Ana Sayfa / PÖH / Askerdeyken Polisliği Kazanan Adaylar Ne Yapacak?
asker-poh

Askerdeyken Polisliği Kazanan Adaylar Ne Yapacak?

Polis meslek eğitim merkezlerinin eğitim sürelerinin de kısalmasıyla eskiden terhis edilen askerdeki polis adayları yeni düzenleme sonucu askerden erken terhis edilmeyerek sonraki süreçte alımlarda değerlendirilecektir. Polis akademisinin resmi sitesinden yaptığı duyuru da şu ifadeler yer verilmiştir.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından Başkanlığımıza, askerlik görevini yapmakta iken Polis Eğitim ve Öğretim kurumunun sınavlarını kazanan adayların 1111 Sayılı Askerlik Kanununa göre geçici terhis işlemlerinin yapılmasının mümkün olmadığı bildirilmiştir.

19. Dönem POMEM Özel Harekat sınavını asıl olarak kazanan adaylardan, intibak eğitiminin başlayacağı 01.06.2017 tarihi itibariyle askerlik görevine devam edecek olan adayların ekteki dilekçeyi eksiksiz şekilde doldurarak 01.06.2017-23.06.2017 tarihleri arasında askerlik yaptığı birimden Polis Akademisi Başkanlığımıza üst yazı aracılığıyla göndermeleri gerekmektedir.

Dilekçeyi gönderen adayların POMEM Müdürlüklerine planlamaları terhislerine müteakip yapılacaktır. Belirtilen tarihler arasında dilekçe göndermeyen adaylar, adaylık haklarından feragat etmiş sayılacaktır.

Adayların bundan sonraki gelişmeleri www.pa.edu.tr adresinden takip etmeleri gerekmektedir.

Askerdeki PÖH Adaylarının Dolduracağı Dilekçeye Aşağıdan Ulaşabilirsiniz.

POLİS AKADEMİSİ BAŞKANLIĞINA

Halen ………………………………………………………………………… ‘da askerlik görevimi yapmaktayım. 19. Dönem POMEM Özel Harekat sınavını asıl olarak kazandım ve ………………………… Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğüne planlandım. Terhis tarihim …./…./.……. ‘dir. İntibak eğitiminin başlayacağı 01 Haziran 2017 tarihinde askerde bulunacak olmam nedeniyle 19.Dönem polis meslek eğitimi için planlamamın belirtmiş olduğum terhis tarihinden sonra yapılmasını arz ederim.

Adı:
Soyadı:
T.C No:
İmza:

Adres:
Telefon:
Terhis Tarihi:

24 Soru Var

 1. Bunlardan bosalan yere yedek alınır mı

 2. Beden kitle indeksim 17 ama bütün şartlar uyuyor sizce elenir miyim ?

 3. Bu PMYO mülakatlari ne zaman

 4. Yedek 105. Adayım ve askerdeyim benim durumum ne olcak?

 5. Admın askerdeyken sınavı herşeyi kazandım. Dilekçe verip anında terhis olup eğitime mi gidicem. Yoksa askerlik biticek sonra mı gidicem. Kanun çıkmış falan dediler kafam karıştı. Yardımcı olursanız sevinirim çok teşekkürler

 6. admin 21.dönem polis alımına başvuracağım fakat kasım ayındada askere gideceğim mülakatlar askerlikten önce olursa bir sorun olurmu yada daha sonra olursa sorun olurmu,askere gideceğim diye sınava almazlarmı?

 7. VOLKAN BÜYÜKHİLAL

  ADMİN BEN KASIMDA ASKERE GİDECEKTİM TECİLİ BOZDUM AMA POLİSLİK ALIMI OLUNC GİDİP TEKRAR AÇIKÖGRETİM KAYDIMI YENİLEDİM TECİL İÇİN AMA TECİL İÇİNDE ASKERLİK YERİM BELLİ OLUNCA [ 15 EKİM 20 EKİM GİBİ ] YAPACAKLAR KESİN YAPILIYOR BAŞVURU 6 EKİMDE BİTİYOR BEN BAŞVURU YAPABİLİR MİYİM ASKERLİKLE İLGİLİ HANGSİSİNİ İŞARETLEMEM LAZIM

  • admin

   Başvuru yapmanda askerlik önemli değil. Sınavlara giderken askerlikle alakan olmamalı. O zaman yetişirse problem yok.

 8. şunu soracaktım eğer polisliğe başvurup kazandığımızda kasım döneminde askere gitmişsek, askerde olduğumuz için polisliğe başlayamıyoruz peki kazandığımız hak bir sonraki alımda doğrudan hakkımız yanmadan direkt olarak polis oluyor muyuz yoksa kazandığımız hakkı kayıp mı ediyoruzz

 9. VOLKAN BÜYÜKHİLAL

  admin tahmini olarak mülakatlar ne zaman başlar ben 20 veya 25 ekim yerim belli oluyor askerlikte hemen tecil yapacagım sınavlara denk gelmesin diye

 10. Askerdeyken polislik mülakatına girilmiyo mu

 11. Paem mulakatına girdiğimde askerlik ile ilişiğim yoktu fakat mülakatlar halen açıklanmadı 2 gün sonra askerlik yerim belli olacak ola ki kazandım.Bu durum da askerlik durumu ne olacak? Bir hak kaybı söz konusu mu?

  • admin

   Bu konuda kesin bir durum yok. Kendi görüşüm, sorun olsaydı sizi zaten sınavlara almazlardı. Muhtemelen halledilecek bir şekilde.

Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir