Ana Sayfa / POLİS OKULLARI / Balıkesir Polis Meslek Eğitim Merkezi
balıkesir pomem2

Balıkesir Polis Meslek Eğitim Merkezi

Balıkesir Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü ilk olarak 16.09.1986 tarihinde Polis Okulu olarak açılmıştır. Daha sonrasında yani 08.09.2001 tarihinden geçerli olmak üzere Polis Meslek Yüksek Okulu olarak faaliyete geçirilmiştir. Emniyet Genel Müdürlüğüne mensup personelin yüksek öğrenim çağındaki çocuklarının, yurt sorunlarını gidermek ve onlara daha iyi öğrenim imkanı sağlamak amacıyla, Emniyet Genel Müdürlüğü Sosyal Hizmetler Dairesi başkanlığına bağlı olarak açılan Emniyet Genel Müdürlüğü Yüksek Öğrenim Öğrenci Yurdu da bu alanda mevcuttur.

Balıkesir Polis Meslek Eğitim Merkezi İzmir karayolu üzerinde Balıkesir il merkezine 13 Km., Pamukçu Kasabasına 2 Km. mesafede, yaklaşık 100.000 Metrekare alan, 33.000 Metrekare kapalı alan üzerine kurulmuş olup, İdari Binası, Dershaneler, (A-B-C Blok) Yatakhaneler, Yemekhane, Spor Salonu, Konferans Salonu, Sosyal Tesisler Binası, Öğrenci Dinlenme Salonları, Kapalı Oto Garajı 36 personel lojmanlarından meydana gelmiştir. Açık ve kapalı olmak üzere Atış Poligonları, Halı saha, Çim ve Toprak Futbol Sahaları ile Pentatlon Sahası mevcuttur. Okulu toplam 400 dönümden oluşmaktadır.

Balıkesir Polis Meslek Eğitim Merkezi teorik olarak verilen derslerde kullanılan 22 Adet dershane haricinde uygulamalı olarak yapılması gereken dersler için 1 adet Uygulamalı Polis Merkezi, Yabancı Dil Dershanesi, Okuma Odası, 2 Bilgisayar Dershanesi ile 3 Silah Dershanesi mevcut olup, personel ve öğrencinin okuma alışkanlığını arttırmak içinde 1 Kütüphanemiz ile 2 adet İnternet Salonu bulunmaktadır.

1000 Öğrencinin aynı anda yemek yiyebileceği yemekhane bulunmaktadır.
A Blok’un ikinci katı yüksek öğrenim kız öğrencilerine, A Blok’un üçüncü katı yüksek öğrenim erkek öğrencilerine ayrılmıştır.

Balıkesir Polis Meslek Eğitim Merkezi İletişim

İZMİR YOLU 13.KM
PAMUKÇU KASABASI/BALIKESİR

TELEFON: (0266) 257 1192-93
FAX : (0266) 2571195

Balıkesir Polis Meslek Eğitim Merkezine Aşağıdaki Haritadan Ulaşabilirsiniz:

Balıkesir POMEM’den Bir Kaç Görüntü
14

balıkesir pomem

7 Soru Var

  1. Ben bu sene başvurucam da Balıkesir PMYO sa Özel Harekat eğitimi veriliyormus doğrumu ben özel harekat olmak istiyorum doğruysa Oraya nasıl girebilirim bize tercih hakkı veriyorlar mı ?

  2. bu lise mi

  3. Burada bayanlar okuyabiliyor mu?

  4. Kapalı bayanlar aynı erkeklerin yaptığı mülakatlardan mı geçiyorlar ?İstanbul’da erkekler de var mı?

Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir