Ben ve Sivilce İzleri Polisliğe Engel Mi

10.04.2018
A+
A-
Ben ve Sivilce İzleri Polisliğe Engel Mi

Polis olmak isteyen kişilerde aranan bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar polislik için yayınlanan kılavuzda ayrıntılı olarak yer almaktadır. Polis adayları tarafından bu şartlarla ilgili bazı hususlar daha fazla merak edilmektedir. Yüzümde yara var, polis olabilir miyim? Ameliyat izi polis olmaya engel mi? Sivilce izleri polisliğe engel mi? Tarzındaki sorular insanlar tarafından sıklıkla sorulmaktadır.

Bu yazımızda özellikle sivilce izleri konusuna değineceğiz. Böylece yüzünde sivilce izi olan kişiler akıllarındaki sorulara cevap bulabilecektir. Bilindiği gibi sivilce ergenlik döneminin insanlara hediyesidir. Ergenlik ile başlayan sivilceler bazı kişilerde oldukça hafif geçerken bazı kişiler de ise daha ağır geçmektedir. Yani bu kişilerde normale göre çok daha fazla sivilce çıkmakta hatta bunların bir kısmı ergenlik döneminden sonra da aynı sorunu yaşamaktadır.

Yüzde Bulunan Ben ve Sivilce İzleri Polisliğe Engel Mi?

Sivilce izleri polisliğe engel mi sorusuna cevap vermeden önce polislik için yapılan incelemelerin bilinmesi gerekmektedir. Şöyle ki polislik için başvuru yaptığınızda genel bir incelemeden geçmeniz söz konusu olmaktadır. Yani adayların vücutlarındaki izler burada genel olarak kontrol edilmektedir. Bu kontrol esnasında 5 metre gibi bir mesafeden inceleme yapıldığı için eğer çok büyük bir iz yok ise sorun yaşanılmamaktadır.

Yani adayların genel görüntüsünde bu izler çok belli değil ise bu nedenden dolayı eleme çok nadir yapılmaktadır. Fakat burada bir hatırlatma yapmakta fayda vardır. Bilinmeli ki bu incelemeyi yapan komisyon kendi içinde değerlendirme yaptığından dolayı bütün inisiyatif komisyondadır. Dolayısıyla da çok küçük izler bazen sorun olabilmektedir. Az önce de ifade ettiğimiz gibi bu nedenden dolayı eleme yapılması çok nadiren meydana gelen bir durumdur.

Sivilce izleri polisliğe engel mi konusunda bilinmesi gereken bir diğer husus ise benlerdir. İnsanların yüzlerinde bulunan benler polis adaylarını oldukça düşündürmektedir. Fakat burada da aynı inceleme hususunu dikkate alınmaktadır. Özellikle et ben şeklinde olmayan benlerin incelemesi yapılırken çok büyük olmaması durumunda herhangi bir sorun teşkil etmemektedir.

Yani adayların bu konuda rahat olması gerekmektedir. Eğer ki çok büyük bir ben var ise bu durumda komisyon eleme yapabilmektedir. Adayların görünümleri 5 m gibi bir mesafeden incelendiğinde bu benler dikkat çekmiyor ise sorun olmamaktadır fakat ciddi şekilde ben buradayım diyorsa sıkıntı olabilmektedir.

Sivilce İzleri Geçici Midir ve Sivilce İzleri Polisliğe Engel Mi?

Sivilce izleri polisliğe engel mi sorusunun cevabı biraz daha karışıktır. Sivilceler normal gelişim sürecinde ortaya çıkmakta ve daha sonrada kendiliğinden geçmektedir. Fakat bazen sıkıntılı durumlar olabilmektedir. Normale göre daha fazla sivilce çıkması durumunda mutlaka bir doktora başvuru yapılması gerekmektedir. Böylece sivilcelerin iz bırakmadan geçmesi sağlanacaktır.

Fakat bazı kişiler doktora gitmek yerine kendileri farklı yöntemler ile bunlardan kurtulmak istemekte ve bu da iz kalmasına neden olmaktadır. Normalde sivilce izleri polislik için sorun olarak görülmemektedir. Çünkü söz konusu izler geçici olup belli bir süre sonra kendiliğinde geçmektedir. Fakat kişilerin sivilceleri kendi yöntemleri ile geçirmeye denemesinden dolayı farklı durumlar ortaya çıkmaktadır.

Sivilce izleri polisliğe engel mi sorusunun cevabı bu noktada şekillenmektedir. Eğer sivilcelerinizle oynamış ve dağınık bir iz kalmasına neden olmuş iseniz bu durum komisyon tarafından değerlendirilecektir. Dolayısıyla da polis adaylarının kesinlikle sivilcelerin kendiliğinden geçmesini beklemesi ya da doktordan yardım almalıdır. Böylece ileride bunların sorun çıkarması engellenmiş olmaktadır. Polislikte yapılan kontroller genel olup çok fazla dikkat çeken bir iz olmaması durumunda bunlarla eleme yapılmamaktadır.

İlkokul Mezunu Polis Olur mu ?

Ameliyat Olan Polis Olabilir mi ?

Çarpık Bacaklar Polis Adaylığını Etkiler Mi

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 25 YORUM
 1. Süheyla dedi ki:

  Merhaba
  Hızma takmak ya da bu amaçla burun deldirmiş olmak engel olur mu ?

  1. Admin dedi ki:

   Genelde engel olur.

   1. Süheyla dedi ki:

    Peki geçmişte deldirmis olmak artık kullanmiyor olmak etkiler mi ?

    1. Admin dedi ki:

     Doktor takdirinde.

 2. Tuba dedi ki:

  Merhaba. Benim 2 sene önce sınav esnasında hocam telefonumu yakaladığı için e okula not yerine kopya diye girdi ama hiçbir suç almadım dosyamda disiplin suçu da yok bu sorun polis olmama engel olur mu

  1. Admin dedi ki:

   Sorun olmaz.

 3. gokce dedi ki:

  Vucut kitle indeksim 17 polislige engel olur mu

  1. Admin dedi ki:

   Biraz kilo alın

 4. Sevgi dedi ki:

  Merhaba. Kolumda küçük bir ben var polisliğe engel olur mu?

  1. Admin dedi ki:

   sorun olmaz

 5. vatanuğruna dedi ki:

  Merhaba benim sırtımda sivilce akne karışımı büyük büyük şeyler çıkmıştı yani akne diyebiliriz.Akneler geçti ama çok belli olan izler kaldı ama sadece sırt tarafımda var. T-Short felan giyince kesinlikle gözükmüyor bunun dışında yüzümde veya vücudumun herhangi biryerinde iz yok bugün cildiye doktoruna gittim almazlar felan dedi moralim bozuldu ben vatanım için ölmeyi bile göze alırım eğer beni sırtımdan dolayı almazlar ise çok üzülürüm gerçekten. Sizce alırlar mı?

  1. Admin dedi ki:

   Sorun yaşamazsınız.

 6. Burak dedi ki:

  Yüzümde aknelerden kalma lekeler var. 5 metreden belli o kadarda belirgin olmuyor ama sağ ve sol yanağımda iki tane derin var. Polisliğe engel olur mu ?

  1. Admin dedi ki:

   Sorun olmaz.

  2. KOMİSER3 dedi ki:

   Sağlıktan geçtikten sonra sonucunu yazar mısın?

 7. Mehmet dedi ki:

  Bileğim de 5 cm kadar jilet izi gibi bir iz var ama 5 metreden görünmüyor . Yüzüm de de 2 tane ben var biri tam burnumun yanında onlar da büyük değil . Paem de bunlar sorun olur mu

  1. Admin dedi ki:

   sorun olabilir

 8. Ahmet dedi ki:

  Mrb benim kulağımın arkasında büyük bir ben var ve görünür vaziyette sorun çıkarır mı?

  1. Admin dedi ki:

   doktor takdirinde

 9. Habip Demir dedi ki:

  Ben 18 yaşındayım ben son sınıfım lise 4 yılık okul okumak istiyorum amirlik için bilgi allabilirmiyim teşekkürler şimdiden

  1. Admin Admin dedi ki:

   amirlik için lisans mezunu olmak gerekiyor

 10. esra dedi ki:

  Mrb admin kucukken insattan dustum kesikleri var kolumun ic tarfinda ve testturluyum 5 metreden belli olmuyor yani calisirken kollarim kapali oldugu icin gorunmeyecek sizce sorun teskil edermi cam kesigi jilet izine benziyor sansm yokmu

  1. Admin Admin dedi ki:

   Görevli arkadaşların takdirinde …

 11. Gökhan dedi ki:

  Merhabalar yüzümde mercimek tanesinden biraz büyük ben var. On saglik aşaması, yazili sinav , parkur , mülakat hepsini geçtim genel saglik raporu almak kaldı burda ciddiye doktoru sorun çıkartır mi

  1. Admin Admin dedi ki:

   hayır…..Tabi komisyon değerlendirmeye alır …