Bekçilik Boy Kilo Şartları

Bekçilik Boy Kilo Şartları

Bekçilik boy kilo şartları konusunda kafasında soru işareti olan kişilerin bu yazımızda soru işaretlerini gidereceğiz. Bildiğiniz üzere eski Türkiye’de olduğu gibi sokaklar arasında sürekli dolaşan ve toplumun huzurunu, güvenliğini korumayla görevlendirilen bekçiler geri döndü. 2019 yılının başında bir hayli fazla bekçi alımı yapıldı ve sokaklar, mahalleler daha güvenli hale geldi. Özellikle büyük şehirlerdeki sokakta işlenen suçlara anında müdahale etme şansı bulundu. Bekçiler, polisler ile entegre çalıştığı için kendi yetkileri yetmediği alanlarda polislerden anında destek talep edebiliyorlardı. Detaylarına daha önce de değindiğimiz bu konuların şimdi bekçilik boy kilo şartlarına değineceğiz. Böylece bekçi olmak için minimum boy ve kilo şartlarını öğrenebileceksiniz.

Bekçi Olma Şartları Nedir?

Bekçilik boy kilo şartları konusundan önce değişmeyecek birkaç maddeyle bekçilik şartları nelerdir konusuna değinmek yerinde olacaktır. Polislikte olduğu gibi bekçilikte de alım için kılavuzda yer alan tüm şartlara uyum sağlamanız gerekmektedir. Bekçi alımı başvuru şartları arasında birçok madde bulunmaktadır. Ancak biz sizlere öne çıkan başvuru şartlarını sunacağız. Bir alt başlıkta da bekçilik boy kilo şartları konusuna göz gezdirebilirsiniz.

Bekçi olabilmek için öncelikle askerlik görevinizi bitirmiş olmanız gerekmektedir. Eğer askere gitmediyseniz ve 5 yıl, 10 yıl gibi uzun bir muafiyet bile söz konusuysa maalesef bekçi olamıyorsunuz. Bekçi alımlarında bu madde hiçbir zaman değişmeyecek maddeler arasında yerini korumaktadır.

  • 18 yaşını doldurmuş olup 31 yaşından gün almamış olmak.
  • Ağır hapis cezası, 6 aydan uzun cezalar almamış olmak.
  • T.C vatandaşı olmak.
  • Kötü şöhretli tanınmıyor olmak.
  • Silah taşımada veya silahlı görevlerde bulunmada engeli olmamak.
  • Terör örgütleri ile iş birliğinde bulunmuyor ve bulunmamış olmak.
  • Alkol ve uyuşturucu bağımlısı olmamak. (Tedavi görenler hariç)
  • Siyasi partiye üye olmamak.

Bekçilik Boy Kilo Şartları Nelerdir?

Bekçilik boy kilo şartları yönetmelikte açık olarak belirtilmektedir. Polislikte olduğu gibi bekçi olmak için de en az 167 cm boya sahip olmanız gerekmektedir. Bu boyun altında olan kişiler maalesef beki olamamaktadır. Beden kitle endeksinin de 18 ila 27 arasında olması gerekmektedir. Bu endekse 18 ve 27 sayıları da dahildir. Kılavuzda geçen diğer şartları da sağladığınız takdirde bekçi olma konusunda bir adım atmış sayılırsınız. Ardından mülakat aşamalarını geçerek bekçi olma adımlarını tamamlamanız gerekecektir.

Bekçilik Göz Şartları
Bekçiler Polis Olur Mu?
2019 Bekçilik Sınav Aşamaları
2019 – Bekçi Maaşları Ne Kadar?
2019 – Bekçi Olmak İçin Yaş Sınırı Kaçtır ?


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.