Define İşaretleri ve Define Bulma

28.11.2017
A+
A-
Define İşaretleri ve Define Bulma

Ülkemiz define işaretleri bakımından oldukça zengin bir coğrafyaya sahip. Bu işaretlerden yola çıkarak define bulma amacıyla çalışmalar yapan birçok araştırmacı çalışmalarını sürdürüyor. Modern arkeolojinin ilk temellerini atan define arayıcıları, çalışmaları ile birçok tarihi eseri ve defineyi gün yüzüne çıkarmaya devam ediyor.

Kanunlarımıza göre yer altından çıkartılacak tarihi eser ve değerler devlet malı sayılmaktadır. Bunları bulanlara, tarihi dokuya ve eserlere zarar vermemek kaydıyla belli bir yüzde devlet tarafından ödenmektedir. Birçok il, ilçe ve köyde, define bulma ile zengin olan ve tarihi eserleri insanlığa kazandıran araştırmacı mevcuttur.

Define bulma işini kaçak yollarla yapanlar tabiki her dönem oldu. Kanun dışı olan bu işi kesinlikle tercih etmemek gerekiyor. Böylece, bulunan değer ülkemizde kalmış ve insanlığa hakkıyla kazandırılmış olur.

Anadolu coğrafyası define işaretleri bakımından oldukça zengin bir yer. Birçok kayaç, mağara ve toprak birikintisinde define işaretleri yer almaktadır. Bunları okumayı bilen uzman gözler, kolaylıkla bu hazinelere ulaşabilmektedir.

Define bulmanın ana noktasının define işaretlerini takip etmek olduğunu kolaylıkla söyleyebiliriz. Bu konuda yayın yapan Definebulma.com adresi, uzman desteği ve yön gösterici makaleleri ile mutlaka ziyaret etmeniz gereken bir site.

Eğer bu konularda bir arayış içindeyseniz ve çevrenizde araştırma yapmaya uygun yapılar varsa, kanunlar çevresinde çalışmalarınızı sürdürebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.