Devlet Hastanesi Randevu Alma İşlemleri

22.02.2018
1.437
A+
A-
Devlet Hastanesi Randevu Alma İşlemleri

Devlet hastanesi randevu alma işlemleri günümüzde en sık karşılaştığımız ve bize en çok lazım olan bilgiler arasındadır. Devlet hastanesi randevu alma sistemi bir den fazladır bunların yollarının en basit ve en kolay olanı ise 182 çağrı numarasını arayarak yapmaktır. Çok basit ve kolay olan bu yolda telefonumuzdan 182 numarayı aradığımızda bir sekreter veya müşteri hizmetleri ile karşılaşacağız ve ilk olarak oraya bizim kaydımız alınacak bu kayıt esnasında sizden istenilecek olanlar;

 • TC kimlik numaramız
 • Doğum tarihi gün ay yıl olacak şekilde
 • Randevuyu kimin adına alacağımız
 • Hangi ilden hangi hastane ve hangi doktora alacağımız

Bu şekilde müşteri hizmetleri ile konuşmayı tamamladıktan sonra randevumuz alınmış olunacaktır. Burada dikkat etmemiz gereken asıl olay hangi güne hangi doktordan ve hangi hastaneden olduğudur. Müşteri hizmetleri yapılacak olan görüşmede not tutulması elzem olan bilgilerdendir.

Devlet Hastanesi Randevu Alma İşlemleri

Devlet hastanesi randevu alma işlemleri eskisi gibi hastaneye sabahtan gidip sıra almak ile olmuyor özellikle büyük şehirlerde bundan dolayı devlet hastanesinde eğer randevu almayı düşünüyor iseniz bunu daha önceden sıra ve randevu alarak yapılması gerekmektedir. Bunu da 182’yi arayarak müşteri hizmetlerinden veya MHRS yani internet üzerinden alarak yapmak mümkün bu yolların haricinde muayene olunacak gün sabahından gidilip hastaneden sıra almamız artık kalktı sadece bazı özel durumlar ve bazı doktorlardan alınılabiliyor bunun için mağduriyyet yaşamamak için daha önceden hatta en az 3 ile 5 gün süreyle almanız daha iyi olacaktır, çünkü gelişen internet çağında randevular internetten alındığı için şu an günümüzde istediğimiz bir doktordan istediğimiz bir güne sıra alabilmek için en az 1 veya 2 hafta önceden sıra almamız gerekiyor aksi taktirde istediğimiz gün ve doktora sıra bulunulmuyor.

Devlet hastanesi randevu alma işlemleri MHRS ile kolayca ve güvenli olarak yapılabilmektedir. MHRS den randevu alabilmek için yapılması gerekenler;

 • MHRS (Merkezi Hekim Randevu Sistemi) ana portal sayfasına Google üzerinden giriş yapıyoruz.
 • Ana sayfada karşımıza gelen Türkiye haritasından randevu alacağımız şehri seçiyoruz.
 • Önümüze gelen sayfadan hangi hastaneden seçim yapacağımızı ve o hastanede hangi doktorlardan randevu alabileceğimizi görüyoruz. Hastaneyi ve doktorumuzu seçiyoruz.
 • MHRS hasta giriş bölümüne yönlendiriliyoruz burada TC kimlik numaramız ve şifremiz ile giriş yapıyoruz. Eğer bir şifreniz yoksa veya şifrenizi unuttuysanız yeni üye ol kısmını seçerek sizden istenilen bilgileri doldurarak yeni şifrenizi belirliyor ve giriş sağlıyorsunuz.
 • MHRS için önceden şifre almadıysanız eğer e-devlet şifrenizi biliyor iseniz MHRS hasta giriş yerinde ki e-devlet şifrem ile gir kısmına tıklayarak e-devlet şifreniz ile giriş sağlayabilirsiniz.
 • Giriş sağlandıktan sonra hastane arama bölümünden sırasıyla il, ilçe, klinik, hastane, semt polikliniği, muayene yeri ve hekimi tercihimiz üzere seçiyoruz.
 • Hekimimizi tercih ettikten sonra diğer sütun da ki hekimin yani doktorumuzun randevu alacağımız gün için müsait olduğu hastasının olmadığı saati seçiyoruz.
 • Son olarak randevu bilgilerinizi kaydettikten sonra randevu onayını vererek randevu işleminizi gerçekleştirmiş oluyorsunuz.

MHRS sistemindeki aynı sistem üzerine çalışan fakat daha fazla ayrıntıya inen hastayı birebir takip usulünce hazırlanılmış randevu sistemi e-nabız dan da randevu almak daha güvenlidir. Ve de e-nabız dan aldığınız alacağınız bütün randevular gözükmektedir boy-kilo oranınız olsun şeker hastalığı tansiyon hastalığı tamamının kontrol edildiği bir sistemdir. Bu sisteme kayıt esnasında bilgilerimizi giriyoruz ve almış olduğumuz randevularda muayene olurken doktorumuz buradan bizim bilgilerimize kolaylıkla ulaşabilmektedir. Bundan dolayı MHRS kullanılabileceği üzere e-nabzın kullanılması daha faydalıdır.

Polis
Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Beytullah misafir dedi ki:

  İnsanlar sormuş raddevu almadan gidilebilir mi ama bazı bilirler bir destan yazarak raddavu sistemi adete en ince şekilde yazmış ama sonuç olarak randevu alamadı ölsünmü gtmesinmi hastaneye tüh randavu alamadık dolu dolu dolu hele bidee kanser hastası iseniz sakin olmayın benden söylemesi adam destan yazmış çok bilmiş klavye avukat ı tam