AÖF Mezunları POMEM’ e Girebilir mi?

AÖF Mezunları POMEM’ e Girebilir mi?

Polis meslek eğitim merkezlerinde öğrenci olmanın şartlarının başında gelen lisans mezunu olma şartı açık öğretim fakültesi okuyan arkadaşların kafasına takılmakta ve bizlerde sürekli olarak bu konu ile ilgili sorular duymaktayız. Açık öğretim fakültesi bilindiği üzere hem 2 yıl ön lisans hemde 4 yıl lisans bazında eğitim vermektedir. Bu eğitimler örgün eğitim değildir yani okula gidip derslere falan girilmeden size verilen ders kitapları ile sadece sınavlara girilerek okunmaktadır.

AÖF ile Örgün Üniversite Farkları
Arkadaşlar ilk olarak burada açık öğretim fakültesi ile örgün üniversitenin farkı var mı ona değinelim istedim. Bu iki üniversite arasında herhangi bir fark yoktur. Sonuç olarak ikisi de lisans dalında eğitim veriyor ve diplomaları da eşittir.

AÖF Mezunları POMEM’ e Girebilir mi?
Açık öğretim fakültesinde okuyan adayların bir çoğunun gönlünde polis meslek eğitim merkezlerine girerek polis olmak yatmaktadır. Bizlerde bu yazımızda açık öğretim fakültesi okuyanlar polis meslek eğitim merkezlerinde okuyabilir mi onun cevabını vereceğiz. Açık öğretim fakültesi okuyan ve şartları tutan herkes polis meslek eğitim merkezi sınavlarına girebilir ve başarılı olmaları halinde polis meslek eğitim merkezi (POMEM) öğrencisi olabilir. Bu konuya açıklık getirdikten sonra arkadaşlar bazı arkadaşlarımızda 2 yıl örgün okuyup daha sonrasında açık öğretimden lisans tamamlama yapmak istiyorlar ve bu şekilde polis meslek eğitim merkezlerine girip giremeyeceklerini sormaktalar. Bu durumda olan arkadaşlar lisans tamamlamayı yaptıktan sonra gerekli şartları tutması halinde polis meslek eğitim merkezi sınavlarına girebilirler.


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 128 YORUM
 1. Avatar Elvan dedi ki:

  Mereba abi şuanda a.ö.o okuyorum son 2 sınavım var babam beni küçükken okuldan aldı ve ben dışardan babamdan habersiz okumaya devam ediyorum kimlikte 19 yaşıma girdim 14 martta tabi gerçek yaşım 18 yeni giricem daha kolumda iki çizik var biri 3 santimlik digeri 4 santimlik biçey tabi küçükken oldu ben bilerek yapmadım bunları boyum 1.63 kilom 59 polis olmayı cok istiyorum küçüklüğümden beri istiyorum kolumdaki çizikler 10 adım uzaktan gözükmüyorlar dikatlice bakmak gerek gözükmesi için sorun olurmu acaba lütfen cevabınızı bekliyorum

 2. Avatar Salihtun dedi ki:

  Merhaba, ben lisans mezunuyum şu an açıköğretimden önlisans okuyorum. Pomeme başvurdum ama böyle bir durumda elenebileceğimi duydum. Aslı var mıdır?

  1. Admin Admin dedi ki:

   hayır…

 3. Avatar Aylin dedi ki:

  Pomem alımında da boy önemli mi

  1. Admin Admin dedi ki:

   evet…