POLİS HABER

Darbeyi Önleyen Polislerin Taltifleri Ne Oldu?

15 Temmuz 2016 günü asker görünümlü teröristler tarafından yapılamaya çalışan darbede göğüslerini siper eden emniyet teşkilatı gecesini gündüzüne katarak ve aralıksız 3-4 gün boyunca evlerine gitmeden çalışmışlardı. Darbe girişimi boyunca bir çok emniyet binası ve emniyete ait araçlar hedef alınmış ayrıca Ankara Gölbaşı Polis Özel Harekat Daire Başkanlığına hava saldırısı gerçekleştirilmişti. Tüm bunlara rağmen polis teşkilatı halkın desteğiyle elinden geleni yaparak darbe girişimini püskürtmüştü. Emniyet teşkilatı kendilerine verilen yetki ve sorumluluk bilinciyle görevini en iyi şekilde yerine getirmiştir. Darbe girişimin başarısız olmasının ardındaki en büyük gücün şüphesiz ki polis teşkilatı olduğu aşikardır. Bu nedenle gerek sayın cumhurbaşkanımız gerekse sayın başbakanımız polise şükranlarını sürekli olarak bildirmişlerdi.

Darbeyi Önleyen Polislerin Taltiflerine Ne Oldu?
Darbe girişimi sonrasında Ağustos ayı başlarında içişleri bakanlığının bu konuyla ilgili olarak darbe girişiminin olduğu gün ve sonrasında görev alan polisleri ödüllendireceği sürekli yazılıp çizildi. O günlerde sürekli medyada yer alan darbe girişimini önleyen polislerin şu kadar taltif alacağı her birine şu kadar tl ödül verileceği söylendi ancak darbe girişiminin üzerinden 2 aydan fazla süre geçmesine rağmen hala polislere herhangi bir ödül verilmemiş durumda. Emniyet teşkilatı bu konuda şuanda bir beklenti içerisine girmiş ve içişleri bakanlığı yetkililerinden açıklama beklemektedirler. Ayrıca darbe girişiminden sonra emniyet teşkilatının bu konuyla ilgili olarak herhangi bir şekilde taltif veya para ödülü beklememesine rağmen içişleri bakanlığından duyulduğu söylenen açıklamalar sonrasında bir beklentiye girerek kendilerine verilen bu sözün tutulmasını bekliyor.

Konuyla ilgili son olarak polis teşkilatı üzerine düşen görevi ne taltif için ne de ödüllendirme için yapmamıştır tamamen vatan millet sevgisinden dolayı yerine getirmiştir. Taltif verilip verilmemesi tamamen önemsiz olup medya da yer alarak vatandaşta polislere ödül verildiği olgusu yaratılması da polislerimizi olumsuz yönde etkilemektedir.

Polis

Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Allah devletimize zeval vermesin. Onemli olan bu. Taltif olsa ne olur olmasa ne olur… teskilat olarak amacimiz yikilmamak, yiktirmamak.ne gerekiyorsa yapilir. Kimse devletimizden buyuk degil.bunu gordu tum dunya. Bizler devletimizin bekcisiyiz Allahin izniyle. Bunu gordu cumle alem. Bi daha kimse darbeye tesebbuse cesaret edemez cok şükür….

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu