Ceylanpınar Saldırganı Yakalandı

07.11.2015
A+
A-
Ceylanpınar Saldırganı Yakalandı

Şanlıurfa’ nın Ceylanpınar ilçesinde 22 Temmuz 2015 tarihinde 2 polisimizi gece yarısı evine girerek şehit eden pkklı terörist Hüseyin A. yapılan çalışmalar neticesinde geçtiğimiz günlerde kaçtığı Mardin’ in Kızıltepe ilçesinde yakalanarak gözaltına alındı. Pkk’lı teröristin saldırıyı kendisinin planladığı,evin anahtarını kendisinin kopyaladığı ve anahtarı pkklı teröristlere kendisi vererek ve evin etrafında keşif yaptığı sonrasında ise Suriye’ den 5 kişilik pkklı bir grubun geldiğini polisleri de beraber şehit ettikleri ortaya çıktı. Yakalanan pkklı terörist Hüseyin A. çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Polislerin şehit olduğu gün evde yapılan inceleme de kapıda zorlama olmaması dışarıdan birisinin evin anahtarını pkklılara vermiş olabilecedeğini düşündürüyordu ki nitekim de öyle oldu. Pkklı terörist Hüseyin AYDIN sorgusunda ise susma hakkını kullandığını ve ifade vermek istemediğini söylediği bildirildi.

22 Temmuz 2015 günü Çevik Kuvvette görevli Okan ACAR ve Terörle Mücadele Şubesinde görevli Feyyaz YUMUŞAK’ın şehit edilmesi olayıyla ilgili olarak ilk yapılan operasyonlarda ise 5 kişi yakalanmıştı.
Allah şehitlerimizin yakınlarına sabırlar versin.


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.