Bekçiler Nerede Eğitim Görür?

14.11.2019
A+
A-
Bekçiler Nerede Eğitim Görür?

Bekçiler nerede eğitim görür sorusu son zamanlarda birçok bekçi adayı tarafından sorular bir soru haline gelmiştir. Bildiğiniz üzere bekçi alımları 2019 yılında aktif bir şekilde yapıldı. Bekçi olmak için belirli aşamalardan geçiyor ve puanlamaya tabii tutuluyorsunuz. Puanlamada ön sıralarda olan be bekçiliğe hak kazanıp kayıt yaptıranlar ise bir diğer aşama bekliyor. Bir diğer aşama başlığın konusu olan eğitimdir. Bekçi olmak isteyen kişiler eğitimlerinin nasıl olacaklarını ve eğitimi nerede göreceklerini merak ederler. Bu yazımızda sizler için bekçilik eğitimleri hakkında detaylı bilgiler sunacağız.

Bekçi Eğitimi Ne Kadar Sürer?

Bekçilik eğitimi ne kadar sürer sorusu da yine adaylar tarafından sıkça sorulmaktadır. Bu konuda tam süre bilgisi olmamak ile beraber mevzuatta ilgili madde bulunmaktadır. Madde 22’de yer alan bilgiye göre bekçilik kurs yani eğitimleri 3 aydan fazla olamaz. İlgili maddeyi tam olarak alt kısımdan okuyabilirsiniz.

“Madde 22- Bakanlıkça veya valilikçe düzenlenen kursların süresi 3 aydan fazla olamaz.”

Eğitime Giderken Neler Götürmeliyim?

Eğitime giderken adayların yanlarında mutlaka temiz çamaşırlar bulunması gerekmektedir. Eğitim süresi boyunca kişisel eşyalar devlet tarafından sağlanmayacaktır. Dolayısıyla eğitim yapacağınız bölgeyi dikkate alarak kışlık eşyalar, temiz iç çamaşırları ve çoraplar en temel ihtiyaçlarınız olabilir. Çorap seçiminde rengi mutlaka siyah bulundurmalısınız.

Yine eğitim boyunca rahat etmeniz için içeride giymeye terlik, traş malzemeleriniz, spor ayakkabı ve eşofmanlarınız da yanınızda olmalı. Spor için ve uyumak için mutlaka ayrı eşofman almanız faydalı olacaktır. Banyo malzemeleri olarak da sabun, şampuan, sadece sizi kullanacağınız havlu alabilirsiniz.

Bekçilik Eğitimleri Nerede Yapılıyor?

Bekçiler nerede eğitim görür sorusuna ise gün sayısı gibi net bir cevap vermek mümkün değildir. Eğitimler Polis Akademisine bağlı olan okullarda yapılmaktadır. Dolayısıyla eğitimlerin illaki Ankara’da geçeceğine kanaat getirmek yanlış olur. Eğitimlerin büyük bir çoğunluğu Ankara’da yapılıyor olsa da Polis Akademisine ait farklı illerde de eğitim alabilirsiniz. O yüzden hazırlıklı olmanızda fayda olacaktır. Eğitiminiz memleketinize uzak yerde olabileceği gibi yakın yerlerde de olma şansı vardır. Polis Akademisi alınan döneme ait bekçiler için ayırdığı kontenjan dahilinde okul seçmektedir. Bu yüzden eğitimi nerede göreceğinizi net olarak söylemek mümkün değildir.

Bekçilerin Özlük Hakları Nelerdir?
Bekçilik Boy Kilo Şartları
2019 – Bekçi Olmak İçin Yaş Sınırı Kaçtır ?


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.