POLİS OKULLARI

Balıkesir Polis Meslek Eğitim Merkezi

Balıkesir Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü ilk olarak 16.09.1986 tarihinde Polis Okulu olarak açılmıştır. Daha sonrasında yani 08.09.2001 tarihinden geçerli olmak üzere Polis Meslek Yüksek Okulu olarak faaliyete geçirilmiştir. Emniyet Genel Müdürlüğüne mensup personelin yüksek öğrenim çağındaki çocuklarının, yurt sorunlarını gidermek ve onlara daha iyi öğrenim imkanı sağlamak amacıyla, Emniyet Genel Müdürlüğü Sosyal Hizmetler Dairesi başkanlığına bağlı olarak açılan Emniyet Genel Müdürlüğü Yüksek Öğrenim Öğrenci Yurdu da bu alanda mevcuttur.

Balıkesir Polis Meslek Eğitim Merkezi İzmir karayolu üzerinde Balıkesir il merkezine 13 Km., Pamukçu Kasabasına 2 Km. mesafede, yaklaşık 100.000 Metrekare alan, 33.000 Metrekare kapalı alan üzerine kurulmuş olup, İdari Binası, Dershaneler, (A-B-C Blok) Yatakhaneler, Yemekhane, Spor Salonu, Konferans Salonu, Sosyal Tesisler Binası, Öğrenci Dinlenme Salonları, Kapalı Oto Garajı 36 personel lojmanlarından meydana gelmiştir. Açık ve kapalı olmak üzere Atış Poligonları, Halı saha, Çim ve Toprak Futbol Sahaları ile Pentatlon Sahası mevcuttur. Okulu toplam 400 dönümden oluşmaktadır.

Balıkesir Polis Meslek Eğitim Merkezi teorik olarak verilen derslerde kullanılan 22 Adet dershane haricinde uygulamalı olarak yapılması gereken dersler için 1 adet Uygulamalı Polis Merkezi, Yabancı Dil Dershanesi, Okuma Odası, 2 Bilgisayar Dershanesi ile 3 Silah Dershanesi mevcut olup, personel ve öğrencinin okuma alışkanlığını arttırmak içinde 1 Kütüphanemiz ile 2 adet İnternet Salonu bulunmaktadır.

1000 Öğrencinin aynı anda yemek yiyebileceği yemekhane bulunmaktadır.
A Blok’un ikinci katı yüksek öğrenim kız öğrencilerine, A Blok’un üçüncü katı yüksek öğrenim erkek öğrencilerine ayrılmıştır.

Balıkesir Polis Meslek Eğitim Merkezi İletişim

İZMİR YOLU 13.KM
PAMUKÇU KASABASI/BALIKESİR

TELEFON: (0266) 257 1192-93
FAX : (0266) 2571195

Balıkesir Polis Meslek Eğitim Merkezine Aşağıdaki Haritadan Ulaşabilirsiniz:

Balıkesir POMEM’den Bir Kaç Görüntü
14

balıkesir pomem

Polis

Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Makaleler

26 Yorum

  1. Ben bu sene başvurucam da Balıkesir PMYO sa Özel Harekat eğitimi veriliyormus doğrumu ben özel harekat olmak istiyorum doğruysa Oraya nasıl girebilirim bize tercih hakkı veriyorlar mı ?

  2. Kapalı bayanlar aynı erkeklerin yaptığı mülakatlardan mı geçiyorlar ?İstanbul’da erkekler de var mı?

  3. selamuun aleykum balıkkesir pmyo dan ozel harekatcı olunuyomu bide lise mezunu olmak yetiyomu teşekkurler

  4. Boyum 1.61 pomem için bayanlarda kac olması gerekıyor boyun ön lisans mezunuyum şuan lısans 3. Sınıf ım

    1. Ben 2023 lise mezunuyum polis olmak istiyorum oruya nasıl başvuru yapabiliyorum yardımcı olabilirmisiniz

  5. Hala balıkesirdeki PMYO ve POMEM kuruluşları açık mı ? Daha doğrusu eğitim veriyor mu? Sorumu cevaplarsanız sevinirim.

  6. Pöh olmak istiyorum şanlıurfada oturuyorum lise son sınıfım tyt den sonra nereye nasıl başvurmalıyım

  7. Admin= ben şuanda 16 yasindayim yaklaşik benim lise 22 yaşinda biticek POMEM girmek için yaş siniri var mi ve POMEM de kaç yil egitim aliyon ve ben EDİRNE DE yaşiyorum POMEM nasil bilirliyon Bana Suan da en yakin olan yer balikesir ne yapmam lazim balikesir deki polis meslek yuksek okulundan gelecek alimi mi beklemem lazim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu