Başkent hastanesi randevu nasıl alınır?

09.11.2018
A+
A-
Başkent hastanesi randevu nasıl alınır?

Başkent Hastanesi, Türkiye Organ Nakli ve Yanık Tedavi Merkezi Vakfı tarafından 1982 yılında kurulmuştur. 25 bin metrekarelik kapalı alana sahip olan hastanede 70 yoğun bakım olmak üzere toplamda 340 yatak bulunmaktadır. Merkezi Ankara Çankaya’da bulunan hastanenin Ayaş semtinde de Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, Yapracık’ta Psiko-Sosyal Rehabilitasyon Merkezi, Ümitköy ve Yenikent semt poliklinikleri, Ümitköy, Kdz Ereğli, Yenikent, Zonguldak, Zile Diyaliz Merkezleri bulunmaktadır. Ankara’nın dışında Alanya, Adana ve Konya’da da şubeleri bulunan Başkent Hastanesi teknik donanımı ve tecrübeli doktorları ile hizmet vermektedir. Başkent hastanesi randevu nasıl alınır ile yılların tecrübesiyle her yıl artan hasta talebine cevap vermektedir.

2010 yılında hasta ve hasta yakınlarına en konforlu ve sağlıklı ortamları sunmak için çalışmalar başlatılmış. Başlayan çalışmaların bitmesi üzerine 2012 yılında Başkent Hastanesi yeni ekipmanları, gelişmiş teknik donanımları ile yenilenen yepyeni yüzüyle hizmet vermeye devam etmektedir. Diğer kuruluşlara örnek olabilecek kadar muhteşem hizmeti bulunan Başkent hastanesi nasıl randevu alınır öğrenilerek alınan randevu ile hastalara en üst seviyede sağlık ve tedavi imkanları sunulmaktadır. Hastanenin birçok merkezi ülke genelinde sağlık hizmetleri ve tedavi usulleri konusunda örnek gösterilmektedir. Ülke genelinde referans alınan merkezlerinin olmasında, ekip çalışmalarının, bireysel çalışmaların ve kurumun mükemmel işlemesinden kaynaklanmaktadır.

Başkent Hastanesi Randevu Nasıl Alınır Seçenekleri

İnsanlar sağlık söz konusu olduğundan en iyisini aramaktadır. Hastalığını en doğru teşhis edecek ve tedavi edecek doğru hastaneyi bulmak için çaba sarf eder. Hastalığının tedavisi için doğru hastaneyi bulan hasta vatandaşlar Başkent hastanesi randevu nasıl alınır konusunu öğrenerek randevu alarak muayene olabilirler. Hasta sayısının fazla olmasından ve kalabalık içinde karışıklık yaşanmaması ve sistematik bir şekilde işlemlerin halledilebilmesi için hastaneler randevu sistemi ile çalışmaktadır. Randevu alınmadığında muayene olunamayabilir. Sadece acile gelen hastalar acil doktoru tarafından polikliniklere yönlendirilirse önceden randevu alınması şartı aranmaz. Acilin dışında muayene için randevu şartı aranmaktadır.

Başkent Hastanesinden randevu alarak muayene olmak ve kontrol işlemlerini yaptırabilmek için iki seçenek bulunmaktadır. Bunlar:

 • Başkent hastanesi randevu nasıl alınır için ikinci seçenek hastanenin sitesinde bulunan online randevu sistemini kullanmaktır.
 • 0 312 212 82 82 numaralı Merkezi Randevu telefon numarasını aramak

Başkent Hastanesi, Başkent Üniversitesi Rektörlüğü’ne bağlı kamu tüzel kişiliğine sahip vakıf üniversitesi hastanesidir. Vakıf hastanesi olduğundan Başkent hastanesi randevu nasıl alınır seçeneklerinde Merkezi Hekim Randevu Sistemi yani MHRS sistemi yoktur.

blank

Başkent Hastanesi Randevu Nasıl Alınır Online Randevu Sistemi

Hastanenin online randevu sisteminden yararlanabilmek internet sitesinin ana ekranında bulunan online işlemleri arasında yer alan e-randevu bölümüne girilmelidir. e-Randevu bölümüne giriş yapıldıktan sonra;

 • Açılan sayfada bir form çıkacaktır. Bu formun doğru bilgilerle eksiksiz doldurulması şarttır.
 • Formda randevu alacak hastanın adı, soyadı, TC Kimlik numarası, cep telefonu, özel sigortanın olup olmadığı, varsa şirketin adı, randevu alınmak istenen bölüm, hekim adı, varsa mesaj yazılması istenir.
 • Bilgiler doldurulurken * işaretinin olduğu kısımlar zorunlu olarak doldurulmalıdır. * işaretli kısımlar doldurulmadığında randevu talebi alınmaz.
 • Resimde görülen güvenlik kodu girilip kaydet tuşuna basılarak Başkent hastanesi randevu nasıl alınır talebi gönderilmiş olur.
 • Alınan randevu talebi Merkezi Randevu Sistemi’ne iletilir.
 • Talebin gerçekleştirildiği gün ve saatten itibaren en geç 1 gün içinde randevu talebi değerlendirilerek başvuruda bulunan vatandaşa bilgi verilmektedir.
 • İnternet üzerinden randevu günün her saatinde alınabilir.

Telefon ile Başkent Hastanesi Randevu Nasıl Alınır?

Başkent Hastanesi, Bağ-Kur, SSK, Emekli Sandığı gibi sağlık güvencesi olan, Özel Sağlık Sigortası bulunan, sevk edildiğinde Yeşil Kart sahiplerine, MLV ve resmi kurumda görevli devlet memurlarının bakmakla yükümlü olduğu yakınlarına hizmet vermektedir. İnternet kullanmayan veya kullanma imkanı olmayanlar hastaneden telefonla randevu alabilir. Telefonla Başkent hastanesi randevu nasıl alınır için öncelikle internet sitesinden randevu numarası alınmalıdır. Hastanenin merkezi randevu telefon numarası 0 312 212 82 82’dir.

Merkezi randevu telefon numarası cep, ev, iş veya ankesörlü telefonlardan aranabilmektedir. Numara arandığında çıkan operatör vatandaştan ad, soyadı, kimlik numarası gibi bilgileri aldıktan sonra hastanenin hangi bölümünden randevu almak istediğini sorar. Bölümdeki doktor tercihi varsa adı alınarak müsait olduğu saatler vatandaşa bildirilir. Vatandaşın istediği gün ve saate tercih edilen doktordan randevu oluşturulur. Randevu oluşturulduğu halde gidemeyecek olanların diğer hastaların mağdur olmamaları için Merkezi Randevu Numarasını arayarak randevularını iptal etmeleri rica edilir.

Başkent Hastanesi Randevu Nasıl Alınır İle İlgili Merak Edilen Bilgiler

Başkent Hastane’si randevu ile çalışmaktadır. Acil Servis dışındaki tüm polikliniklerde muayene olmak için Başkent hastanesi randevu nasıl alınır bilgileri edinilerek randevu alınması şarttır. Randevu aldıktan sonra yapılan muayene sonucunda doktor bazı tetkikler veya belli tedavi aşamasından sonra kontrol isteyebilir. Tetkiklerin sonuçlarının doktora gösterilmesi veya kontrol için randevu alınması ile ilgili durum polikliniğin yoğunluğuna göre değişmektedir. Çok yoğun olan klinikler için yeniden randevu almak gerekirken bazı klinikler için randevuya gerek yoktur. Doktor tetkik veya kontrol talep ettiyse muayeneden çıktıktan sonra tekrar randevuya ihtiyaç olup olmadığı poliklinik sekreterinden öğrenilebilir. Başkent Hastanesi randevu nasıl alınır bilgileri dahilinde randevu alıp muayeneye gelen kişinin yanında getirmesi gereken bazı evraklar vardır. Bunlar:

 • Merkezi sistemden randevu alındıktan sonra vatandaşın kimlik kartıyla giriş yapması gerekir. Sadece kimlik numarasını vererek işlem yapılmamaktadır. Muhakkak kimlik kartının bulunması gerekir.
 • Sigorta güvencesi bulunanlar için sadece kimlik kartı yeterlidir.
 • Sevk ile gelenlerin sevk kağıdı
 • Yeşil kartlıların ise sevk kağıtlarını ve vize süresi dolmamış sağlık karnelerini yanlarında bulundurmaları şarttır.

BAŞKENT HASTANESİ RANDEVU ALMA EKRANI


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.