Bekçi Alımı

Bekçi Adayları 7 Bin Alım İçin EGM’yi Bekliyor

KPSS şartı olmaksızın yapılması planlanan 7 bin çarşı ve mahalle bekçisi alımı, 3 aydır sonuca ulaşmadı. Sitemize ulaşan birçok ziyaretçimiz, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün KPSS’si 7 bin bekçi alımını ne zaman yapacağı ile ilgili soru sormaktalar.

Bu konuda EGM’nin yaptığı çalışmalar henüz sonuca ulaşmadı. Geçtiğimiz aylarda yayınlanan 690 numaralı KHK ile bu kadro tahsisi yapılmıştı. Aşağıdaki görselde ilgili KHK ile açılan kadro sayısını görebilirsiniz;

29 Nisan 2017’den beri, onbinlerce vatandaş Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımlarını bekliyor. İlgili kurumların, vatandaşlarımızın huzuru, mutluluğu ve devlet kurumlarına olan güveni için bu tarz alım işlemlerinin ivedilikle ve adaletli olarak yapılması çok önemlidir. Vatandaşların EGM’den talebi, bekçi ilanının bir an önce yayınlanması ve alımların başlamasıdır.

Hangi illere çarşı ve mahalle bekçisi alınacak?

  • İstanbul,
  • Ankara,
  • Mersin,
  • Adana,
  • Gaziantep
  • Hatay

Bekçi olma şartları nelerdir?

a. Türk vatandaşı olmak,

b. Lise ve dengi okul mezunu olmak,

c. En az 1 (bir) yıldır İstanbul İlinde ikamet ediyor olmak,

d. Askerlik ödevini bitirmiş olup 30 yaşından yukarı olmamak,

e. Görevini yapmaya engel olabilecek bir hastalık veya engeli bulunmadığı sağlık kurulu tarafından verilmiş raporlarla tevsik edilmiş olmak,

f. Ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas veya yüz kızartıcı başka bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak,

g. Türk toplum telakkilerine göre kötü şöhretli tanınmamak,

h. Kamu haklarından mahrum olmamak, kamu hizmetlerinden mahrumiyet cezası ile mahkum bulunmamak,

i. Bekçi adaylarında en az 167 cm boyunda olmak ve beden kitle endeksi 18 (dahil) ile 27 (dahil) arasında olmak şartı aranmaktadır.

Beden kitle endeksini aşağıdaki linke tıklayarak hesaplayabilirsiniz..

http://polisnoktasi.com/polislik-beden-kitle-boy-kilo-indeksi-hesaplama/

Polis

Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Makaleler

17 Yorum

  1. BU KONUYLA ALAKALI OLARAK Sİzce BU SEFERKİ ALIMLARDA ASKERLİK ŞARTI OLUR MU OLMAZ Mİ INŞALLAH OLMAZ BANA GÖRE

  2. Nufus cuzdanimi kaybetmisim paem mulakatina gecici kimlik kartiyla gitsem bi sorun cikar mi yeni kimlik mulakattan once cikmaz?tesekkurler

  3. Admin 1988 ekim doğumluyum alım ekimden önce olursa ama sınavlar başvuru süreci ekimi geçerse yaştan dolayi bi sıkıntı olur mu?

  4. Bi sorum daha olacaktı şartlarda en az bir yıl İstanbul ilinde ikamet ediyor olmak var bu şarti anlamadım nasıl yani İstanbul dışında bi şehirde yasayan biri hic İstanbul da ikamet etmemisse bulunduğu ilde başvuru yapamayacak mi ??

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu