Yeni Haberler
reklam
Ana Sayfa / PAEM / Diş Eksikliği Polisliğe Engel mi?

Diş Eksikliği Polisliğe Engel mi?

Polis olmayı hedefleyen adayların diş konusunda kafasına takılan soruların cevaplarını soru-cevap alanımızda ve yorum alanlarımızda bolca cevapladık arkadaşlar. Diş eksikliği ile ilgili olarak da sorulan soru miktarının da artması ile birlikte bizlerde bu yazımızı hazırlamaya karar verdik. Polis olmak isteyen adaylarımız sağlık şartlarının tümüne Sağlık Şartları Yönetmeliği alanından ulaşabilirler. Bu yazımızda diş eksikliğinin yanı sıra çene geriliği ile ilgili maddeye de göz atacağız.

Diş Eksikliği Polis Olmaya Engel mi?
Diş eksikliğinin polisliğe engel olup olmadığı veya kaç tane diş eksikliğine kadar polis olunabileceği ile ilgili detaylı bilgiyi alt kısımda sizlerle paylaşacağız. Emniyet teşkilatı sağlık şartları yönetmeliğine baktığımız zaman arkadaşlar diş eksikliğinin polis olmaya engel olmadığını görmekteyiz. Sağlık şartlarında diş eksikliği ile ilgili olarak ilgili maddeler belli bir diş eksikliği sınırlaması getirmiştir. Bu sınırlamanın üzerinden diş eksikliği bulunan polis adayları öğrenci olamaz. Peki sağlık şartları yönetmeliği diş ile ilgili olarak diş eksikliği ve çene geriliği ile ilgili ne diyor?

Kaç Dişi Eksik Olan Polis Olabilir?
Eşkal belirleyici olmak (1) kaydıyla alt ve üst dişler arasında 6 mm ye kadar olan alt çene gerilikleri, (retrognatileri) 3 mm. ye kadar olan alt çene ilerilikleri (prognatileri) ve 6 mm den fazla olan, open-bite vakaları öğrenciliğe kabul edilmez. Ancak ortodontik tedaviye başlamış ve tedavisi devam edenler öğrenciliğe kabul edilir.

Eksiklikleri sabit protez ya da dental implant uygulaması ile rehabilite edilmemiş olgularda ise ön grup dışındaki 5 ten az diş eksiklikleri öğrenciliğe kabul edilir. 5 ve 5 ten fazla diş eksikleri kabul edilmez. Üçüncü büyük azı dişlerin yokluğu eksiklik olarak değerlendirilmez, Okluzyonda (Kapanış) ve fonksiyonda olmayan gömülü dişler ile tedavi edilmemiş mevcut diş kökleri eksik diş kabul edilir.

Sağlık şartları yönetmeliği diş eksikliğinde yukarıda ki gibidir. Yukarıdaki maddeler dışında olan eksiklikler polisliğe engeldir arkadaşlar.

Kafanıza takılan sorularınızı lütfen aşağıdaki resme tıklayarak SORU-CEVAP alanımızdan sorunuz..

Lütfen alttaki beğen butonuna tıklayarak FACEBOOK sayfamızı beğeniniz...

İlginizi Çekebilir...

lisans-tamamlama-polis-olunur-mu

Lisans Tamamlama İle Polis Olunur mu?

Polis olma hedefinde olan adayların sürekli farklı farklı sorularına sitemiz üzerinden ve soru-cevap sistemimizden cevaplar …

16 Yorum

  1. Hocam benim ön grup dişlerim de 7 tane sabit protez diş vaar bu sorun olurmu, engel olurmu

  2. Yaziyo okudum ama anlamadim tek bir sorum var on disimin teki kaplama icersinde disim var ustune kapmlama yaptirdim bu sorun olurmu hic belli olmuyo aydinlatirsaniz sevinirim tesekkurler

  3. Iyi günler ben ygs den 220 puan aldım onlisans mezunuyum şansım nedir

  4. Yazıyı okudum ama tm anlayamadım. Bnm 4 dişim zirkonyum bir sorun olrmu?

  5. İyi günler şimdi benim ön alt dişlerimden biri çürük çektirsem mülakatta bir sıkıntı olur mu acaba yukarıda ön grup dışında demiş o kafamı karıştırdı biraz. Teşekkür ederim şimdiden

  6. Hocam benim dislerimde aralik var sizce sorun olurmu.

  7. Dişlerde eğrilik sorun olur mu

  8. 12.sınıftayım 14.10.1999 doğdum polislik sınavına girebiilirmiyim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir