7 Bin Bekçi Alım Başvuru Süreci Bugün Başlıyor

09.07.2018
A+
A-
7 Bin Bekçi Alım Başvuru Süreci Bugün Başlıyor

2018 yılında alınacak 7 bin bekçi için bugün ön başvuru süreci başlıyor. Adaylar ön başvuru sonuçlarında ifade edilen okullara ve zamanda gitmek zorundalar. Bu gidişlerinde evrak teslimi ve ön sağlık taraması yapılacak olan adaylar, daha sonra yazılı sınav için çağrılacaklar.

1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine Giriş Sınavı kapsamında internet üzerinden ön müracatta bulunan adaylar, şahsen başvuru ve evrak teslimi işlemlerini gerçekleştirecekleri ve ön sağlık kontolünden geçirilecekleri başvuru merkezlerini T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet kapısı şifreleri ile öğreneceklerdir.  İlan edilen başvuru merkezinde ve tarihte adaylardan şahsen müracatları alınacak ve ön sağlık kontrolleri yapılacaktır. Bu aşamalardan başarılı olan adayların yazılı sınav tarihi ve sınav merkezi ilerleyen süreçte açıklanacaktır. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav giriş duyurusu tebliğ niteliğindedir.

Adayların Başvuru Merkezlerine girişte yanlarında cep telefonu, ses ve görüntü kayıt cihazı veya bunlara benzer değişik elektronik eşya bulundurmamaları gerekmektedir.

SINAV BAŞVURU DİLEKÇESİ ve SAĞLIK BİLGİLENDİRME FORMU İÇİN TIKLAYINIZ.

ADAY SINAV GİRİŞ BELGESİ İÇİN TIKLAYINIZ.


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 9 YORUM
 1. blank Serdar Akkaya dedi ki:

  Merhaba Admin;
  Yarın 1.komisyonda ön başvuru evrak teslimi ve sağlık kontrolü var.
  Sorum şu bu başvuruya sakal traşı olmadan gittiğimizde veya talep edilen biyometrik fotoğraflarda sakallı olursa herahangi bir olumsuzluk teşkil edermi ?
  Teşekkürler.

  1. blank Admin dedi ki:

   Sorun olabilir.

 2. blank Endişeli dedi ki:

  Burada insanları şaşırtan bir durum söz konusu internetten ön başvurusunu yapanlar şahsen başvurusunu 22 Temmuz’da mı yapacak yoksa 22 temmuza kadar olan süreçte mi yapacak

  1. blank Hakan dedi ki:

   Sınav günü diye ne zaman çağrıldıysanız o zaman yapacaksınız

 3. blank Fadıl dedi ki:

  Admin kardeşim ben yaş olarak 6 ay büyüğüm genede başvurdum basvurumm kabul edildi mülakatta ne olur

  1. blank Hakan dedi ki:

   Elenirsiniz.

 4. blank bekir dedi ki:

  Okuduğum habere göre lise mezunu olmak şartı vardı ama sizin sitede ilk okul mezunu da olablir yazıyor admin ilk okul mezunları başvurabilirmi. Biraz kafam karştı yardımcı olablirmisin

 5. blank ismail dedi ki:

  ilk olarak nereye basvuru yapıyoruz sureç nasıl gıdıyor.

  1. blank Admin dedi ki:

   Şu an başvuru yok