POMEM

Askerdeyken POMEM Kazananlara Önemli Duyuru

Polis Akademisi, 20. dönem POMEM kazanıp askerde olanlara yönelik önemli bir duyuru yaptı.  20. Dönem POMEM sınavını asıl olarak kazanmış olup eğitime başlaması gereken tarihte silahaltında olduğundan planlandığı okula kayıt yaptıramayan ve 26/02/2018 tarihi itibariyle terhis olan adayların planlaması yapılmıştır. 26/02/2018 tarihinden sonra terhis olacak adayların yapılacak planlama için internet sitesimizi takip etmeleri gerekmektedir. 

YERLEŞTİRME SONUÇLARI

POMEM Adayların Planlandıkları POMEM Müdürlüklerine Kayıtları İçin İstenen Belgeler

1- Mezun olduğu üniversiteye ait diplomanın aslı (diplomasını kaybedenler için öğrenim durum belgesi) Yüksek lisans eğitimine devam etmesi nedeniyle diploması yanında bulunmayan adaylar, diplomalarının aslı yerine yüksek lisans yaptıkları üniversite/enstitü/yüksekokul tarafından onaylanan diploma örneği ile birlikte yüksek lisansa devam ettiklerini gösterir öğrenci belgelerini getireceklerdir.
2- Askerlik hizmetini yapmış erkek adaylardan “Terhis Belgesi”,
3- 1111 sayılı Askerlik kanununun 10’uncu maddesine göre askerlik hizmetini yapmış sayılanlardan ise “Askerlik Durum Belgesi”

Polis

Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Silah altında olup pomemi kazanan asıl olarak yerleşen adaylar için ne zaman planlama yapılacak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu