Apandisit Ameliyatı Polisliğe Engel Midir?

Apandisit Ameliyatı Polisliğe Engel Midir?

Apandisit ameliyatı polisliğe engel midir sorusu daha önce apandisit ameliyatı olanlar veya olacak polis adayları için sıkça sorulan bir sorudur. Emniyet Genel Müdürlüğü yönetmeliğindeki sağlık alanında bildiğiniz üzere birçok durum bulunmakta. Sağlık Yönetmeliği kapsamında birçok hastalık polisliğe engel olabilmektedir. Engel olan durumlarda ise adaylar POMEM, PMYO, PAEM veya bekçilik gibi alanlara başvuru yapabilirler ancak sağlık taraması aşamasında elenirler. Peki apandisit ameliyatı polisliğe engel midir? Bu sorunun cevabını yazımızın devamında bulabileceksiniz. Aynı zamanda genel olarak ameliyat olmanın polisliğe engel olup olmadığı hakkında kısa bilgi alt kısımda yer alıyor olacaktır. Yeni polis adayları bilgileri okuyarak işin mantığını az da olsa kavrayabilirler.

Ameliyat Olmak Polisliğe Engel Midir?

Ameliyat olmak polisliğe engel midir sorusuna günümüzde birçok kişi bilgi sahibi olmadan engel olmaz şeklinde cevap vermektedir. Ancak sağlık taraması aşamasında vücuda 5 metre uzaktan bakılır ve eşkal belirleyici yara izleri 5 metre uzaklıktan görülürse rapor olumsuz olarak yansıyabiliyor. Yine de bu durum yara izinin eşkali belli edip etmemesine bağlıdır. Dolayısıyla net olarak ameliyat olan polis olabilir veya olmayabilir şeklinde net cevap veremeyiz. Sağlık taraması aşamasında yine eşkal izinin belli olmasından çok diğer detaylara da dikkat edilmektedir.

Örnek olarak burun ameliyatı olanlar ancak yara izi gözükmeyenler sağlık kontrol aşamasında bir sıkıntı olmayacağını düşünebilirler. Ameliyat izi belli olmasa bile eğer burun ameliyattan sonra fonksiyonunda bir bozukluk yaşadıysa maalesef bu polisliğe engel bir durum olacaktır ve rapor olumsuz olacaktır. Aynı durum birkaç hastalık için daha geçerlidir. Fıtık ameliyatı olup yara izi kapanan ancak karın fıtığı hastalığı tamamen geçmeyen kişiler de polis olamazlar. Bunun için ameliyatın başarılı geçmiş olması şarttır.

Apandisit Ameliyatı Olanlar Polis Olabilir Mi?

Apandisit ameliyatı polisliğe engel midir sorusunu merak eden adaylar rahat bir nefes alabilirler. Apandisit ameliyatı polisliğe engel değildir. Ancak adayların ameliyat durumu sağlık kontrolü zamanına yakın belli olduysa ameliyatı bekletmeden sağlık kontrolünden olmasında fayda vardır. Dolayısıyla apandisit ameliyatı olmanız sağlık aşaması kontrolü esnasında sizlere problem çıkarmayacaktır.

2020 – Bekçilik İçin Sağlık Yönetmeliği Nasıl?
Polis Alımında Sağlık Şartları (Yeni)
Yüz Kızartıcı Suçlar Polisliğe Engel Midir?


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.