Ameliyat Olan Polis Olabilir mi ?

Ameliyat Olan Polis Olabilir mi ?

Meslek olarak polis olmayı düşünenler şayet bir operasyon geçirdi isi hemen aklına ameliyat olan polis olur mu diye bir kuşku düşer. Çünkü polis olmak için bazı fiziki şartlar aranmaktadır. Polis alımı gerçekleşmeden önce ön sağlık kontrolleri yapılmaktadır. Bu ön kontrollerde bu tür ameliyat tarzı yara izlerine oldukça dikkat edilmektedir. Tabi ki her iz polis olmaya engel olmamaktadır. Ön sağlık kontrollerindeki şartlarda 2012 yılında değişiklik yapıldı. Polis adayının vücudundaki iz 5 metrelik mesafeden polisin eşkalinin tanınmasına yardım olacak kadar dikkat çekici değilse herhangi bir sıkıntı olmuyor ve kişi ön sağlık kontrolünden geçiyordu.  Vücudun her hangi bir yerinde, kolda, bilekte veya sırtta bulunan yara veya ameliyat izi 5 metreden belli olan polis adayı ise ön sağlık kontrolünden geçemez kalırdı.

Ameliyat Olan Polis Olabilir mi ? Hangi İzler Engel Olur

Bazı kişiler kulaktan dolma bazı bilgiler ile sağlık ön elemeye gittiğinde bir şekilde geçeceğini düşünmektedir. Fakat şunu bilmek gerekir ki bu kontrolleri yapan kişiler alanından uzman profesyonel kişiler bu ön elemenin yapıldığı kurum da ciddi bir kurumdur. Ameliyat olan polis olur mu diye herhangi birine sorulan sorunun akabinde ameliyat veya yara izine bakıp olmaz olma diyen konuda bilgisi olmayan kişilere güvenmeden yönetmeliği dikkate almak gerekir. İlk başvurudan sonra yapılan sağlık taramasında vücuttaki izlere oldukça fazla dikkat edilmektedir.

Ameliyat olan polis olur mu sorusunun net cevabı ancak sağlık taramasında belli olur. Bu taramayı yapan doktor polis adayına genellikle 5 metre uzaklıkta bakmaktadır. 5 metrelik uzaklıktan eşgal olarak belirlenen el, yüz ve kollara dikkatlice bakılır. Polis adayının eşgalini bu organlardaki bir izin belirleyecek kadar belirgin olup olmadığına bakılır. Şayet vücudun görünen herhangi bir yerinde eşgal belirleyecek bir iz 5 metre uzaklıktan fark edilirse ön sağlık kurulu bu adaya olumsuz rapor verecektir. Yüz, kol ve ellerde yani görünür yerlerdeki izler polisin eşgalini belirlemeye yetmeyecek kadar küçük ise bu durum polis adayı için problem olmayacaktır.

İzi Belli Olmasa da Ameliyat olan Polis Olur mu

İnsan olduğumuzdan her birimiz küçüklü büyüklü bazı hastalıklar geçirmişizdir. Bazı hastalıkların sonu veya beklenmeyen, istenmeyen kazalar neticesinde insanın ameliyat olması gerekebilir. Gün gelip de bir şekilde polis olmayı planlayan kişi çevreden veya bir şekilde işittiği duyumlar neticesinde ameliyat olan polis olur mu diye düşünmeye başlar. Bu konuda polis adayının ne ameliyatı olduğu ilk sorulması gereken sorudur. Şayet aday polislik mesleğini yapmaya engel bir hastalıktan dolayı ameliyat olduysa ve bu ameliyatın etkisi hala kişi üzerinde var ise bu durumda izi var mı yok mu diye bakılmadan direk olumsuz rapor verilir. Polis adayın olduğu sıradan herhangi bir ameliyat ise ve eşgal alanı olan el, yüz ve kolda değil ise sorun olmayacaktır.

Dövme ve izi ile Ameliyat Olan Polis Olur mu

Günümüzde özellikle gençler arasında vücuda yapılan kalıcı veya geçici olarak vücudun herhangi bir yerine boyalarla yapılan sanata verilen isim olan dövme çok moda olmuştur. Zamanında vücuduna dövme yaptırmış ve polis olmak isteyenler duydukları ameliyat olan polis olur mu gibi sorunlar sonrasında onlar da kendi durumlarını merak etmeye başlamışlar. Dövme yaptırmış olmak polis olmaya engel midir veya hangi tarz dövmeler engeldir gibi birçok soru sorulmaktadır. Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki eski yönetmelikte vücudun neresinde hangi boyut ve içerikte olursa olsun, polisliğe engel olmaktaydı. Şekli ister ünlü bir devlet büyüğü olsun ister bir hayvan şekli olsun bakılmadan aday elenirdi.

Emniyet Teşkilatı, Sağlık Şartları Yönetmeliğinde 3 Ocak 2018 tarihinde bazı değişiklikler ve bazı düzenlemeler yapmıştır. Peki, ameliyat olan polis olur mu, dövme yaptırmış olan aday bu yeni düzenlemeye göre elenir mi diye soruların sorulduğunu duyar gibiyim. Yeni düzenlemede adaylar polislerin yazın giydiği kısa kollu üniformayı giydiklerinde vücutlarındaki dövme görünmeyecek yerde ise bu dövme polis olmaya engel olmayacaktır. Kısacası eski yönetmelikteki yazlık kıyafetlerden görünsün veya görünmesin fark etmeden dövmelerin polisliğe engel olması durumu kakmıştır. Yeni yönetmelikte, dövmenin polisliğe engel olması durumu sadece yazlık üniformada görünmesi halinde geçerlidir.

Ameliyat olan polis olur mu gibi durumlara da açıklık getiren değişen sağlık şartlar yeni yönetmelik şöyledir;

 • Yüzde ve eşgal bölgesi olarak belirlenmiş olan eller ve kollarda kalıcı uygulamalar ve dövmeler, eşgal belirleyici lezyonlardır.
 • Yazlık polis üniforması giyildiği zaman vücudun açık kalan bölgelerindeki her türlü dövme ve benzeri kalıcı uygulamalar polisliğe ve öğrenciliğe engel teşkil etmektedir.

Ameliyat olan Polis Olur mu ile İlgili Bazı Hatırlatmalar

Ameliyat olan polis olur mu sildirilmiş dövme sıkıntı olur mu gibi çok fazla soru geldiğinden şimdi birkaç madde ile en çok sorulan sorulara cevap vermeye çalışacağız:

 • Dövmeler yazlık kıyafetler giyildiğinde belli olmayacak şekilde sildirirler ise ve silindiğinde iz kalmadığında polis olmaya herhangi bir engel oluşturmayacaktır
 • Burun eti aldırma, burun küçültme, düzeltme gibi durumlarda burun organı işlevinde herhangi bir problem yoksa polis olmaya engel değildir
 • Faça tarzı aletlerle kendine zarar verenler ve kollarında yara izleri olan adayların polis olmaları imkansızdır.
 • Dudaklarda büyütme, küçültme, botoks, kaşlarla oynamada bu tür estetik operasyonlarda eşkal yapısında bir aşırılık, gariplik ve iz yoksa polis olmaya engel değildir.

Çarpık Bacaklar Polis Adaylığını Etkiler Mi

İlkokul Mezunu Polis Olur mu ?

Polis Okulunu Nerede OkurumBİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 240 YORUM
 1. Avatar Arzu dedi ki:

  Şuan 17 yasindayim seneye polislik basvuru yapicam bu yuzden aklimda bazi sorular var.

  1) diş teli taktirirsam polislige engel mi ?
  2) seneler once doktor kulak zarimin delik oldugunu soylemisti suan biraz o kulagimla ilgili duyma problemim var gibi doktora tekrardan gozukucem ameliyat olursam kulaktan polislige engel olur mu ?
  3) vucut kitle indeksine uymassak sorun olur mu ?

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Diş teli sorun değil. Diğerleri sorun olur.

 2. Avatar Veli dedi ki:

  Kulaklardan birinin diğerine göre daha fazla eğik yani tek kepçe kulak gibi olması sorun olur mu?

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Sorun olmaz.

 3. Avatar Nilay dedi ki:

  Kardesim egitimdeyken A Saglik raporu aldi fakat heyet karariyla safra kesesinde ki taşı aldırdı suan Ankaradan haber bekliyor polislikten elenir mi

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Kurul takdirindedir.

  2. Avatar Bahar dedi ki:

   Merhaba kardesinizin son durumu nedir elendimi acaba . Ben de sinava girdim mulakat tarihini bekliyorm. Ama safra kesemde 9mm bi tas var kucukligumden beri. Okula girersem saglik kontrolunde elerler mi:(

 4. Avatar Oğuz dedi ki:

  Benim omzumda 5 yaşındayken kırmstm yara izi var tişört gıyınce belli olmuyor gözükmüyor sıkıntı olurmu

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Sorun olmaz.

 5. Avatar Busenur dedi ki:

  Ben miyopum. Göz numaramda 5 civarında fakat 18 yaşıma gelince lazer ameliyatı olacağım. Bu polis olmama engel olur mu?

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Lazer ile düzelttirmelisin.

 6. Avatar Eray dedi ki:

  Ben kafatasından kemik ile zar arasındaki kanamadan dolayı ameliyat oldum iz yok herhangi bir sıkıntımda yok polis olabilirmiyim

  1. Avatar Admin dedi ki:

   doktor takdirinde

 7. Avatar Zehra dedi ki:

  Boyum 1.61 elenir miyim

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Şansını denebilirsin.

 8. Avatar Husnu dedi ki:

  Ben de aort yetmezligi bar polis olabilirmiyim

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Sorun olur.

 9. Avatar Subutay dedi ki:

  İyı günler. Ben bagirsak sarkmasi ameliyati oldum. Bu polislige engelmi ?

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Doktor takdirindedir.

 10. Avatar Abdulselam dedi ki:

  Selamunaleyküm ben askerden geldikten sonra annemin rahatsız olduğunu öğrendim ve anneme canli verici olaraktan ailemden benim ki denk geldi yani uygundu ve bende verdim sonuçta anne bu ve şimdi öğrenmek istediğim şudur ki ben verici olduğum için polis özel harekat polisi olabilir miyim bunu cevabını sizlerden öğrenmek istiyorum bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim beni aydınlatırsa benim için çok güzel olacak arz ederim..

  1. Avatar Admin dedi ki:

   ne verdiniz?

 11. Avatar Abdulselam dedi ki:

  Ben karaciğer vericisiydim annem için ve suan özel harekat polisi olmak için başvuruda bulunacam bu olmam için engel midir acaba

  1. Avatar Admin dedi ki:

   doktor takdirinde

   1. Avatar Gülşah dedi ki:

    Meraba ben capraz bağ ameliyatı olmustum polislige engel mi bu durum izde belli degil.bundan önceki mulakata girdigimde heyecandan menuskus oldum dedim ve eklem ici oldugu icin elendim ama ben capraz bagdan olmustum tekrardan girecem mulakata acaba onume gelir mi bu durum

    1. Admin Admin dedi ki:

     Mülakatta sıkıntı olmaz ama eğitimde sıkıntı olabilir.

 12. Avatar Metin dedi ki:

  Merhaba ben burun kemiğindeki eğrilikten dolayı ameliyat oldum.Herhangi bir ameliyat izi kalmadi.Ama yine de merak ediyorum sorun olur mu?

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Sıkıntı olmaz.

 13. Avatar Ümit dedi ki:

  Merhaba ben burun kemiğindeki eğrilikten dolayı ameliyat oldum ve herhangi bir ameliyat izi kalmadı acaba bir sorun olur mu?

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Sorun olmaz.

 14. Avatar Can dedi ki:

  Merhaba,
  Çocukluk hayalim cogu insanda olduğu gibi polisiklik ağabey.
  6 sene once beyin ameliyatı olmaj zorunda kaldım. Beze vardi nöbet geciriyordum ameliyat şarttı oldum. Ameliyattan sonra 4 sene ilac kullandim allah’a cok şükür hiç problemim olmadi. Tamammen hastalıktan arındım. Bu bir sıkıntı olur mu bana ?
  Ve kafamın arkassinda sacimi 2 numara filan yapınca iz belli oluyor ama 4 numaradayken filan hicbirsey gözükmüyor.
  Engel yaratir mi acaba?
  Simdiden cok tesekkur ederim.

  1. Avatar Admin dedi ki:

   doktor takdirindedir, şansınızı deneyin.

 15. Avatar İbrahim dedi ki:

  İyi günler babam polis memuru fakat üstüne bi sıclama atıldı fetodan yargılanıyor 2 senedir mahkeme kararınca suçsuz denildi fakat şuan hala açıkta ben bu sene polislige başvursam babamdan dolayı herhangi bir sıkıntı olur mu lütfen en kısa sürede cevaplayın teşekkürler

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Şansını deneyebilirsin.

 16. Avatar Ramazan dedi ki:

  Merhabalar ben bacaktan platin çıkartma ameliyatı oldum kaval kemiğinden.Ameliyat izi sorun çıkartır mı ?

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Sorun olmaz.

 17. Avatar Hulya dedi ki:

  Merhaba göğüs estetiği olmak polisliğe engel olurmu acaba

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Hayır

  2. Avatar noname dedi ki:

   merhaba siz ne yaptınız başvuru yaptınız mı acaba sıkıntı çıkardılar mı göğüs estetiğinden bnde bunu arastırıyorum da yönetmelikte bahedilmmemiş

 18. Avatar Buse dedi ki:

  4 yaşındayken çay bardağının üstüne düştüm ve sağ avuç içim kesildi 4 saatlik bi operasyon geçirdim ama şuan her işimi görebiliyorum çoğu kişi polis olamiyacağımı söylüyor sizce polis olabilir miyim?

 19. Avatar Buse dedi ki:

  4 yaşımda çay bardağının üstüne düştüm ve sağ avuç içim kesildi 4 saatlik bi operasyon geçirdim ama şuan her işimi görebiliyorum çoğu kişi polis olamazsın sağlık kontrolünden geçemezsin diyor bide size sormak istedim geçebilir miyim sizce?

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Sorun olmaz kanısındayım.

 20. Avatar Emir dedi ki:

  Ben safra kesemi aldırdım yeni yönetmelikte şöyle yazıyormuş safra kesesini aldıran polis olabilir polisliğe engel değil ancak safrayi aldırmayıp içinde taş , çamur,gibi hastalıklar polisliğe engel ben yanlismi biliyorum dogrumu cevaplarsaniniz sevinirim

  1. Avatar Hakan dedi ki:

   Organ eksikliği sorun olabiliyor.

 21. Avatar Yasin dedi ki:

  Selamunaleyküm Benim sol elimin yüzük parmağında kısalık var sağlık taramasından geçebilirmiyim

  1. Avatar Admin dedi ki:

   organ eksikliği sorun olabilir

 22. Avatar Ahmet dedi ki:

  Merhaba Ben 5 sene önce karaciğer açık kist ameliyatı oldum karnımda ameliyat izi var.bu durum polis olmaya engel mi?

  1. Avatar Admin dedi ki:

   doktor takdirinde.

   1. Avatar mehmet dedi ki:

    sonuç ne kardeş geçtin mi ?

  2. Avatar hazal dedi ki:

   mrb ben de akciğer kist ameliyatı oldum. siz girdiniz mi sınava sorun oldu mu?

 23. Avatar Volkan dedi ki:

  Merhabalar , sporda sakatlanma sonucu bileğimde tendon sıkışması olmuştu ve 18 dk lık rahatlatma ameliyatı oldum. izi 1 metre uzaklıktan bile belli olmuyor soru olur mu mülakatlarda.

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Sorun olmaz gibi.

 24. Avatar Berk dedi ki:

  Selamlar ! Ön Sağlık bölümünde vücudumuzdaki izlere vs bakıyorlarmış . 12-13 yaşlarında halı saha büyük otopark kapıları vardı . Tel örgülüydü . Tel örgünün uç sivri kısmı veya hatırladığım kadarıyla çivi uçu da olabilir kolumu çizmişti ve bu iz oluştu https://i.hizliresim.com/MDVrvQ.jpg bu ize bakarken hazır ol duruşunda mı bakıyorlar yoksa yarayı kurula 5 metreden göstererek mi yani nerde ise kolu o tarafa çevirerek mi daha önemlisi faça , jilet izi de değil küçüklükte başıma gelen olaydan oldu . Bu sorun yaratır mı ve yara tarafını çevirerek mi 5 metreden bakıyorlar ? Saygılar

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Sorun olmaz gibi.

 25. Avatar EMRE dedi ki:

  Merhabalar;

  8 Yaşlarından ensemden timör ameliyatı oldum. Doktorum iyi huylu olduğu söylemişti 2 saattan az bi sürede ameliyat sonuçlandı ensemde mercimek tanesi kadar şişlik var

  2. Küçükken top oynarken kolum telleri takılmıştı. 2,5 santim uzunluğunda ve çok çok incelikte bu çizik mevcut

  3. Aynı şekilde küçükken arkadaşlarla taş kırmaca oynuyorduk ben yerdeki taşı alırken arkadaşım aldığım taşın üzerine fırlattı ve sağ yüzük parmağım 2 santim uzunlukta ve çok ince bir yara oldu yanlış hatırlamıyorsam 2 yada 3 dikiş atılmıştı;

  Bu sıkıntılar polis olmam için ileride bana sıkıntı yaratacak mıdır ?

  Konu hakkında cevaplarınızı bekliyorum

  Hayırlı Günler

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Hepsi sizi inceleyecek yetkilinin takdirindedir.

 26. Avatar Ali dedi ki:

  Ben sol ayak baş parmağımdan eklem ameliyatı oldum 1.75cm platin takıldı parmak sabit ama bana hiçbir sorunu yok yurumem de kosmam da herhangi bir sıkıntı yok genel sağlıkta bir sorun çıkar mi

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Platin varlığı sorun olabiliyor

 27. Avatar Yılmaz dedi ki:

  sırtımda 6 cm’lik ameliyat izi var sorun olur mu

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Ne ameliyatı olduğun önemli.

 28. Avatar Oğuz dedi ki:

  Merhabalar sağ kalçadan ameliyat oldum. bacağımda kısalık vardı platin taktılar düzeldi yürümemde koşmamada hiçbir sıkıntı yok platini de aldılar ve tavşan dişlerimin arası açık problem olur mu?

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Platin varlığı sorun olur.

 29. Avatar Ali dedi ki:

  Ama hocam platin sol ayak baş parmakta o kadar dikkat ediyorlar mı ki

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Evet ediyorlar.

 30. Avatar Ali dedi ki:

  İntibakta elerseler yapacak birşey yok artık hayırlısı sağol hocam

 31. Avatar Serdar dedi ki:

  Doğuştan pankreasım ince bağırsağı boğumladığı için açık ameliyat geçirdim. Ameliyat başarılı geçti şu an bir problem yok. Organ eksiğim ya da değişikliğim yok. Fakat bu ameliyattan dolayı lise sondayken elendim. Tekrar denemek istiyorum 23 yaşındayım. Yönetmelikte bazı değişiklikler oldu acaba şansım olur mu ?

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Doktor takdirinde konudur.

 32. Avatar Galip dedi ki:

  8 sene önce varikosel ameliyatı oldum. Bu engel midir, ayrıca hazırlayacağım dosyaya bunun raporunu eklemeli miyim

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Eklemene gerek yok. Doktor takdirinde

 33. Avatar yolcu dedi ki:

  2011 de sağ serçe parmağımın çıkması sonucu eklem ameliyatı oldum lakin parmağımın üst büklüm yeri sakat kaldı kapanmıyor. platin yok. işlev de bir sıkıntım yok gayet iyi kullanıyorum parmağımı. polisliğe engel midir?

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Doktor takdirinde.

 34. Avatar murat dedi ki:

  hocam 19 yaşındayım sıkıntım şu ;kulaklarım kepçe polisliğe sıkıntı olurmu ve ameliyat olmak istiyorum ancak olursam kulağımın arkasında ameliyat izi olacak sıkıntı olurmu?teşekkürler.

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Sorun olmaz.

 35. Avatar Burak dedi ki:

  1 sene önce yolumu kesen, zannedersem tinerci olan birkaç kişi tarafından akciğerimden bıçaklandım. Hem adli bir olaya karıştığım hem de akciğerimden küçük bir ameliyat olduğum için polisliğe engel olabilir mi? Sağlık durumum da hiçbir sıkıntı yok koşucuyum akciğerim de sıkıntı olsaydı koşarken hissederdim.

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Doktor takdirindedir

 36. Avatar Zeynep0007 dedi ki:

  merhabalar Kapalı böbrek taşı ameliyatı oldum taş büyük olduğundan ve düşürülemeyeceğinden dolayı, bu kapalı böbrek taşı ameliyatı polis olmama engel midir???

  1. Avatar Admin dedi ki:

   doktor takdirinde

 37. Avatar Suat dedi ki:

  10 sene önce guatr amaliyatı oldum şuan degerlerim normal ilaç kullanıyorum bogazımda amaliyat izi var sorun olur mu

  1. Avatar Admin dedi ki:

   doktor takdirinde

 38. Avatar Derya dedi ki:

  Hipertroitten kaynaklı ameliyat oldum troid bezlerim alındı şu anda bütün değerlerim normal bi sorun yok fakat her gün almak zorunda olduğum bi ilaç var bu durum polis olmama engel midir?

  1. Avatar Admin dedi ki:

   doktor takdirinde

 39. Avatar TAYFUN dedi ki:

  Benim sol kolumda nohut büyüklüğünde ben var ama düz bir şekilde durdugumda dış tarafta kalıyor ama sola döndüğümde belli oluyor sizce bu elemelerde bana sıkıntı olur mu

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Sorun olmaz

 40. Avatar İbrahim dedi ki:

  İlk başta soruma cevap verdiğiniz için teşekkür ederim ben akciğerimden ameliyat oldum ufak birde iz var bi sorun olur mu

  1. Avatar Admin dedi ki:

   doktor takdirinde

 41. Avatar Fatih dedi ki:

  Merhabalar on sene önce bisikletten düştüm kolum kırıldı bilegimin on santim gerisinden ameliyatla duzeltildi platin yok herhangi bir hareket kısıtlamasida yok yedi santim kadar ameliyat izi var sorun olur mu

  1. Avatar Admin dedi ki:

   doktor takdirinde

 42. Avatar mahsun dedi ki:

  admin merhaba kolay gelsin,5 aylıkken bağırsak dönmesinden ameliyat oldum, tam tedavisi görülmüş basit bir ameliyattı lakin karnımda 10 cm lik bir ameliyat izi var bu sorun teşkil eder mi? teşekkürler

  1. Avatar Admin dedi ki:

   doktor takdirinde

   1. Avatar Murat dedi ki:

    Merhaba admin benim bir testisim dönmeden dolayı alındı ama izi kalmadı sıkıntı olur mu? bide 5 yaşındayken başım kırılmıştı ameliyat oldum şimdi hiç bir sıkıntısı yok iz yada ameliyat sıkıntı olur mu?

    1. Avatar Admin dedi ki:

     Sorun olmaz gibi

 43. Avatar Onur dedi ki:

  Merhaba benim yüzümde çeşitli yerlerinde benler var ama küçük bide 7 yaşındayken fitik ameliyatı oldum sorun olurmu

  1. Avatar Admin dedi ki:

   doktor takdirinde

 44. Avatar İbrahim dedi ki:

  Karaciğer vericisi oldum ama şuan karaciğerim normal boyutlarını aldı ve işlevini eskisi gibi görüyor sadece ameliyat izi var polis olmamda sıkıntı olurmu?

  1. Avatar Admin dedi ki:

   doktor takdirinde

 45. Avatar Erkin dedi ki:

  Merhabalar ben lisans mezunuyum öğrencilik dönemimde harçlığımı kazanmak amacıyla gittiğim bir fabrikada iş kazası geçirdim sağ el üstünde tendon yaralanması oldu elimde herhangi bir sorun yok fakat belirli bir iz mevcut iş kazası raporum mevcut bu iz polis olmama sorun oluştururmu?

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Doktor takdirindedir.

 46. Avatar m.yağmur dedi ki:

  benimde kulak zarımda küçük bir delik vardı. bende bunu miringoplasti ameliyatıyla kapattırdım. bu herhangi bir sorun teşkil eder mi acaba

  1. Avatar Admin dedi ki:

   doktor takdirinde

 47. Avatar Baharrrrr dedi ki:

  Ben üç sene önce guatr ameliyatı oldum izi beş metreden belli olmuyor ama ömür boyu ilaç kullanmak zorundayım bu sıkıntı olur mu polislik için

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Doktor takdirinde

 48. Avatar duran dedi ki:

  Hocam merhabalar öncelikle sol dizimde menisküs yırtığı bulunmaktaydı kapalı ameliyat denilen artroskopi olucam ayağa kalkma süresi çok kısa sizde biliyorsunuzdur izleri belli olmazmış dikkatli bakılsa bile pek 0.5 mm bir iz oluyormuş yani bu engel teşkil edermi pomem e başvuracaktım bende lisans mezunuyum

  1. Avatar Admin dedi ki:

   sorun olmaz gibi duruyor.

 49. Avatar furkan dedi ki:

  el terlemesi yüzünden ele botoks yaptırmak polisliğe engel mi?

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Doktor takdirinde

 50. Avatar ffurkan dedi ki:

  10 sene önce beynımden kist alındı kafamda ameliyat izi var bu engel midir ?

  1. Avatar Admin dedi ki:

   doktor takdirinde

 51. Avatar Ömer dedi ki:

  23 yaşındayım 12 sene önce bağırsak düğümlenmesinden dolayı ameliyat oldum karnımda 5 cm lik ameliyat izi var.Herhangi kalıcı bişey yaratmadı. Sorun teşkil eder mi ya da yanımda heyet raporu götürsem faydası olur mu?

  1. Admin Admin dedi ki:

   Doktor takdirinde.

 52. Avatar latife dedi ki:

  merhaba ben yaklaşık 12 sene önce dizimn yanında kemik fazlalığından ameliyat oldum ve bağırsak ameliyatı olmuşm bebekken sorun olur mu ?

  1. Admin Admin dedi ki:

   Doktor takdirinde..

 53. Avatar Emre dedi ki:

  Gece bekçiliği adayım 6 yaşında kasık fıtığından ameliyat oldum ameliyat izi duruyor bir sıkıntı olur mu ??

  1. Admin Admin dedi ki:

   olmaz..

 54. Avatar Özcan dedi ki:

  Pnömatoraks polisliğe engel mi

 55. Avatar İlhan dedi ki:

  boksör kırığı polis olmaya engelmi

  1. Admin Admin dedi ki:

   evet…

 56. Avatar Barış dedi ki:

  merhaba.ben 16 yaşındayım doktorlar apandistim var diyor eğer ameliyat olursam ve 2 yıl sonra da alt çene ameliyatı olacağım çenem geride aceba bunlar engel olurmu özel harekat polisliğine

  1. Admin Admin dedi ki:

   evet…

 57. Avatar Zihni dedi ki:

  sırtta çok fazla dikkat çekmeyen ve belli olmayan ameliyat izi var skolyos ameliyatı olundu ve 30 tane platin mevcut ama herhangi bir sağlık problemim yok ve beni gündelik hayattada engellemiyor polis olmama engel olurmu?

  1. Admin Admin dedi ki:

   evet….

   1. Avatar Hasan Ali dedi ki:

    Kol dirseğim küçükken çap kaynamış ameliyat olucam pmyo engel olurmu ?

    1. Admin Admin dedi ki:

     evet…

 58. Avatar Mete dedi ki:

  Dizimden ameliyat oldum bir sorun olurmu

  1. Admin Admin dedi ki:

   heyet takdirinde…

 59. Avatar noname dedi ki:

  merhaba göğüs estetiği olmak sorun mudur acaba gerçekten çıldırcam hiçbiyerde yazmıyor yönetmelikde de yok siz duydunuz mu daha önce bu sebepten elenen vs lütfen yardımcı olur musunuz

 60. Avatar Ercan dedi ki:

  Selamün aleyküm bekçilik hakkında sorum olacak heyet raporunda sol kulak zarı delik çıktı itiraz dilekçesi verdim sonuc gelene kadar ameliyat olsam kabul edilir mi şimdiden teşekkürler

  1. Admin Admin dedi ki:

   hayır…

   1. Avatar Selçuk dedi ki:

    Merhaba aslında spor hayati olan birisiyim lakin 16 17 derece civarı düz tabanım evlenme sebebi olduğu için ameliyat olmayı düşünüyorum fakat ameliyat sonrası iyileştikten sonra polislik veya subaylık gibi şeyleri denesem sorun teşkil eder mi ?

    1. Admin Admin dedi ki:

     evet…