Denizli Devlet Hastanesi Randevu Alma İşlemleri

14.03.2018
1.486
A+
A-
Denizli Devlet Hastanesi Randevu Alma İşlemleri

Denizli devlet hastanesi randevu alma işlemleri birçok yoldan yapılabilmektedir. Başta şunu bilmek gerekir devlet hastanelerinden randevu almanın 4 yolu vardır, bu yollar;

  • MHRS üzerinden alınan randevular
  • E-devlet yoluyla alınan randevular
  • E-nabız yoluyla yapılan randevular
  • 182 hasta sağlık hizmetlerini arayarak alınan randevular

Yukarıda saymış olduğumuz yollar devlet hastanelerinden randevu alabilmek işçin kullandığımız yollar bunlarla beraber hastanenin yoğunluğu az olduğu durumlarda ise doktorumuzun sekretaryasından alabiliriz. Yukarıdaki işlemler arasından en kolay ve en çok kullanılanı 182 hasta sağlık hizmetlerinin kullanılarak randevu alınmasıdır. 182’yi aradığımızda bizimle irtibata geçen bir görevli olduğu için sıkıntımızı rahatlıkla giderebiliriz bununla beraber ne yapacağımızı söyleyen bir kişi olduğu için randevu almak daha kolay oluyor. 182’yi aramada yapılacak hususlar randevu alınacak kimsenin TC kimlik numarasının bulunması bunula beraber hangi ilden hangi ilçeden ve doktordan hangi saatte alınacağının bilinmesi yeterli olacaktır.

Denizli devlet hastanesi randevu alma işlemleri içerisinde MHRS sistemi ile randevu alınabilir. MHRS sistemi, internet üzerinden hastane randevu alma sistemidir. MHRS sistemine giriş yapılır Google üzerinden daha sonra önümüze gelen ekrana TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yapılır eğer kayıtlı değilse de sayfanın alt ekranında şifre al butonu var oraya basılarak şifre alınır. Eğer hiç kayıt olunmadan randevu alınmak istenirse e-devlet ile giriş yap seçeneği var orası seçilir. E-devlet üzerinden e-devlet şifresi girilir daha sonra MHRS de bilgilerim kullanılsın diye onay verildikten sonra MHRS sistemine otomatikman yönlendirilir.

Denizli Devlet Hastanesi Randevu Alma İşlemleri

MHRS ye girildikten sonra ilimizi, ilçemizi, hastanemizi, randevu tarihi tarihini ve randevu saatini seçiyoruz bu sistem içerisinde bu saydığımız seçeneler alt alta geliyor saydığımız sıralama üzerinden seçilir. En son randevu alma işlemi bitince randevu onay sayfası geliyor buradan bir not kağıdına randevu saat ve tarihimizi doktorumuzun isim ve soy ismiyle not ediyoruz ve daha sonra randevu onay kutucuğuna onay veriyoruz. Randevumuz alınmış oluyor ve asla unutmamız gereken bir şey var hangi saate alırsak alalım randevu saatinden en az 30 dakika önce hastanede olmamız icap ediyor çünkü sıra kağıdının alınması ve doktorun rahat olarak bulunabilmesi için.

Denizli devlet hastanesi randevu alma işlemleri için MHRS kullanıldığı gibi MHRS den daha şümullü olan e-nabız sistemi var. E-nabız sistemi üzerinden daha kapsamlı ve daha özel olarak randevu alabiliriz. Yani e-nabız sistemine kayıt olurken boyumuzu kilomuzu ve diğer özel bilgilerimizi kalıtsal hastalığımız var mı? Kan grubumuz nedir? Kaç yaşındayız? Daha önceden kaç defa randevu ve bu randevuyu nerelerden almışız? Bunların hepsi özel ve şamil olacak şekilde gözükmektedir. Biz bu sisteme e-nabız sistemi diyoruz kayıt olunması da gayet kolay olan bir sistem Google dan e-nabız sistemi yazıldığında ayriyeten Denizli devlet hastanesi randevu alma işlemleri diye yazmaya gerek yoktur. Çünkü e-nabız da MHRS de Denizli devlet hastanesi randevu alma işlemi yazmadan sizin istediğiniz hastane ve bölümden istediğiniz doktoru müsait olduğu saatler içerisinde verecektir.

Peki e-nabız sistemine nasıl kayıt olabiliriz? Çok kolay e-nabız sisteminin ana sayfasına giriş yaptıktan sonra karşımıza gelen bizimle alakalı olan bilgileri dolduracağız bunlar en başta TC kimlik numarası ile beraber isim soy isim ve benzeri şahsi olan bilgiler bunları yazarken eğer e-nabız sistemini kullanacaksanız bütün kendi hakkınızda bildiğiniz bilgileri doldurmanızı tavsiye ederiz. Yoksa e-nabız sistemini kullanmanızın bir mantığı kalmayacaktır bunlara özen göstererek alınan bir randevu size her daim daha kolaylık verecektir.

Randevu Almak İçin TIKLAYINIZ

Polis
Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.