Güncel Bilgiler

Aile Hekimi Doktoru Öğrenme 2023

Aile hekimi sistemi bildiğiniz üzere mahallenizde veya yakınınızda olan sağlık ocaklarında bulunan uzman kişilerdir. Türkiye’de ikamet ediyor olup hastalıkların başlangıç seviyelerinde tercih edilen aile hekimleri bizleri doğru alanlara yönlendirme konusunda büyük yardımcı olmaktadırlar. Günümüzde kişiler büyük devlet hastanelerine en ufak şeyler için gidebiliyor ve yanlış polikliniğe sıra alarak gereksiz sıra oluşturabiliyorlar. Tam da bu durumların önüne geçmek ve basit hastalıkları hızlı bir şekilde tedavi etmek için aile hekimleri bizleri hazır olarak beklemektedirler. Bu kapsamda aile hekimi doktoru öğrenme 2023 konumuza göz gezdirebilirsiniz. Mahalle mahalle, kişi kişi değişebilen aile hekiminizi doğru bir şekilde öğrenebilirsiniz. Böylece hızlıca aile hekiminize kontrole gidebilir ve hastalığınız hakkında detaylı bilgileri alabilirsiniz.

Aile Hekimi Doktoru Sorgulama 2023

Aile hekimi doktoru sorgulama 2023 yılında eskiden olduğu gibi devam etmektedir. Farklı yöntemler ile aile hekiminizi öğrenebilirsiniz. Eski sistemde sbu.saglik.gov.tr adresi üzerinden aile hekime sorgulaması yapılabiliyordu. Ancak bu sistem kapandığı için ve e-devlet bünyesine dahil olduğu için sorgular e-devlet üzerinden yapılabilmektedir. Aile hekiminizi ücretsiz bir şekilde öğrenmek için gerekli olanlar internet bağlantısı, akıllı telefon veya bilgisayar olacaktır. E-devlet uygulaması bildiğiniz üzere Apple Store ve Google Play Store üzerinden ücretsiz indirilebiliyor. Veya telefonunuzun tarayıcısından e-devleti açarak indirme yapmadan aile hekiminizi öğrenebilirsiniz. E-devlet üzerinden hangi adımları izleyeceğinizi bir alt başlıkta öğrenebilirsiniz.

Aile Hekimi Doktoru Nasıl Öğrenilir?

İnternetten randevu almak için girmiş olduğumuz mhrs.gov.tr adresinde karşılaştığımız ilk uyarılardan birisi “Sağlığınıza dair her konuda ilk başvurucağınız hekim aile hekiminizdir. Aile hekiminize çalışma saatleri içinde RANDEVU ALMADAN da muayene olabilirsiniz.” olmaktadır. Bu konuya ilk paragrafta da değinmiştik. Peki aile hekiminizi nasıl öğrenebilirsiniz? Aile hekimi doktoru öğrenme 2023 için yapmanız gereken iki yöntem bulunuyor. Bunlardan ilki mhrs.gov.tr adresine girip sağ kısımdan kırmızı butondaki “randevu al” butonuna tıklamak olacaktır. Giriş yaptıktan sonra sağ kısımda aile hekimi bilgilerinizi görebilirsiniz.

Diğer bir alternatif ise e-devletten öğrenmektedir. E-devlet girişinizi yaptıktan sonra arama kısmına “Aile Hekim Bilgisi Sorgulama (Sağlık Bakanlığı)” yazarak ilgili hizmeti arayabilirsiniz. Bu aramadan sonra ilgili alanda aile hekiminizin tüm bilgileri yer alacaktır. Bulunduğu sağlık ocağı bilgisinden oda numarasına kadar tüm detayları öğrenebilirsiniz.

4-A SSK’DAN NASIL EMEKLİ OLURUM ?
Bağkur ve SSK Birleştirmesi Nasıl Yapılır?
Emekli Maaşı Sorgulama, 4A, 4B, 4C

Polis

Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu