Ana Sayfa / POLİS OKULLARI / Afyonkarahisar Polis Meslek Eğitim Merkezi
afyon pmyo2

Afyonkarahisar Polis Meslek Eğitim Merkezi

Afyonkarahisar Polis Meslek Yüksek Okulu ilk olarak 1980 yılında eğitim ve öğretime açılmıştır. İlerleyen süreçlerde ara ara açılıp kapanan Afyon Polis Okulu en son 2014 yılında yeni hizmet binasına taşınmıştır.

“Afyon Polis Okulu” Nisan 1980’de, “Anadolu Kız Öğretmen Lisesi” olarak faaliyetini sürdüren ve mülkiyeti Milli Eğitim Bakanlığı’na ait olan binada eğitim ve öğretime başlamış ve yaklaşık 10 yıl devam etmiştir. 1990 yılında ihtiyaçtan dolayı bina tekrar Milli Eğitim Bakanlığı’na devredilmiştir.

Daha sonra İçişleri Bakanlığının 25/01/1993 tarihli Onayı ile, Hasan Karaağaç Mahallesi Ahırsuyu Mevkiinde; Tarım İl Müdürlüğünün bünyesinde bulunan 119.417 m2‘lik Afyon Zirai Üretim İşletmesi ve Çiftçi Eğitim Merkezi olarak faaliyet gösteren alanın, Polis Okulları Yönetmeliği’nin 5.maddesi gereğince Polis Okulu olarak açılmasına karar verilmiştir. Restorasyon ve altyapı çalışması tamamlanan okulumuz, 03 Ekim 1994 yılında “Afyon Polis Okulu” olarak yeniden eğitim-öğretime başlamıştır.

11.10.2001 tarihli Bakan onayına istinaden 16.10.2001 tarihli yazı ile “Polis Eğitim Merkezi” olarak hizmete girmiştir. Yaklaşık olarak (2) yıl Eğitim Merkezi olarak faaliyetine devam eden Okulumuz, bu zaman zarfında çeşitli kadrolardan gelen Emniyet Hizmetleri Sınıfı personeline hizmet içi eğitim vermiştir.Polis Eğitim Merkezi Müdürlüğü iken, 24.09.2003 gün ve 25239 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanan 10.09.2003 tarih ve 2003/6123 sayılı Bakanlar Kurulu Kararınca Polis Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü’ne dönüştürülmüş 2003-2004 Eğitim-öğretim döneminde ilk öğrencileri ile birlikte faaliyete geçmiştir.

2010 yılında yapımı başlayan yeni okul binasının tamamlanmasıyla; Temmuz 2014’e kadar faaliyete devam eden Hasan Karaağaç Mah. Ahırsuyu mevkiinde bulunan okuldan, Battalgazi Mahallesi Eskişehir Yolu Küme Evleri No:2/1 adresindeki yeni hizmet binasına taşınarak; 19.04.2005 günlü Bakan onayı ile yürürlüğe giren “Polis Akademisi Polis Meslek Yüksekokulu Yönetim Birimleri Kuruluş, Görev ve Çalışma Yönetmeliği” ne uygun olarak halen eğitim-öğretime devam etmektedir.

Afyonkarahisar Polis Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü 18/08/2016 tarihli Başkanlık Makamının oluru ile Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğüne dönüştürülmüştür.

Afyonkarahisar Polis Meslek Eğitim Merkezi İletişim
​Adres ​Battalgazi Mahallesi ANS Kampüs Küme Evleri No:2/1 Merkez/Afyonkarahisar TÜRKİYE
​E-Posta ​afyonpmyo@egm.gov.tr
​Telefon 272 213 17 42 ​
​Fax ​272 213 44 90
​Web Site http://www.afyonpmyo.pol.tr​

Afyonkarahisar Polis Meslek Eğitim Merkezi Aşağıdaki Haritadan Ulaşabilirsiniz:

Afyon Polis Meslek Yüksek Okulundan bir kaç kare

afyon pmyo foto

afyon

24 Soru Var

 1. Peki bütün okullar için aynı mı mülakatlar

 2. peki ikametgahımızın bulunduğu yerde pmyo da bayan alımı yoksa napabiliriz ve bayan alımı yapan pmyo ları yazarsanız sevinirim

 3. 2 ekim 99 doğumluyum.lise son sınıfım 2017 PMYO ya girebilir miyim.eger bir gunle kaybediyorsam yaşımı nasıl düzeltebilirim .

 4. Lise 3. Sınıf öğrencisiyim. Afyonkarahisar polis meslek yüksek okuluna gitmek istiyorum mülakat için afyonamı gitmem gerekiyor ? İstanbulda yaşıyorum . İstanbulda bayanlar için de mülakat sınavı yapılacak mı?

 5. Emrullah Aybakan

  Bu polis meslek yüksek okulu lisemi oluyor? yoksa lise bitincemi?

 6. Emrullah Aybakan

  Bu polis meslek yüksek okulu lisemi oluyor? Yoksa lise bitincemi oluyor?

 7. BENDE POLİS OLUCAM

 8. İNŞALLAH BAYRAĞI BAYRAK YAPAN ÜZERİNDEKİ KANDIR BAYRAK UĞRUNA OLEN VARSA VATANDIR

 9. BENDE İNŞALLAH POLİS OLUCAM

 10. Çok güzel bir okul İnşallah burda gönülden bulunmak isteyen herkes okuma fırsatı bulur.

 11. Ben imam hatip lisesine gidiyorum 10. Sınıfa geçtim polis olmak istiyorum direk afyona nakil oatiyebilirmiyim lütfen yardım edebilirsiniz

  • admin

   Öncelikle okulunu bitirip YGS sınavına girmen lazım.

   • selamın aleyküm arkadar afyon karahisarda okulda ögrenci olan arkadaşların saglıkda sıkıntı cıkmaları dalinda ankaraya gönderiyolarmuş hangi hastaneler veya hangi kurum değişiyomu bir birgisi olan varmı acaba şimdiden teşekurederim

 12. Lise mezunları hâlâ başvuru yapabilir mi?

 13. Bütün okulların puanı aynı mı

 14. hangi sınavlar zorunlu

Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir