Çapa Tıp Fakültesi Randevu Alma İşlemleri

28.03.2018
A+
A-
Çapa Tıp Fakültesi Randevu Alma İşlemleri

Değerli okurlarımız bu portal da sizlere Çapa tıp fakültesi randevu alma işlemleri nasıl yapılır konusunu detayları ile anlatmaya çalışacağız. Öncelikle Çapa tıp fakültesinden randevu almak için iki seçeneğimiz vardır. Telefon veya İstanbul üniversitesi çapa tıp fakültesinin kendi sistemi olan online randevu alma seçeneği ile yapılabilir. Telefon kullanarak randevu almak isteyen hastalar çapa tıp fakültesine ait olan (0 212 414 24 24 ) numaralı telefonu günün her saatinde arayıp istedikleri bölüm ve doktordan randevu alabilirler.

Fakat bu hat çok meşgul olduğu için en uygun saatler olan gece 23:00 ile 02:00 gündüz 14:00 ile 15:00 saatleri arasında aramakta fayda vardır. Diğer bir randevu alma yöntemi olan online randevu alma işlemleri için ise farklı bir yöntem uygulanmaktadır. Web üzerinden yapılan Çapa tıp fakültesi randevu alma işlemleri için öncelikle bir bilgisayarımız veya web bağlantısı olan akıllı bir telefonumuzun olması gerekmektedir. Aşağıdaki tabloda detayları ile anlatacağımız seçeneklerle yapacağınız randevu alma iş ve işlemleri çok daha kolay hale gelecektir.

Çapa Tıp Fakültesinden Nasıl Randevu Alabilirim?

Çapa Tıp Fakültesi çok büyük bir hastane olması nedeni ile ve ülkenin her bölgesinden çok fazla hasta kabul ettiği için, sağlık Bakanlığının merkezi randevu alma sistemine bağlı değildir.  Bu hastanede çapa tıp fakültesi randevu alma işlemleri online olarak kendi sistemleri üzerinden yapılmaktadır.

 • İlk adım olarak Çapa Tıp Fakültesi Randevu Sistemine giriş yapılmalıdır.
 • Karşımıza çıkan ekranda kimlik numaramız, telefon numaramız, baba adımız, doğum yerimiz ve en alt kısımda bulunan güvenlik şifresi olan bölümleri eksiksiz ve doğru olarak doldurmalıyız.
 • Bilgileri eksiksiz ve doğru olarak doldurduktan sonra karşımıza çıkan poliklinik randevusu sayfasına girişimizi yaparız.
 • Giriş yaptığımız sayfanın sol kısmında hangi branşı seçeceğimizi belirtip üzerine tıklayarak sayfanın açılmasını sağlarız.
 • Açılan sayfanın orta kısmında poliklinikler kısmı görünecektir.
 • Bu kısımdan hangi alt branşı tercih ediyorsak onun üzerine tıkıyoruz.
 • Üçüncü bölümde ise randevu alabileceğimiz tarihleri içermektedir. Şayet tarih bölümünün yanında 0 yazıyorsa o tarihte randevu almanız mümkün değildir. Bu bölümden açık olan tarihlerden herhangi birini tercih ediyoruz.
 • Tarih bölümünde kırmızı ile kapanmış tarihler randevu için uygun olmayan, mavi bölümler ise o tarihlerde randevu alabileceğinizi göstermektedir.
 • Boş olan mavi kutucuğa tıkladığınızda karşınıza onay ekranı açılacaktır.
 • Bu ekranda randevu aldığınız ilgili bölüm ve klinik, adınız soyadınız, randevu tarihiniz, randevu saatiniz ve en alt kısmında onay kutucuğu açılacaktır.
 • Bu kısımdan evet butonuna tıklayarak randevu talebinizi onaylamış olacaksınız.

Çapa Tıp Fakültesinden Randevu Almak Zor mudur?

Çapa tıp fakültesi randevu alma işlemleri elbette yoğunluk olduğu için zor olmaktadır ancak biz sizler için araştırdık ve bunun kolay yöntemlerini öğrendik. Şöyle ki en yoğun bölümler kadın hastalıkları, meme polikliniği ve göğüs hastalıkları bölümleridir. Bu nedenle bu bölümler için Çapa tıp fakültesi randevu alma işlemleri oldukça zordur. Bizim sizlere tavsiyemiz bu bölümler için gece saat 00:05 te mevcut sitem yenilenmekte ve yeni bir gün açmaktadır.

 • Gece belirttiğimiz saatlerde giriş yaparsak kolaylıkla randevu alınabilmektedir.
 • Ayrıca çapa tıp fakültesi cumartesi ve Pazar günleri randevu vermemektedir. Hafta sonunda sadece acil girişi yapılabilmektedir.
 • Üroloji poliklinikleri pazartesi günü haricinde hafta içi her gün randevu vermektedir.
 • Beyin cerrahi bölümünde diğer bölümlerden farklı olarak sadece telefon ile randevu vermekte ve hafta içi her gün 09:00—10:00 saatleri arasında randevu vermektedir.

Son olarak online randevu alma işlemlerinde problem yaşadığınızda  (0 212 414 24 24 ) numaralı telefonu arayarak yaşadığınız problemi çözümleyebilirsiniz.


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.