Bekçilik Göz Şartları

25.09.2019
523
A+
A-
Bekçilik Göz Şartları

Bekçilik göz şartları, bekçi olmak isteyen kişiler tarafından en çok sorulan sorular arasında gelmektedir. Günümüz teknolojisine bağlı olarak kişilerde farklı göz hastalıkları meydana gelebiliyor. Aynı zamanda teknolojiye bağlı olmayan, doğuştan göz problemine sahip olan kişiler de bulunuyor. Bu hastalıklar bekçi olmaya engel mi yoksa değil mi bu yazımızda onu öğreneceksiniz. Bekçiler Polis Akademisi adı altında hizmet verecekleri için belli başlı şartlara tam anlamıyla uymak zorundalar. Polis Akademisi işleri ciddi yürüttüğü için tolerans gösterme gibi durumlar maalesef olmamaktadır. Sizlere yazımızın devamında sunacağımız bekçilik göz şartları konularını detaylı incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Bekçilik İçin Aranan Genel Şartlar Nedir?

Bekçilik göz şartları konusundan önce yüzeysel olarak bekçilik genel alım şartlarından bahsetmek yerinde olacaktır. Bildiğiniz üzere bekçilik mesleğine yoğun ilgi oluşmuştur. Dolayısıyla başvuru esnasında özelliklerden aday eleme yöntemi ön plana çıkmaktadır. Başvuran yüksek sayıdaki adaylardan eleme yapılabilmesi için öncelikle kişilerden askerlik görevini bitirmiş olmaları istenmektedir. Eğer askerliğinizi henüz yapmadıysanız maalesef bekçi olamazsınız. Aynı zamanda polislikte olduğu gibi en az 167 cm boyuna sahip olmanız gerekmektedir. T.C vatandaşı olmak, lise veya dengi okuldan mezun olmak, 18 yaşını tamamlamış ve 31’den gün almamış olmak diğer kriterler arasında bulunmaktadır.

Eğer yukarıda ve yönetmelikte daha fazlası bulunan gerekli şartlardan birini bile sağlamazsanız bekçilik olma hayalleriniz suya düşebilir. O yüzden başvuru döneminde yayınlanan kılavuz üzerinde detaylı araştırma yapmanız gerekecek.

Bekçilik Göz Şartları Nelerdir?

Asıl konumuza dönecek olursak, bekçilik göz şartları konusunda net bilgilere sahiptir. Bu kapsamda göz muayenesi olurken kesinlikle lens kullanmanıza izin vermeyecekler. Renk körlüğü, katarakt ve ameliyatı, şaşılık, göz kapak düşüklüğü gibi durumlarda da bekçilik olmanıza engel durumlardır.

Göz dereceleri sağ ve sol olmak üzere ikisi de en fazla 2 olmak zorundadır. Göz kaslarında veya gözün herhangi bir fonksiyonunda sinirlerde bozukluk yine sizin yolunuza taş koyacaktır. Nistagmus yani halk arasındaki adıyla göz titremesi, göz iç iltihabı bekçiliğe engel olabilecek diğer göz hastalıkları arasında bulunmaktadır.

Göz şartları kesin ve net olduğu için bu tür hastalıklarda herhangi bir ayrımcılık tanınmaz. İlgili yılda yeni başvuralar başladığı zaman sizlerle detaylı göz şartlarını paylaşıyor olacağız.

Polislik Göz Şartları 2019
Göz Çizdirmek Subaylığa Engel Mi?
Bekçiler Polis Olur Mu?
2019 – Bekçilik İçin Sağlık Yönetmeliği Nasıl ?

Polis
Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.