersım var polıslıge ben de başvuru yapabılırmıyım

 61. Meraba üst solda küçük azı dişlerimden biri eksik eğer önlisans alımında engel teşkil etmeyecekse şu an yaptırmicam ikincisi de dudağımın üstünde ben var büyük değil engel teşkil eder mi?

 62. selamaleyküm sol alt arka azı dışı çekilmesi lazım çektirirsem polislik te skntı olurmu

 63. Liseyi bitirdim doğum tarihim 05.11.1999 bu yıl yapılacak PÖH başvuru yapmam da engel mi ..???

 64. Değerli Admin kardeşim,
  Alt çenemde iki azı dişi, üstte de bir azı dişim çekilerek yerlerine köprü (protez) yapıldı. Yâni köprüler yapılırken bilirsiniz ki yanlarında ki dişler de törpülenip öyle konuluyor. Toplam çekilen 3 dişle birlikte yanlarındaki törpülenen dişler dahil 9 dişim operasyondan geçti. Engel teşkil eder mi? Şimdiden teşekkürler.

 65. Merhaba benim üst ön iki dişimde bonding tedabisi var bi nevi dolgu kaplama diyeyim.bu sorun çıkartırmı? Ve çoğu dişimde dolgu tedavisi var bunlar engel olur mu

 66. Merhaba
  4 yil once Ortodondi tedavisi gordugum icin saglam dislerim cekildi. Tedavim bittikten snra benmde Curuk disim oldugu icin aldirmak zorunda kaldim. Gorunurde suan arka tarafta 1 tane bosluk var yani dis yaptirmak istesem sadece gorunurde bir bis yerim var diger dislerim esnetik gorunum icin tedavi sebebiyle birlesti ancak daha oncede dis alindigi icin suan toplam 27 disim var sorun olur mu ?

 67. implant sorun mu acaba çok merak edriyorumda

 68. admin : 30 Temmuz 2017 at 00:20
  arka dişlerde 5 dişe kadar eksiklik problem olmuyor demissiniz arkada olunca 5 diş eksikliği kabul oluyor mu bide 20lik dişler çıkmadı ama etin içinde gömülü görünüyor röntgen de bu bir diş eksikliği olarak sayılıyor mu?

 69. İki tane disim yok sorun olyrmu

 70. Merhaba pomeme gireceğim de ön diş üstte lateral kesici diyorlar galiba bir tanesi geride bir sorun olur mu bir de topla azılar da 2 diş çürük 2 si eksik bu öndeki geri dişim ile 5 mi sayılıyor yani ön dişim konuşmama engel değil ama onu da mı eksiklik olarak sayıyorlar

 71. Pomem başvurusunu tamamladım ama başvurum e devlet programında gözükmüyor bi hata yoktur umarım

 72. Pomem sınav giriş belgesi önbaşvurulardan sonramı yayınlanıyor bilgi verirmsnz lütfen

 73. Hocam Ön Dişimde 3 Tane Dolgu Var Ve 4 Dişim Eksik Problem Olur Mu ?
  Bide Çürük Diş Problem Olur Mu ?

 74. Merhaba,
  Ön dişlerim tam ve sağlam fakat üst tarafta arkadan öne doğru olan 3. azı dişlerim karşılıklı olarak eksik (üstte toplam 2 yani) altta da aynı şekilde arkadan öne doğru 3. azı dişim eksik ( altta toplam 1) bunlar sorun olmaz değil mi?

 75. Benim sorunum şu : Ön dişlerde sıkıntı yok. Yalnız alt çenede 2, üst çenede 1 çekik , 3 tanede çürük dişim . var. 3 çürük dişi dolgu yaptırabilme şansım var, fakat herhangi bir sağlık güvencem yok O yüzden büyük bir ihtimalle yaptıramayacağım . Bu şartlar altında mülakata gitsem , dişten geçme şansım olabilir mi ? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim. İyi günler.

 76. Hocam lütfen cevap verirmisiniz bu cevaba göre bir yol izliycem benim ön dişlerim hepsi yerinde arka dişlerde toplamda 5 eksik var benim diş yönetmeliğinden anladığım kadarıyla arka dişlerde kaplama yani kendi dişinin üstüne yapılan kaplama sorun olmuyor ancak eksik dişe yapılan köprü gene eksik sayılır olarak anladım implant değil ancak örneğin ikisine köprü tedavisi uygularsam bunlar eksik sayılırmı

 77. merhaba benim üst ön dişimin biri kırık az bir sorun olurmu

 78. Hocam benim sorum alt çenem ile üst çenem tam birleşmiyor hafif boşluk kalıyor dişlerim yamuk değil ama dediğim gibi tam kapanmıyor başka bir problemim yok şükür bu bir sorun çıkarır kı pomem’de ?

 79. hocam iyi günler . benim dişlerimdeki tek sıkıntı üst azı dişlerim üst üste binmiş durumda çene darlığından dolayı . ordotonti tedavisi görmedim. problem olur mu.

 80. Benim dişlerimde 2 yıl önce tel tedavisinde başlandı.Üst çenemde 2 köpek dişim çekildi ve bir tanesinin yeri boş.Tel tedavim bittinde ordaki boşluğa implant yaptıracağım.Polis olmama engel olur mu?

 81. Merhaba üst ön laterit denilen 2 dişim eksik bu sorun olur mu

 82. Admin sen bi daha tahmin yapma ya rica ederim ikidir paemi tutturamiyorsun sesli güldüm:)))

  • admin

   Ne kadar kendiyle barışık insanım ki, bak bu yorumu bile gülerek yayınlıyorum : )) Daha saat 24:00 olmadı acele etme.

 83. Merhabalar. Kpss 2016 2017 puanlarım var fakat 2017 puanın düşük olmasına rağmen 1. Sırada o göründü başvuru sırasında . Yuksegini seçmek istedim basaramadim. Düşük puan mi işleme alınacak şimdi anlamadim

 84. Pomem ön başvuru çıktısını almak gerekiyor mu yardımcı olur musunuz

 85. İyi günler hocam benim ön üst dislerimden 1 tanesi kırıktı , kırık olan disimin etrafı ve sağındaki ve solundaki dişlerin etrafı kazitilarak porselen kaplama yapıldı eksik dişim yok sadece kazitilmis ve üstü porselen ile kaplanmış dişim var sorun olurmu acaba ? tşkler

 86. Merhaba benim ön sol küçük azıcık dişim çürük acaba sorun olurmu

 87. Pomem evraklarının nepsini el yazısylamı dolduracağız bilgi verirseniz sevinirim

 88. Benim alt ve üst çenede arkada 5ten fazla dilim çekildi ve şuan implant tedavisi devam ediyor. Mülakata kadar yetişmeyecek sorun olur mu ?

 89. Benim çene altında dikiş izi var sorun olurmu çok deil
  Ama

 90. Benim Üst ön dişimin 1 tanesi kökünden çıkık ve ben implant taktırdım bir sıkıntı olur mu?

 91. Hocam benim yirmilik dişlerim eksik ve ağzımda başka eksik dişlerimde var toplam 22 dişim var ağzımda sırf pis olanilmek için bu yıl ortidonyik tedavi görmeye başladım sorun olurmu acaba bu diş eksikliği ortodontistim tedavinin iyi gittiğini söylüyo lütfen cevaplayın

  • admin

   Ön tarafta değilse eksikler, arkalardaysa dikkat çekmez ve sorun yaşamazsınız diye düşünüyorum. Fakat detaylı incelemek isterlerse sorun çıkabilir. Şansınızı deneyin.

 92. Merhaba admin benim ön sağ 2. Üst diş içe doğru ve birazda çürümüş durumda bi sorun olurmu

 93. Admin merhaba

  dişlerime tel taktırdım komiserlik yardımcılığı mülakatına diş teli ile gidersem sıkıntı olur mu? Cevaplar verirseniz sevinirim. Teşekkür ederim, iyi akşamlar…

 94. POMEM DE DİŞ EKSİKLİĞİ KAÇ DİŞ ÜZERİNDEN HESAPLANIYOR 28 Mİ 32 Mİ ?

 95. pomem diş eksikliği 32 diş üzerinden mi yoksa 28 diş üzerinden mi hesaplanıyor ?

 96. diş eksikliklerini implant yaptıracağım ama süre kısıtlı diş taktırana kadar civatalar ağzımda durmak zorunda elenirmiyimm

 97. alt çene ön dişimden birisinin altında gömülü diş var polis olmama engel olmaz değil mi

 98. Alt sol taraf 20 lik dis ve hemen altindaki dis cekildi ve yine
  Alt sağ taraftaki 20lik dis etin altinda kalmis birazi disarida ve hemen altindaki dis cekildi
  Ust saglam fakat
  alt tarafta bu kadar dis problemli olmasi sorun yaratirmi

 99. Pomem parkur süreleri kısaldımı bilgi verirmisiniz

 100. Kusurabakmayin soru uzun oldu biraz aklimdan cikmiyo bana akil verebilirmisiniz
  1-8 porselen kaplama disim var bunlar eksik sayilirmi
  2-alt on dislerim den 4 tanesi yamuk yumuk porselen kaplama yaptircam alt ondislerde kaplama eksik sayilirmi
  3- dis tedavim bittiginde totalde 15 tane kaplama dis olcak
  4-20 lik dislerimi cektirdim yerlerine yenisini yaptiriyimmi eksik sayilirmi

  • admin

   1)Sorun olmaz, 2)Sorun olmaz, kaplama eksik sayılmaz. 3)Kaplama diş eksik sayılmaz. 4)20lik dişler eksik sayılmaz, yerine yaptırmana lüzum yok.

 101. Alt on dislerimi yamukluktan dolayi kaplama yapmayi dusunuyorum yanliz 4disin yerine 3 dis sigiyor problem olurmu

 102. ön üst dişim biri diş sıralamasına göre önde belli oluyor tam yanındakide arkada ama hiç bişey konuşmamam problem degil

 103. admin ben ortodonti tedavisi görüyorum alt çenem önde,alt ve üst dişlerimin arasında çok boşluk var bir sene sonra çiftçene ameliyatı olacam dışarıdan eşkal belirtici bir durumum fazla yok sağlıkta elenir miyim sence birde ameliyat olacağımı söylemeli miyim? Teşekkürler…

 104. ÖN dişim hafif kırık, ve dişlerimde sarılık var pomem de sorun olur mu?

 105. Hocam ön dişim biri biraz kırık sorun olur mu pomem de

 106. Üst köpek dislerim eksik ustten çıkmıştı alındı ama ben ortodondist tedavisi gördüm diş dizilisim guzel bu sıkıntı olurmu kararsiz kaldim tel tedavisi gördüm

 107. Üst köpek dislerim eksik ustten çıkmıştı alındı ama ben ortodondist tedavisi gördüm diş dizilisim guzel bu sıkıntı olurmu kararsiz kaldim tel tedavisi gördüm

 108. alt çene de iki azı dişim yok sorun olur mu ?

 109. Evraklarda sağlık raporu ve güvenlik soruşturması gerekli değil demi eksiğim olmasın diye sorma gereği duydum

 110. Sa benim alt çenedeki 4 tane ön diş kısa ve üsteki 4 dişimde dolgu bir sorun olurmu mülakatta

 111. Admin önde ki 4 alt dişim hafif yamuk düz değil yani biri öne biri içe biri öne biri içe olmak üzere ama önlerin hepsi sağlam arkalarda 3 tane çekili var boş yani
  Bu ön dişlerin yamukluğu sorun olur mu

 112. Üst sol köpek dişim gömülü kalmış ve hiç bir tedavi görmedim ama dişler arasında hiç boşluk yok ama gömülü diş yüzden dişlerde biraz sola kayma var ön sağlık mülakatında geçtim genel sağlık ta bi problem yaşar mıyım kontrol nasıl oluyor acaba..? Şimdiden teşekkür ederim

 113. Üst ön grup dişimde 6 tane zirkon kaplama var bu pomemde sorun teşkil eder mi, bunlar eksik diş sayılır mı? Şimdiden teşekkürler.

 114. Meraba, ben üst ön grup 6 dişime zirkon kaplama yaptırdım genel sağlıkta sıkıntı yaşar mıyım? Şimdiden teşekkürler.

 115. mrb karedeşim 1 sene önce selectra ve zedprex denilen antidepresan ilaclarından kullanmıştım 1 senedir herhangibir ilaç geçmişim yok intibak eğitiminde sağlık taramasında doktor 1 sene önceki kullandığım ilaçları sistemden görebiliyormu? ayrıca bu ilaçlar yeşil ve kırmızı reçeye girmiyor herhangi bir sıkıntı olurmu? teşekkür ederim

 116. Hocam benim 20 lik dislerimin 4 ü de yok. Arka dişlerimden bir tanesi eksik. Üst ön dislerimden birisi eksik ama zamanla eksik disin yeri kapandi. Bakildigi zaman dis eksik gibi gorunmuyor. Bu durum komiser yardimciligi icin sorun olur mu?

 117. Hocam benim 20 lik dislerimin 4 ü de yok. Arka dislerimden bir tanesi eksik. Ust on dislerimden de bir tanesi eksik ama zamanla eksik disin yeri kapandi. Bakildiginda eksik gibi gorunmuyor. Bu yuzden saglik mulakatindan elenilir mi ?

 118. Ayagimda platin var. Islevsel olarak hic sikintim yok. Sadece 2 tane iz var. Surekli kontrole gidiyorum. Daha once askerlik tecili icin gittigimde doktar rontgen vs cektirdi sonuclari gordu hicbir sikintin yok demisti. Bu durum komiser yardimciliginda sikinti cikarir mi

 119. Bacagimda platin var. Iki tane iz var. Surekli kontrole gidiyorum. Doktorum islevsel bir sikinti olmadigini soyluyor. Ayrica askerlik tecili icin gittigimde hastanede rontgen cekilmisti. Ve doktor hicbir sikinti olmadigini soyledi. Bu durum dolayisiyla saglik mulakatindan elenilir mi?

 120. 21.dönem pomem mülakat tarihleri açıklandımı acaba

 121. Merhaba, toplamda 27 dişim var dişlerimin arasında 2 adet boşluk var diğer boşluklar birleşmiş zamanla sorun teşkil eder mi?

 122. Merhaba benim dişlerimde çaprazlık var ama eksik yok üst ön dislerim çapraz altdan da 2 tanesi sorun olurmu?

Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir