Bekçiler İçin Ek Kontenjan Ayrılacak Mı?

Bekçiler İçin Ek Kontenjan Ayrılacak Mı?

Bekçiler için ek kontenjan ayrılacak mı sorusu bekçilik başvurusu yapmak isteyen kişiler tarafından sıkça sorulan bir soru olmuştur. Mevcut alımlar tüm hızıyla sürerken bekçiliğe başvuru sayısının oldukça fazla olduğunu bilmekteyiz. Başvuru sayısının fazla olması da haliyle adayların mesleğe girmesini zorlaştırmakta, karşılarına daha fazla rakip çıkarmaktadır. Rakipler sınavlar aşamasında elense de yine de adaylar ek kontenjan haberini beklemektedir. Bu yazımızın devamında sizlere bekçiler için ek kontenjan ayrılacak mı sorusuna yanıt vereceğiz.

Bekçilik İçin Ek Kontenjan Talebi Yüksek

Bekçilik için ek kontenjan isteyen kişilerin sayısı günden güne artıyor. Kişiler taleplerini gazetelere, televizyonlara ve Twitter aracılığı ile gündeme getiriyorlar. Twitter trendler bölümünde bu istek kısa sürede yükselmiş ve oldukça ses getirmişti. Ek kontenjan isteyenlerin sayısı oldukça fazla olduğu için gözler İçişleri Bakanı Süleyman Soyluya çevrildi.

Bekçilik Başvuru Şartları Nelerdir?

Ek kontenjan konusundan önce sizlere bekçi olmak için kısaca başvuru şartlarından bahsetmek isteriz. Başvuru şartlarında yeni alım sırasında değişiklik yapılabilir. Özellikle yaş konusunda değişiklik beklenmektedir. Alt kısımda vermiş olduğumuz başvuru şartları geçtiğimiz alımlara ait başvuru şartlarıdır. Fikir oluşması açısından sizlerle paylaşılmaktadır.

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
  • En az lise veya dengi okul mezunu olmak.
  • En az 167 cm boyunda olmak.
  • Beden kitle indeksi 18 (dâhil) ile 27 (dâhil) arasında olmak.
  • Başvuru yaptığı il sınırları içerisinde en az bir yıldır ikamet ediyor olmak.
  • Askerlik ödevini bitirmiş olmak.
  • 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak kaydıyla, başvuruların başladığı tarih itibarıyla 18 yaşını tamamlamış ve 31 yaşından gün almamış olmak.
  • Ağır hapis veya altı aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar bile zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas veya yüz kızartıcı başka bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak.

Bakan Süleyman Soylu’dan Açıklama Gelebilir

Basına yansıyan haberler arasında bekçiler için ek kontenjan ayrılacak mı sorusu gazeteci Hadi Özışık tarafından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya iletildiği söylenmektedir. Hadi Özışık’ın yaptığı açıklamaya göre Süleyman Soylu kısa süre içerisinde programa konuk olacak ve bekçiler için ek kontenjan açıklaması yapacağını belirtmektedir. Bu süreçte tek yapmamız gereken Süleyman Soylu’nun açıklamasını beklemek olacaktır. Açıklama yapıldığı takdirde polisnoktasi.com site adresimizi takip ederek güncellemelerden haberdar olabilirsiniz.

2020’de Kaç Bekçi Alınacak?
Bekçilik Göz Şartları
2020 – Bekçilik İçin Sağlık Yönetmeliği Nasıl?


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.