Ameliyat Olan Polis Olabilir mi ?

06.04.2018
A+
A-
Ameliyat Olan Polis Olabilir mi ?

Meslek olarak polis olmayı düşünenler şayet bir operasyon geçirdi isi hemen aklına ameliyat olan polis olur mu diye bir kuşku düşer. Çünkü polis olmak için bazı fiziki şartlar aranmaktadır. Polis alımı gerçekleşmeden önce ön sağlık kontrolleri yapılmaktadır. Bu ön kontrollerde bu tür ameliyat tarzı yara izlerine oldukça dikkat edilmektedir. Tabi ki her iz polis olmaya engel olmamaktadır. Ön sağlık kontrollerindeki şartlarda 2012 yılında değişiklik yapıldı. Polis adayının vücudundaki iz 5 metrelik mesafeden polisin eşkalinin tanınmasına yardım olacak kadar dikkat çekici değilse herhangi bir sıkıntı olmuyor ve kişi ön sağlık kontrolünden geçiyordu.  Vücudun her hangi bir yerinde, kolda, bilekte veya sırtta bulunan yara veya ameliyat izi 5 metreden belli olan polis adayı ise ön sağlık kontrolünden geçemez kalırdı.

Ameliyat Olan Polis Olabilir mi ? Hangi İzler Engel Olur

Bazı kişiler kulaktan dolma bazı bilgiler ile sağlık ön elemeye gittiğinde bir şekilde geçeceğini düşünmektedir. Fakat şunu bilmek gerekir ki bu kontrolleri yapan kişiler alanından uzman profesyonel kişiler bu ön elemenin yapıldığı kurum da ciddi bir kurumdur. Ameliyat olan polis olur mu diye herhangi birine sorulan sorunun akabinde ameliyat veya yara izine bakıp olmaz olma diyen konuda bilgisi olmayan kişilere güvenmeden yönetmeliği dikkate almak gerekir. İlk başvurudan sonra yapılan sağlık taramasında vücuttaki izlere oldukça fazla dikkat edilmektedir.

Ameliyat olan polis olur mu sorusunun net cevabı ancak sağlık taramasında belli olur. Bu taramayı yapan doktor polis adayına genellikle 5 metre uzaklıkta bakmaktadır. 5 metrelik uzaklıktan eşgal olarak belirlenen el, yüz ve kollara dikkatlice bakılır. Polis adayının eşgalini bu organlardaki bir izin belirleyecek kadar belirgin olup olmadığına bakılır. Şayet vücudun görünen herhangi bir yerinde eşgal belirleyecek bir iz 5 metre uzaklıktan fark edilirse ön sağlık kurulu bu adaya olumsuz rapor verecektir. Yüz, kol ve ellerde yani görünür yerlerdeki izler polisin eşgalini belirlemeye yetmeyecek kadar küçük ise bu durum polis adayı için problem olmayacaktır.

İzi Belli Olmasa da Ameliyat olan Polis Olur mu

İnsan olduğumuzdan her birimiz küçüklü büyüklü bazı hastalıklar geçirmişizdir. Bazı hastalıkların sonu veya beklenmeyen, istenmeyen kazalar neticesinde insanın ameliyat olması gerekebilir. Gün gelip de bir şekilde polis olmayı planlayan kişi çevreden veya bir şekilde işittiği duyumlar neticesinde ameliyat olan polis olur mu diye düşünmeye başlar. Bu konuda polis adayının ne ameliyatı olduğu ilk sorulması gereken sorudur. Şayet aday polislik mesleğini yapmaya engel bir hastalıktan dolayı ameliyat olduysa ve bu ameliyatın etkisi hala kişi üzerinde var ise bu durumda izi var mı yok mu diye bakılmadan direk olumsuz rapor verilir. Polis adayın olduğu sıradan herhangi bir ameliyat ise ve eşgal alanı olan el, yüz ve kolda değil ise sorun olmayacaktır.

Dövme ve izi ile Ameliyat Olan Polis Olur mu

Günümüzde özellikle gençler arasında vücuda yapılan kalıcı veya geçici olarak vücudun herhangi bir yerine boyalarla yapılan sanata verilen isim olan dövme çok moda olmuştur. Zamanında vücuduna dövme yaptırmış ve polis olmak isteyenler duydukları ameliyat olan polis olur mu gibi sorunlar sonrasında onlar da kendi durumlarını merak etmeye başlamışlar. Dövme yaptırmış olmak polis olmaya engel midir veya hangi tarz dövmeler engeldir gibi birçok soru sorulmaktadır. Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki eski yönetmelikte vücudun neresinde hangi boyut ve içerikte olursa olsun, polisliğe engel olmaktaydı. Şekli ister ünlü bir devlet büyüğü olsun ister bir hayvan şekli olsun bakılmadan aday elenirdi.

Emniyet Teşkilatı, Sağlık Şartları Yönetmeliğinde 3 Ocak 2018 tarihinde bazı değişiklikler ve bazı düzenlemeler yapmıştır. Peki, ameliyat olan polis olur mu, dövme yaptırmış olan aday bu yeni düzenlemeye göre elenir mi diye soruların sorulduğunu duyar gibiyim. Yeni düzenlemede adaylar polislerin yazın giydiği kısa kollu üniformayı giydiklerinde vücutlarındaki dövme görünmeyecek yerde ise bu dövme polis olmaya engel olmayacaktır. Kısacası eski yönetmelikteki yazlık kıyafetlerden görünsün veya görünmesin fark etmeden dövmelerin polisliğe engel olması durumu kakmıştır. Yeni yönetmelikte, dövmenin polisliğe engel olması durumu sadece yazlık üniformada görünmesi halinde geçerlidir.

Ameliyat olan polis olur mu gibi durumlara da açıklık getiren değişen sağlık şartlar yeni yönetmelik şöyledir;

 • Yüzde ve eşgal bölgesi olarak belirlenmiş olan eller ve kollarda kalıcı uygulamalar ve dövmeler, eşgal belirleyici lezyonlardır.
 • Yazlık polis üniforması giyildiği zaman vücudun açık kalan bölgelerindeki her türlü dövme ve benzeri kalıcı uygulamalar polisliğe ve öğrenciliğe engel teşkil etmektedir.

Ameliyat olan Polis Olur mu ile İlgili Bazı Hatırlatmalar

Ameliyat olan polis olur mu sildirilmiş dövme sıkıntı olur mu gibi çok fazla soru geldiğinden şimdi birkaç madde ile en çok sorulan sorulara cevap vermeye çalışacağız:

 • Dövmeler yazlık kıyafetler giyildiğinde belli olmayacak şekilde sildirirler ise ve silindiğinde iz kalmadığında polis olmaya herhangi bir engel oluşturmayacaktır
 • Burun eti aldırma, burun küçültme, düzeltme gibi durumlarda burun organı işlevinde herhangi bir problem yoksa polis olmaya engel değildir
 • Faça tarzı aletlerle kendine zarar verenler ve kollarında yara izleri olan adayların polis olmaları imkansızdır.
 • Dudaklarda büyütme, küçültme, botoks, kaşlarla oynamada bu tür estetik operasyonlarda eşkal yapısında bir aşırılık, gariplik ve iz yoksa polis olmaya engel değildir.

Çarpık Bacaklar Polis Adaylığını Etkiler Mi

İlkokul Mezunu Polis Olur mu ?

Polis Okulunu Nerede Okurum


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 267 YORUM
 1. Avatar Yaman dedi ki:

  2014 de Önçapraz ameliyatı oldum şuan hiç bir sıkıntı yok hastanede sağlam raporu aldım raporu Ankara’ya gidecek geçmiş ameliyata bakarlarmı

  1. Admin Admin dedi ki:

   evet…

   1. Avatar Mustafa dedi ki:

    Geçmiş de olunan aleliyatlara bakıyorlar mı adamın? Pomemde okulda girdiğimiz sağlık taramasında bütün bölümlerden sağlam alırsak ameliyat olduğumuzu bilmeseler daha sonra bakıyorlar mı geçmişte ameliyat olup olmadığımıza?

    1. Admin Admin dedi ki:

     genel muayenede sıkıntı olabilir…

    2. Avatar Ahmet dedi ki:

     Sol elimin 4. Parmağında kısalık var uzatmak için ameliyat olmayı düşünüyorum iz kalmayacak bu ameliyat polisliğe engel mi yani polis olabilir miyim?

   2. Avatar Muto dedi ki:

    Aynı durum bende de evrakları teslim ettik.2016 da diz ameliyatı oldum.burda sağlam normal .bunu nereden görüp bakacak lar .önemli olan burdan giden sonuçlar raporlar değilmi. Şuanki mevcut durumumuz.

    1. Admin Admin dedi ki:

     ameliyat olması bir sorun olur…

    2. Avatar Resul dedi ki:

     Ben bekçilik için sağlık dosyası hersey saglam ankaraya gitti fakat 4 sene önce bagırsak düğümlenmeli ameliyat oldum hersey saglam gitti ama hastaneden ameliyat Bilgi lermi istemişler bnde hastaneden aldm verdm bi sıkıntı olurmu bilgi verirmisinz

  2. Avatar Sadri dedi ki:

   Kolumda ameliyat izi var kalıcı uygulama sayılırmı sağlık bilgi formunda eşgal bölgesinde dövem ve kalıcı uygulamar kısmına hayır dedim sorun olurmu polis okulunda sağlık raporunda aldım

   1. Admin Admin dedi ki:

    olmaz görünmüyorsa

    1. Avatar Yasin dedi ki:

     Ben kücükken iki bacagımın arka kısmından ameliyat oldu o kadarda belli olmuyor her biri 20 cm lik silikler ben henüz 14 yasındayım 20’li yaslara kadar biraz daha silinir sizce bu polislige engelmi zaten polis üniformasıyla belli olmuyor yanıtlarsanız cok memnun olurum

  3. Avatar Yasin dedi ki:

   Ben kücükken iki bacagımın arka kısmından ameliyat oldu o kadarda belli olmuyor her biri 20 cm lik silikler ben henüz 14 yasındayım 20’li yaslara kadar biraz daha silinir sizce bu polislige engelmi zaten polis üniformasıyla belli olmuyor yanıtlarsanız cok memnun olurum

 2. Avatar Deniz dedi ki:

  Admin merhaba sol ayak bilegimden aşil tendonu ameliyati oldum ameliyati oldukdan 2 hafta sonra bekcilik sinavini kazandigim aciklandi hastane heyet raporu iyilesme surecindedir 3 ay sonra degerlendirlirmesi uygundur diye karar cikti bu durumda surec beklenirmi yoksa elenirmiyim

  1. Avatar hakan dedi ki:

   kardeş elendin mi

  2. Avatar Ahmet mesut akçay dedi ki:

   Ayağımda platin var polis olmaya engelmidir

   1. Admin Admin dedi ki:

    evet…

 3. Avatar Mehmet dedi ki:

  İyi günler bir sorum olacaktı polis okulunda okurken nikah yapılsa okula engelmi sorun olurmu

  1. Admin Admin dedi ki:

   sorun olmaz…

 4. Avatar ceyhun dedi ki:

  Gözdeki kapakçıktan Şalazyon ameliyatı oldum.Yönetmelikte adı geçmesede benzer hastalıklar C dilliminde gözüküyor.Ancak burada kronik olan diyor.Bende ameliyattan sonra tekrar oluşmadı.Kronik değil.Ön sağlık ver genel sağlıkta geçirirlermi ?

  1. Avatar Subay dedi ki:

   Merhaba admin boy uzatma ameliyatı mülakatta elenme sebebimii

 5. Avatar Kadir dedi ki:

  Benim bılegımde ıs kazasısonucu elimde olmayarak ister istemezız S seklinde bir iz kaldı is kazası raporum mevcut elenirmıyım

  1. Admin Admin dedi ki:

   eşkal belirleyici olmaması gerekiyor..

 6. Avatar Sultan dedi ki:

  Admin youtubeda bi videoda mülakat anılarından derlenmiş bi yorum okudum biri yorumunda”tam ön sağlığı geçecekken ameliyat oldunmu diye sordu bende evet dedim yara izi 3 cm idi bel fıtığı ameliyatı olmuştum ameliyat olduğum için eledi” diye bir yorum yapmış.Bende ameliyat oldum ama önemsiz ameliyattı yorumu görünce kafam karıştı elenirmiyim?

 7. Avatar Erol dedi ki:

  Kaçtan beri yazıyorum kasık fıtığı tanısı konulmuş fakat ameliyat olunmamışsa polisliğe engek mi…

  1. Admin Admin dedi ki:

   evet…

   1. Avatar Erol dedi ki:

    Peki şu an ameliyat olunsa okul baslayıncaya kadar iyileşse engel olur mu

 8. Avatar Gökhan dedi ki:

  Böbrek nakli oldum ben böbrek vericisiyim bu engeli
  Mı acaba polislik adaylığı için engel midir

  1. Avatar ÇılgınTürk dedi ki:

   sıkıntı değil senin için

 9. Avatar Ercan dedi ki:

  3 aylıkken kasık fıtığı amekiyatı oldum fiziksel olarak hiçbir problem yok zaten yeni öğrendim sıkıntı olurmu

 10. Avatar mert dedi ki:

  ben dırsek amılyatı oldum ve bu yarım sene surdu kolumda pklatın var 1.50 sene sonra bu platın cıkacak ve amılyat ızı gectıkten sonra alırları benı polıslıge

  1. Admin Admin dedi ki:

   hayır…

 11. Avatar Ercan dedi ki:

  3 aylıkken kasık fıtığı amekiyatı oldum fiziksel olarak hiçbir problem yok zaten yeni öğrendim sıkıntı olurmu??

  1. Admin Admin dedi ki:

   öğrenmemiş gibi devam edebilirsiniz…

 12. Avatar Tmhcr dedi ki:

  Kalın bağırsağımı aldırdım engel midir polis olmama

 13. Avatar Quar dedi ki:

  Kalp kapakçıgı degişim ameliyatı oldum geçen yıl 1aurt 1mitral kapak degiştirdiler şuan saglıgım yerinde tedavi filanda görmüyorum sadece ömür boyu bi tane ilaç var onu kullanmak zorundaym polislige engelmi

  1. Admin Admin dedi ki:

   evet..

 14. Avatar mestan yılmaz dedi ki:

  Kızım7yaşında kasıktan fıtık ameliyatı oldu polis olabilir mi

  1. Admin Admin dedi ki:

   evet…

  2. Avatar İmparator dedi ki:

   Trafik kazası sonucu sol kalçam sol köprücük kemiğim bide sağ bileğim kırıldı polisliğe engel mi hiç bir eskal belirleyici iz beli etmiyor hata 3 metreden zor görünüyor polisliğe engel mi?

   1. Admin Admin dedi ki:

    genel muayenede sorun olabilir…

    1. Avatar Engin dedi ki:

     Merhabalar. 7 yıl önce midemden ameliyat oldum 13 cm ameliyat izi var lakin hiçbir ilaç kullanımı ve mide sorunum kalmadı. Artı sağ kulağımda işitme kaybı var ama duymama sorun degil polis olmama engel mi ?

    2. Admin Admin dedi ki:

     kulak problem olabilir ama muayenede söylemeyin….

 15. Avatar Türker dedi ki:

  Ülseratif kolit hastalığı nedeni ile kalın aldırdım ama şuan bir sorunum kalmadı polis olabilir miyim

 16. Avatar ceren dedi ki:

  ben kalp amelyatı oldum bunun için hastaneye gitttim polis olabilirmiyim diye uzm dr polisliğin yürürlüğünü bilmediği için birşey söylemedi yönetmelikte sağlam kabul ediliyorum ilerleyen zamanlarda sıkıntım çıkarmı hiç birşeyim yok sağlamım

  1. Admin Admin dedi ki:

   doktor takdirinde…

 17. Avatar Burak dedi ki:

  Selamın aleyküm admin kolay gelsin ben bundan 5 sene önce arkadaşımla şakalaşırken kalbimin altından bıçaklandım ön göğüsten göbek deligine kadar 10 cm ameliyat izi var fakat benim için bir saglık sorunu yaşatmıyor bir buçuk senedir vücut geliştirme çalışıyorum bu iz polis olmamı engeller mi ?

  1. Admin Admin dedi ki:

   evet…

 18. Avatar osman dedi ki:

  2015te kapalı bel fıtığı ameliyatı oldum, şuan hiçbir fıtık bulgusu yoktur. Engel teşkil etmekte mi?

  1. Admin Admin dedi ki:

   doktor takdirinde…

   1. Avatar osman dedi ki:

    10) Boyun-göğüs-bel fıtıkları, disk patolojileri, sinir sıkışmaları, omurganın ve omurga eklerinin diğer
    patolojileri ile bunların cerrahi müdahaleleri(açık veya kapalı) öğrenciliğe engeldir.
    Sağlık yönetmeliğinin ORTOPEDİ ve TRAVMATOLOJİ başlığı altında böyle bir madde bulunmaktadır. Öğrenciliğe engeldir ibaresi bulunmaktadır, yine de doktor takdirinde mi?

   2. Avatar Songül dedi ki:

    Ben 3.üncü sınıfa giderken arabanın kapağı çarptı koluma ve kolumdan çok riskli bir ameliyat oldum ve şu an çok iyi kolum hiç bir sıkıntı yok şimdi 18 yaşıma girdim kolumda iz var ama yazlık tişört giyince görünmüyor sorun olurmu lutfen cevap verir misiniz

 19. Avatar Ceyhun dedi ki:

  GÖZ KAPAĞINDAN ŞALAZYON AMELİYATI POLİSLİĞE ENGELMİ?

 20. Avatar maviş dedi ki:

  merhabalar boy uzatma ameliyatı polisliğe engelmidir

 21. Avatar Tarkan dedi ki:

  Karaciğerimde kist var 3 cm boyutunda engel teşkil edermi ederseki kapalı ameliyatla aldırsam polis olmama sorun olurmu ?

 22. Avatar Deniz dedi ki:

  Boy uzatma ameliyatı polisliğe engel olur mu ve bayanlarda polis olma boyu 162 mi cevap verirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler 🙏🏻🙏🙏🙏🙏🙏

  1. Admin Admin dedi ki:

   bayan 1,63
   bay 1,67

   1. Avatar isimmisimyok dedi ki:

    kadin 1.62 boy olmasın galiba yonetmeligi bilmiyorsunuz

    1. Admin Admin dedi ki:

     1,63 BOY ŞARTI..

 23. Avatar Deniz dedi ki:

  bir De guatr ameliyatı

 24. Avatar İrem dedi ki:

  Boy uzatma ameliyatı polisliğe engel mi benim için çok önemli

  1. Admin Admin dedi ki:

   evet…

 25. Avatar Yigit uygun dedi ki:

  Ben gecirdigim kazadan dolayi boynunda bi kirilma oldu 3 tane paltin var civata polis olmama engel olan bi durummu

  1. Admin Admin dedi ki:

   evet….

   1. Avatar Buse dedi ki:

    Merhaba benim sol ayak bileğimde kırıktan dolayı ameliyat izim var 5cm vida veya platin bulunmuyor. Ön sağlıkta izden dolayı bir problem çıkar mı? Rapor götürsem kabul ederler mi?

    1. Admin Admin dedi ki:

     sıkıntı olur…

 26. Avatar Rabia Nur Ateş dedi ki:

  Ben apandisit ameliyatı oldum doktor hatası yüzünden bir daha ameliyata girdim. Yani 2 defa ameliyat oldum. Ve karın bölgemde izi. Sizce polis olmaya engel mi?

  1. Admin Admin dedi ki:

   evet…

 27. Avatar Bulut dedi ki:

  Tüp mide ameliyatı (mide küçültme-yani sadece midenin çok küçük bi kısmının kesilip midenin ufaltılması olayı) polisliğe/komiserliğe engel teşkil eder mi?Bide ameliyattan sonra karın/mide bölgesinde çok çok ufak çatlağa benzer izler de kalıyormuş sanırım ama..

 28. Avatar ÇılgınTürk dedi ki:

  Hocam selamın aleyküm lise son sınıf öğrencisiyim 2020 de üniversite sınavına gireceğim bunlar önemli değil böbrek nakli oldum deli gibi polis olmak istiyorum çocukluk hayalim polis olma imkanım varmıdır?herhangi bir fiziksel engelim yok hatta burdaki birçok polisden fiziksel olarak sağlam olduğumu düşünüyorum 🙂 yoruma cevap verirseniz çok mutlu olurum teşekkürler.

  1. Admin Admin dedi ki:

   olumsuz….

 29. Avatar Mustafa dedi ki:

  Selamın aleyküm. Ayağımda menisküs var ama polisliğe engel olabilir diye ameliyat olmayı düşünmüyorum. Sağlık kontrolünde belli olma ihtimali var mı? Teşekkür ederim.

  1. Admin Admin dedi ki:

   Ameliyat olursanız başvuru yapamazsınız…

 30. Avatar eyyüp dedi ki:

  halluks valgus ameliyatı olursam polislik başvurusunda sağlıktan elenir miyim ?

 31. Avatar Ahmet dedi ki:

  Merhabalar.Benim sorun mulakat sonuçlarından sonra intibak eğitimi ne zaman başlar.Ve mulakat sonuçlarından sonra okula başlamadan bir ameliyat olduk bu okula girmemize engel olurmu?

  1. Admin Admin dedi ki:

   okulda bir daha muayene yapılır elenirsinz…

   1. Avatar Büşbüş dedi ki:

    Ben 3 sene önce apandisit ameliyatı oldum şu an hiç bir sorun yok ama karnında izi var engel midir polis olmaya

    1. Admin Admin dedi ki:

     evet….

  2. Avatar Sezer Safidemir dedi ki:

   Lütfen cevaplayın
   Bademciklerimi aldırdım polislikte sıkıntı olur mu ?
   Birde 15 yaşındayken kolum çatladi problem mi ?
   Teşekkürler

   1. Admin Admin dedi ki:

    doktor takdirinde…

 32. Avatar Nurcan dedi ki:

  Merhaba. POMEM öğrencisiyim dizimde çok küçük bir menüsküs yırtığı ve ön bağlarda kopma var doktor şimdilik ameliyata gerek duymadı göreve başladıktan sonra menüsküs ameliyatı olmam sıkıntı olur mu ?
  Şimdiden teşekkür ederim.
  Saygılarımla,

  1. Admin Admin dedi ki:

   evet…

 33. Avatar Kaan dedi ki:

  ben kolumda dirsek üstü ameliyat oldum platın takıldı şimdi platın çıkarıldı estetik ile ameliyat izimde kalmadı ancak geriye yonelik taramda bu benim için sorun olurmu?

 34. Avatar Burcu dedi ki:

  Merhabalar efendim , 2018 Mart ayında bir bardak kazası yaşadım ve avucumun içi hafif kesildi tendon kopması olduğu için ameliyat ile açıp tendonlarımı ve sinirlerimi diktiler avucumun içinde 6 7 cm boyutların da hafif silik gibi görünen dikiş izim var tendonlarım sinirlerim dikildi fizik tedavi gördüm fakat sadece elimi eskisi kadar güçlü yumruk yapamıyorum bu beni ön sağlıkta eler mi ? ( cevabınız çok önemli çünkü bu mülakat için 1 sene çok ağır çalışacağım eğer geçme ihtimalim yoksa üniversite de başka bir bölüm için çalışacağım)

 35. Avatar Doubleblack dedi ki:

  Karnımın alt kısmında dikiş izi var küçük ama polis olmama engel mi?

  1. Admin Admin dedi ki:

   hayır…

 36. Avatar Enes dedi ki:

  Dizimde çapraz bağ ameliyatı nedeniyle 3-4 cm lik bi dikiş izi var fakat yurumemi kosmamı engelleyen bi durum söz konusu değil polis olmaya engel mi bu durum

  1. Admin Admin dedi ki:

   eğer belli değilse söylemeyin ameliyat olduğunuzu…

 37. Avatar Mavi dedi ki:

  Merhaba, küçükken köyde kolum omuzuma yakın bir yeri banyo sobasina yapıştı.. daha sonradan görüntüsü çok bozuk göründüğü için doktora gittim. Doktor o kısmı çıkarıp dikiş attı. Ama yazlık giyildiğinde görünmüyor. Ve polislik sınavlarına gireceğim bu konudaki düşünceniz nedir cevaplarsanız çok sevinirim..🙏

  1. Admin Admin dedi ki:

   yazlık kıyafet üzerinden değerlendirilir..Sıkıntı olmaz başvurunuzu yapınız…

 38. Avatar Sarıbey dedi ki:

  Hocam ben taaa 10 yıl önce büllöz akciğer ameliyatı geçirdim..şu an film ve tahlil sonuçlarıma göre sağlığıma sporuma yani hiç bi şeye engelim Yok..doktor bile tam sağlıklı heyet raporu verebiliyor yine polisliğe engel mi ..bu Arada görünür yerde deil görünmeyen yerde küçük iz var??

 39. Avatar Samet dedi ki:

  Kolumda dirseğimde 6 cm’lik ameliyat izi var ama platin falan yok ameliyatı 6 yaşımdayken oldum şimdi lise sondayım bu polisliğe engelmidir ?

  1. Admin Admin dedi ki:

   hayır…

 40. Avatar Görkem Ç dedi ki:

  Belirli yerlerimde dikiş izleri var estetik yaptıracağım yinede engel olurmu özel harekatta

  1. Admin Admin dedi ki:

   evet…

 41. Avatar Leyla dedi ki:

  Göbekteki piercing polisliğe engel mi çıkarıldığı halde ?

  1. Admin Admin dedi ki:

   iz olmaması gerekiyor…

   1. Avatar Leylaa dedi ki:

    Yazlık üniformadan gözükmeyen yara izleri ve dovme engel olmaktan çıkarıldı diye biliyorum .

 42. Avatar FİLİZ dedi ki:

  Merhaba 9 sene önce ön çapraz bağ ameliyatı olmuştum sol bacağımda dikiş izlerim var platin yok vida var ama koşmama yada yürümeme engel olucak bi sıkıntı kalmadı polislik için sorun olur mu ?

  1. Admin Admin dedi ki:

   doktor takdirinde…

 43. Avatar Ali kesgin dedi ki:

  Kafatası ameliyatı polisliğe engelmidir

  1. Admin Admin dedi ki:

   evet…

 44. Avatar Dilan dedi ki:

  Selamun aleyküm. Meme protez ameliyatı oldum. Bir de boynumda orta çaplı ben’im var. Engel midir ?

  1. Admin Admin dedi ki:

   doktor takdirinde…

   1. Avatar ibrahim dedi ki:

    Selamun aleykum ben karnımdan iyi huylu kist ameliyati oldum iz 10 cm geçkin polis olmama engel mi ?

    1. Admin Admin dedi ki:

     doktor takdirinde…

 45. Avatar İşsiz Genç dedi ki:

  1 yıl önce tüp mide ameliyatı oldum. Bu polis olmama engel mi ?

  1. Admin Admin dedi ki:

   doktor takdirinde…

 46. Avatar Föfmfmf dedi ki:

  Testisimin biri karnımdaydı alındı polisliğe engel mi?

  1. Admin Admin dedi ki:

   doktor takdirinde….

  2. Avatar Ümit dedi ki:

   Göz kapağı düşüklüğü ameliyatı polisliğe engel mi

 47. Avatar Muhammet dedi ki:

  Abi dün bir yaralanma geçirdim sol el serçe parmağımın ucu hareket etmiyordu tendon kopmus hemen ameliyat oldum 3 hafta sonra fizik tedavi görücem. Günlük hayatta sağ elimi kullanıyorum. Bu arada fizik tedavisiyle neredeyse allahin izniyle eskisine dönmesede ona yakın derecede iyileşecek bu polisliğe engel midir? 18 yaşındayım üzücü durum

 48. Avatar Krdgn dedi ki:

  Merhaba sol bilegimde platın var platın aldırsam polıslıge engel olurmu dikiş izleri

  1. Avatar Breton125 dedi ki:

   İlkokulda kolum kırılmıştı ameliyat oldum platin felan yok sadece dikiş izi var 5cm ye yakın polis olmama sorun olurmu

   1. Admin Admin dedi ki:

    çok belli olmuyorsa sorun olmaz…

 49. Avatar Onur dedi ki:

  Bacağımda iyi huylu kemik tümörü çıktı ameliyat oldum ve geçti şuanda sağlamım bi sıkıntım kalmadı bu ameliyat engel midir

  1. Admin Admin dedi ki:

   doktor takdirinde…

 50. Avatar Hmyt dedi ki:

  Ben 2017 yılında kalça çıkıklığı ameliyatı oldum ama vida yada protez yok
  Polisliğe engel olur mu

  1. Admin Admin dedi ki:

   evet…

 51. Avatar Teyfik dedi ki:

  6 ay önce apandist ameliyatı oldum bekçi olmama engel midir

  1. Admin Admin dedi ki:

   evet…

   1. Avatar Ahmet dedi ki:

    Apandisit ameliyatı sorun olmadığını biliyorum ben sağlık kuruluşundaki doktorlarda öyle demişlerdi

 52. Avatar SELİN dedi ki:

  Admin mrb 6 yaşında 2 el baş parmağımdan ameliyat oldum parmaklarımın işlevi iyi kavrama tutma sıkıntım yok sadece sekil bozukluğu var. O bozuklukta anlaşılmıo sadece ön sağlıkta el titremesine bakılırken eller uzatılırsa başparmaklarım aşağı duruo düz durmuyor o zaman belli oluyor.Yani işlevleri iyi sadece şekil bozuklukları var .Bu durum bana engel olur mu

 53. Avatar Glzem dedi ki:

  Ben 15 yaşında iken over kisti ameliyatı oldum. Organ eksikliği yok sağlığımı engelleyen bir durumda yok sadece ameliyat izi karnın alt bölgesinde 8 cm falan polis olmaya engel midir ?

  1. Admin Admin dedi ki:

   doktor takdirinde…

   1. Avatar Glzem dedi ki:

    Sağlık kontrolü yaşadığımız yerdeki hastanede mi yapılıyor yoksa başvurduğumuz yerde mi çünkü ben okuduğum bölüm gereği heyet raporunu sağlam almıştım.

 54. Avatar Yaşar dedi ki:

  Omuzumdan kas yırtığı ameliyatı oldum 3 yıl oldu hiçbir sıkıntı yaşamadım ameliyattan sonra polis olabilir miyim?

   1. Avatar Mücahid dedi ki:

    Ön çapraz bağda kopma var. Ameliyat polislige engel midir? Olmasam sıkıntı olur mu? Ameliyat olduktan ne kadar sure sonra basvuru yapmam gerekir?

    1. Admin Admin dedi ki:

     yürüyüş bozukluğu oluşturmamışsa fiziki bozukluk yinede sağlık kurulunun takdirindedir

 55. Avatar Polislik sevdası dedi ki:

  Merhaba kalça çıkıklığı ameliyatı olmak polisliğe engel midir acaba

  1. Admin Admin dedi ki:

   evet…

   1. Avatar Yasin dedi ki:

    Ben küçükken 2 bacagımın arka kısmından ameliyat olum ikisindede 20 cm lik ince bir silik var daha henüz 14 yasındayım büyüyünceye kadar biraz daha silinir zaten pek dikkat çekmiyor polislige engel olurmu

 56. Avatar Kadir dedi ki:

  Sağ iç kolumda 5 cm uzunluğunda 5 cm genisliginde çizik izi var plastik çizdi faça izi değil yani beyaz tenli olduğum için 5 metreden görünmüyor sıkıntı olurmu

  1. Avatar Kadir dedi ki:

   0.5 cm genisliginde yanlis yazdım

 57. Avatar Mustafa dedi ki:

  İyi günler kuyruk sokumundan doğduğumda ameliyat olmuşum yaklaşık 6 7 cmlik ameliyat izi var ve platin takmışlar. Bu zamana kadar ağır işlerde çalıştım yük kaldır yük indir vb. Hiç bir sağlık engelim yok. Kuyruk sokumu olduğu için pantolon giydiğimde gözükmüyor. Bu bir engelmidir polis ve ya bekçilikte

  1. Admin Admin dedi ki:

   doktor takdirinde…

 58. Avatar bedirhan dedi ki:

  sol kol dirseğimde 3 cm kadar ameliyat izi bulunmakta dikiş vs var.. sol elimin hemen üstünde küçükken çivi batmıştı yine fakat fazla dikiş izi yine belli olmuyor.. sizce sorun teşkil eder mi cevaplarsanız sevinirim iyi günler

 59. Avatar Emir dedi ki:

  Hocam bem şuan 19 yasındayım trafik kazasi geçirdim sağ ayak parmak 3 4 5 tendomlarım kopmuştu ameliyat oldum dikildi platin falan yok polis olmamda sıkıntı olurmu

 60. Avatar Muhammet dedi ki:

  Selam aleykum ben ayak parmağımda n ameliyat oldum şekil bozukluğu var diye platin vb şeyler yok 2 sene oldu engelmidir