Bursa Devlet Hastanesi Randevu Alma İşlemleri

24.04.2018
1.457
A+
A-
Bursa Devlet Hastanesi Randevu Alma İşlemleri

Bursa devlet hastanesi diğer adı Muradiye Devlet hastanesi veya Memleket hastanesi olarak ta geçen bu hastaneden randevu alabilmeniz için araştırdık ve sizin için burada anlattık Bursa devlet hastanesi randevu alma işlemleri artık eskisi kadar zor değil. Gelişen teknoloji birkaç dakikada internet üzerinden online randevu almamızı sağlamaktadır. Artık eskiden olduğu gibi hastane kapısına gidip saatlerce sıra beklemenize gerek kalmamıştır. Bursa’da ki devlet hastanelerinin tamamı MHRS sistemine dahil olduğundan, Bursa devlet hastanesi randevu alma işlemleri için iki seçenek vardır.

Telefon veya web üzerinden online randevu alınabilir. Telefon ile randevu almak isteyen hastalar 182 telefon randevu alma hattını arayarak istedikleri hastanenin ilgili bölümünden ve istedikleri hekimden randevu talebinde bulunabilirler. Telefon ile yapılan randevu taleplerinde şu huşulara dikkat etmekte fayda vardır.

Bursa Devlet Hastanesi Randevu Nasıl Alınır ?

 • 182 telefon randevu hattına bağlandığınızda karşımıza çıkan telesekreterin yönergelerini dikkatlice takip edelim
 • Sizi ilgilendiren yönergelerle operatöre bağlanana kadar sabırla bekleyiniz
 • Bağlantı sağlandığında TC kimlik numaranızın olduğu devletin size vermiş olduğu resmi kimlik belgenizi yanınızda bulundurun.
 • Sizden istene bilgileri eksiksiz ve tam olarak belirtiniz.
 • Daha sonra hangi hastaneyi hangi polikliniği ve hangi hekimi tercih ettiğinizi net bir şekilde belirtiniz.
 • Kayıtlarınız oluşturulana kadar telefonunuzun başından ayrılmayınız.
 • Kaydınızı teyit ettikten sonra telefonunuzu kapatabilirsiniz.

Diğer bir yöntem ise web üzerinden MHRS sistemine girerek Bursa devlet hastanesi randevu alma işlemleri yapılabilir. Almış olduğumuz randevunun saatinden 15-20 dakika önce polikliniğin önünde olmamız yeterli olacaktır.

MHRS Sistemi nedir?

Teknolojinin gelişmesi ile Sağlık Bakanlığı yeni bir hastane randevu alma otomasyonu sitemini hayata geçirmiştir. Bu sistem ile hastalar web üzerinden online kolaylıkla istediği ildeki istediği hastaneyi ve hekimi seçebilmekte ve randevusunu oluşturabilmektedir. Bu sistem ile Bursa Devlet Hastanesi Randevu alma İşlemleri kolaylıkla yapılabilmektedir. Merkezi hastane randevu sitemi açılımı ile TC Sağlık Bakanlığının tüm vatandaşlarına daha kaliteli ve hızlı sağlık hizmeti verebilmek, hastanelerden vatandaşların randevu alma iş ve işlemlerini kolaylaştırabilmek için uygulamış olduğu hastane randevu alma sistemi otomasyonudur.

Sağlık Bakanlığının sistemine bağlı tüm devlet hastanelerinden Aile hekimliği merkezleri ile ağız ve diş sağlığı polikliniklerinden MHRS sistemi ile hızlı ve güvenilir randevu alınabilmektedir. Ancak bu randevu sistemini kullanabilmek için öncelikle web bağlantılı bir bilgisayar veya internet ağı bulunan mobil telefon gerekmektedir.

MHRS Sistemi İle Nasıl Randevu Alabilirim?

Sağlık bakanlığının bütün hastalar için geliştirmiş olduğu bu randevu alma sistemi birçok kolaylığı beraberinde getirmiştir. Hatalar artık hastaneye gitmeden web üzerinden veya mobil telefon ile online randevu sitemine girerek istedikleri ilden istedikleri hastaneye, polikliniğe ve hekimine kadar tercih yapıp randevu oluşturabilirler. Sizin için oluşturduğumuz aşağıdaki tabloyu takip ederek kolaylıkla istediğiniz randevuyu oluşturabilirsiniz.

 • Herhangi bir internet arama motoru ile TC Sağlık Bakanlığı Merkezi Hekim Seçme resmi sitesine bağlanıyorsunuz.
 • Karşımıza çıkan ekranda kırmızı renkte Türkiye haritasından Bursa ilini seçiyorsunuz.
 • Veya Türkiye haritasının üzerinde buluna iller bölümünden Bursa ilini seçiyorsunuz.
 • Daha sonra karşımıza çıkan tablodan 4. Sırada bulunan Bursa Devlet Hastanesini tercih ediyorsunuz.
 • Hastane tercihinden sonra alt kısımda kırmızı yazı ile yazılmış Randevu Al butonuna tıklıyorsunuz.
 • Karşımıza çıkan tabloya TC kimlik numaramız, MHRS şifremizi yazıyorsunuz.
 • MHRS şifrenizi bilmiyorsanız yeşil yazı ile yazılmış MHRS şifremi hatırlamıyorum butonuna tıklayarak açılan pencerede TC kimlik numaranız ve mail adresinizi yazarak şifrenizi alabilirsiniz.
 • Daha sonra istediğimiz polikliniği ve hekimi tercih ediyoruz.
 • Son olarak yaptığımız randevu talebinin onayını yaparak işlemi bitiriyoruz.
 • Ayrıca bütün bunlara ilaveten E-Devlet üzerinden Bursa Devlet hastanesi randevu alma işlemleri içinde aynı adımları tekrar ederek istediğiniz poliklinik ve hekimi tercih ederek randevu oluşturabilirsiniz

Randevu Almak İçin TIKLAYINIZ

Polis
Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.