Ben ve Sivilce İzleri Polisliğe Engel Mi

10.04.2018
5.338
A+
A-
Ben ve Sivilce İzleri Polisliğe Engel Mi

Polis olmak isteyen kişilerde aranan bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar polislik için yayınlanan kılavuzda ayrıntılı olarak yer almaktadır. Polis adayları tarafından bu şartlarla ilgili bazı hususlar daha fazla merak edilmektedir. Yüzümde yara var, polis olabilir miyim? Ameliyat izi polis olmaya engel mi? Sivilce izleri polisliğe engel mi? Tarzındaki sorular insanlar tarafından sıklıkla sorulmaktadır.

Bu yazımızda özellikle sivilce izleri konusuna değineceğiz. Böylece yüzünde sivilce izi olan kişiler akıllarındaki sorulara cevap bulabilecektir. Bilindiği gibi sivilce ergenlik döneminin insanlara hediyesidir. Ergenlik ile başlayan sivilceler bazı kişilerde oldukça hafif geçerken bazı kişiler de ise daha ağır geçmektedir. Yani bu kişilerde normale göre çok daha fazla sivilce çıkmakta hatta bunların bir kısmı ergenlik döneminden sonra da aynı sorunu yaşamaktadır.

Yüzde Bulunan Ben ve Sivilce İzleri Polisliğe Engel Mi?

Sivilce izleri polisliğe engel mi sorusuna cevap vermeden önce polislik için yapılan incelemelerin bilinmesi gerekmektedir. Şöyle ki polislik için başvuru yaptığınızda genel bir incelemeden geçmeniz söz konusu olmaktadır. Yani adayların vücutlarındaki izler burada genel olarak kontrol edilmektedir. Bu kontrol esnasında 5 metre gibi bir mesafeden inceleme yapıldığı için eğer çok büyük bir iz yok ise sorun yaşanılmamaktadır.

Yani adayların genel görüntüsünde bu izler çok belli değil ise bu nedenden dolayı eleme çok nadir yapılmaktadır. Fakat burada bir hatırlatma yapmakta fayda vardır. Bilinmeli ki bu incelemeyi yapan komisyon kendi içinde değerlendirme yaptığından dolayı bütün inisiyatif komisyondadır. Dolayısıyla da çok küçük izler bazen sorun olabilmektedir. Az önce de ifade ettiğimiz gibi bu nedenden dolayı eleme yapılması çok nadiren meydana gelen bir durumdur.

Sivilce izleri polisliğe engel mi konusunda bilinmesi gereken bir diğer husus ise benlerdir. İnsanların yüzlerinde bulunan benler polis adaylarını oldukça düşündürmektedir. Fakat burada da aynı inceleme hususunu dikkate alınmaktadır. Özellikle et ben şeklinde olmayan benlerin incelemesi yapılırken çok büyük olmaması durumunda herhangi bir sorun teşkil etmemektedir.

Yani adayların bu konuda rahat olması gerekmektedir. Eğer ki çok büyük bir ben var ise bu durumda komisyon eleme yapabilmektedir. Adayların görünümleri 5 m gibi bir mesafeden incelendiğinde bu benler dikkat çekmiyor ise sorun olmamaktadır fakat ciddi şekilde ben buradayım diyorsa sıkıntı olabilmektedir.

Sivilce İzleri Geçici Midir ve Sivilce İzleri Polisliğe Engel Mi?

Sivilce izleri polisliğe engel mi sorusunun cevabı biraz daha karışıktır. Sivilceler normal gelişim sürecinde ortaya çıkmakta ve daha sonrada kendiliğinden geçmektedir. Fakat bazen sıkıntılı durumlar olabilmektedir. Normale göre daha fazla sivilce çıkması durumunda mutlaka bir doktora başvuru yapılması gerekmektedir. Böylece sivilcelerin iz bırakmadan geçmesi sağlanacaktır.

Fakat bazı kişiler doktora gitmek yerine kendileri farklı yöntemler ile bunlardan kurtulmak istemekte ve bu da iz kalmasına neden olmaktadır. Normalde sivilce izleri polislik için sorun olarak görülmemektedir. Çünkü söz konusu izler geçici olup belli bir süre sonra kendiliğinde geçmektedir. Fakat kişilerin sivilceleri kendi yöntemleri ile geçirmeye denemesinden dolayı farklı durumlar ortaya çıkmaktadır.

Sivilce izleri polisliğe engel mi sorusunun cevabı bu noktada şekillenmektedir. Eğer sivilcelerinizle oynamış ve dağınık bir iz kalmasına neden olmuş iseniz bu durum komisyon tarafından değerlendirilecektir. Dolayısıyla da polis adaylarının kesinlikle sivilcelerin kendiliğinden geçmesini beklemesi ya da doktordan yardım almalıdır. Böylece ileride bunların sorun çıkarması engellenmiş olmaktadır. Polislikte yapılan kontroller genel olup çok fazla dikkat çeken bir iz olmaması durumunda bunlarla eleme yapılmamaktadır.

İlkokul Mezunu Polis Olur mu ?

Ameliyat Olan Polis Olabilir mi ?

Çarpık Bacaklar Polis Adaylığını Etkiler Mi

Polis
Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 50 YORUM
 1. Süheyla dedi ki:

  Merhaba
  Hızma takmak ya da bu amaçla burun deldirmiş olmak engel olur mu ?

  1. Admin dedi ki:

   Genelde engel olur.

   1. Süheyla dedi ki:

    Peki geçmişte deldirmis olmak artık kullanmiyor olmak etkiler mi ?

    1. Admin dedi ki:

     Doktor takdirinde.

 2. Tuba dedi ki:

  Merhaba. Benim 2 sene önce sınav esnasında hocam telefonumu yakaladığı için e okula not yerine kopya diye girdi ama hiçbir suç almadım dosyamda disiplin suçu da yok bu sorun polis olmama engel olur mu

  1. Admin dedi ki:

   Sorun olmaz.

 3. gokce dedi ki:

  Vucut kitle indeksim 17 polislige engel olur mu

  1. Admin dedi ki:

   Biraz kilo alın

   1. Gizem dedi ki:

    Bm cenemde dikis var da engel mi polis olmama

    1. Admin dedi ki:

     evet..

 4. Sevgi dedi ki:

  Merhaba. Kolumda küçük bir ben var polisliğe engel olur mu?

  1. Admin dedi ki:

   sorun olmaz

 5. vatanuğruna dedi ki:

  Merhaba benim sırtımda sivilce akne karışımı büyük büyük şeyler çıkmıştı yani akne diyebiliriz.Akneler geçti ama çok belli olan izler kaldı ama sadece sırt tarafımda var. T-Short felan giyince kesinlikle gözükmüyor bunun dışında yüzümde veya vücudumun herhangi biryerinde iz yok bugün cildiye doktoruna gittim almazlar felan dedi moralim bozuldu ben vatanım için ölmeyi bile göze alırım eğer beni sırtımdan dolayı almazlar ise çok üzülürüm gerçekten. Sizce alırlar mı?

  1. Admin dedi ki:

   Sorun yaşamazsınız.

  2. Mücahit Erusta dedi ki:

   Yüzümde 10 a yakın ben var hepsi yüzeysel et beni değil 5 i aşırı küçük ve belirgin değil, 2 tanesi çok küçük sağ yanağım da ve küçük toplu iğne ucu kadar 5 metreden çok çok dikkatli bakarsan inciden belli oluyor bu elenmeme sebebiyet verir mi?

   1. Admin dedi ki:

    eşkal belirleyici olmaması gerekiyor…

   2. Seda dedi ki:

    Merhaba admin ,benim sol kolumda üst tarafta fındık büyüklüğünde iğne izi var .Yıllar önce olmuştu ve iz olarak kaldı.Bu polislik mulakatinda herhangi bir sorun oluşturur mu?

 6. Burak dedi ki:

  Yüzümde aknelerden kalma lekeler var. 5 metreden belli o kadarda belirgin olmuyor ama sağ ve sol yanağımda iki tane derin var. Polisliğe engel olur mu ?

  1. Admin dedi ki:

   Sorun olmaz.

  2. KOMİSER3 dedi ki:

   Sağlıktan geçtikten sonra sonucunu yazar mısın?

 7. Mehmet dedi ki:

  Bileğim de 5 cm kadar jilet izi gibi bir iz var ama 5 metreden görünmüyor . Yüzüm de de 2 tane ben var biri tam burnumun yanında onlar da büyük değil . Paem de bunlar sorun olur mu

  1. Admin dedi ki:

   sorun olabilir

 8. Ahmet dedi ki:

  Mrb benim kulağımın arkasında büyük bir ben var ve görünür vaziyette sorun çıkarır mı?

  1. Admin dedi ki:

   doktor takdirinde

 9. Habip Demir dedi ki:

  Ben 18 yaşındayım ben son sınıfım lise 4 yılık okul okumak istiyorum amirlik için bilgi allabilirmiyim teşekkürler şimdiden

  1. Admin dedi ki:

   amirlik için lisans mezunu olmak gerekiyor

 10. esra dedi ki:

  Mrb admin kucukken insattan dustum kesikleri var kolumun ic tarfinda ve testturluyum 5 metreden belli olmuyor yani calisirken kollarim kapali oldugu icin gorunmeyecek sizce sorun teskil edermi cam kesigi jilet izine benziyor sansm yokmu

  1. Admin dedi ki:

   Görevli arkadaşların takdirinde …

 11. Gökhan dedi ki:

  Merhabalar yüzümde mercimek tanesinden biraz büyük ben var. On saglik aşaması, yazili sinav , parkur , mülakat hepsini geçtim genel saglik raporu almak kaldı burda ciddiye doktoru sorun çıkartır mi

  1. Admin dedi ki:

   hayır…..Tabi komisyon değerlendirmeye alır …

 12. Doğancan dedi ki:

  Merhaba ben lisede okurken kınama cezası almıştım 1 sefer soruşturmada engel olurmu?

  1. Admin dedi ki:

   hayır..

   1. Doğancan dedi ki:

    Teşekkürler…

 13. Hamid dedi ki:

  Bileğimn üzerinde (baş parmagımın arka tarafında) büyük bir ben var 5 metreden fark edile biliyor engel teşkil eder mi ?

  1. Admin dedi ki:

   evet…

  2. OĞUZHAN dedi ki:

   Merhaba bnde biraz göbek varda bu eleme sebebi olurmu?

   1. Admin dedi ki:

    komisyon takdirinde…

 14. Aysee dedi ki:

  Sırtımda sivilce lekeleri var bu engel olur mu ? Yani belli bu lekeler..

  1. Admin dedi ki:

   hayır…

 15. Samet dedi ki:

  mrb benim her 2 kolumda 40 a yakın küçük ve et beni olmayan ben var bu polis olmama engel olurmu

  1. Admin dedi ki:

   doktor takdirinde…

 16. Nilay dedi ki:

  merhaba admin
  Zoretanın (sivilce ilaçı ) kullanmaya başlıcam .Polisilige basvurdugumda ilaç geçmişime bakıldığı zaman bir sorun yaratır mı ya da engel olur mu bunun hakkında bilgi verebilirmisiniz.Sadece 6 aylık bir tedavi. 2020 de kpss gircem .Şimdiden tşk ederim

  1. Erkan dedi ki:

   Bence bir sıorun olmaz sonuçta eşgal belirleyici birşey yok.Bendede kolumda dövme var ve sildireceğim tamamen geçmezse birde üzerine kalıcı makyaj yaptırmayı düşünüyorum.Ayrıca dirsekten 10 cm yukarıda yaklasık 1,5 cm boy 0,75 cm ben var bakalım ondan dolayı sorun yapacaklarmı.

   1. Mert dedi ki:

    Merhaba. Çenemde mercimek tanesi büyüklüğünde ben var cerrahi işlemle aldırsam dikiş izinden sorun olur mu?

    1. Admin dedi ki:

     eşkal belirleyici düzeyde olmaması gerekiyor…

  2. Aslı dedi ki:

   Merhaba kolumda 2cm uzunluğunda çok belli olmayan jilet izi var sorun yaşarmıyım

 17. Defne kara dedi ki:

  Mrb nenem beni bi okula yazdırmış 1sınıfa giderken okulda muaf diye gözüküyo silmeye çaliştik silinmedi ama zekamda falan bi sıkıntı yok diğer insanlar gibiyim polisliğe engel olurmu

 18. İsmail dedi ki:

  Merhaba benim kolum küçükken kırıldı ameliyat oldum bundan 11 yıl önce ve ameliyat izi var ama küçük 3 cm kadar herhangi bir sıkıntı olurmu platin yok 10 yıldır platin çıkarılmış kolumda ama herhangi bir sıkıntı yok

 19. Merve dedi ki:

  merhaba benim ayak biliğimin 5 parmak üstünde biraz büyük bir benim var. Bu polisliğe engel olur mu?

 20. Merve dedi ki:

  Yüzümde birsuru sivilce lekesi var derin koyu lekeler. Sorun olur mu on saglikta?8