PAEM

5. Dönem İlk Derece Amirlik Eğitimi Sınava Giriş Belgesi

5. dönem ilk derece amirlik eğitimi sınava giriş belgesi artık e-devlet aracılığı ile erişilebilir durumdadır. Geçtiğimiz günlerde eğitim tarihlerine yönelik PAEM duyurumuz olmuştu. Daha önceden başvuru aşamalarını tamamlayıp sınava hak girmeye kazanan adayların sınavları 20 Haziran 2019 tarihinden itibaren başlamaktadır. Başpolis ve Kıdemli Başpolis olan kişilerin başvuru yapabildiği ilk derece amirlik eğitiminde adayların heyecanları artmaktadır. Giriş belgelerinizi Polis Akademisi resmî internet sitesi üzerinden alabiliyorsunuz. İlgili bağlantıyı yazının en sonunda görebilecek, giriş belgenizin olduğu adrese yönlendirileceksiniz.

5. Dönem İlk Derece Amirlik Eğitimi Tarih Değişikliği

Bir önceki haberimizde paylaştığımız gibi teknik alt yapısal sorunlar nedeniyle eğitimler 11 günlük bir ertelenmeye tabii tutuldu. Normal şartlarda 15-28 Haziran 2019 tarihinde başlanacak eğitim teknik altyapı bakımı sebebiyle iptal edildi. Yeni belirlenen tarih ise 26 Haziran – 09 Temmuz 2019 tarihleridir. 5. Dönem ilk derece amirlik eğitimi sınava giriş belgesi üzerinde sınav tarihinizi ve saatinizi detaylı olarak öğrenebileceksiniz. Sıranızı ve tarihinizi karıştırmanız durumunda ise ek bir şans tanınmayacak. Adayların belirtilen süreden önce sınav alanında hazır bir şekilde beklemesi gerekmektedir.

5. Dönem İlk Derece Amirlik Sınavlar Nerede Yapılacak?

Polis Akademisi tarafından yayınlanan resmî duyuruda sınavların yapılacağı adres belirlenmiştir. Polis Akademisi Başkanlığı Gölbaşı yerleşkesi üzerinde gerçekleştirilecek olan sınavlar 20 Haziran – 05 Temmuz 2019 tarihileri arasında gerçekleşecek. Bu tarihler arasında kalan 23 ve 30 Haziran günlerinde ise kimsenin sınavı olmayacak. Gölbaşı yerleşkesinin nerede olduğunu merak edenler ise Ankara ilçesi olarak aratabilirler. Ankara’da bulunan metropol ilçe olan Gölbaşı ulaşımlarına göz gezdirebilirsiniz. Böylece sınava geç kalma gibi istenmeyen durumlar ile karşılaşmazsınız. 5. Dönem ilk derece amirlik eğitim sınav giriş belgesi için bir alt başlığımızı inceleyebilirsiniz.

Polis Akademisi Tarafından Yayınlanan Resmî Duyuru

5. Dönem İlk Derece Amirlik Eğitimi Fiziki Yeterlilik ve Mülakat/Sözlü sınavları 20 Haziran – 05 Temmuz 2019 (23 ve 30 Haziran hariç) tarihleri arasında Polis Akademisi Başkanlığı Gölbaşı yerleşkesinde yapılacak olup, sınava girmeye hak kazanan adayların sınav giriş belgeleri yayımlanmıştır.”

Sınava giriş belgesi için tıklaynız

2019 – PAEM Eğitim Süresi Ne Kadar?
2019 – PAEM Bayan Alımı Yapılacak Mı?
2019 – PAEM Adayları İçin Boy Şartı Nedir ?
2019 – Komiser Yardımcısı Nasıl Olunur ?
PAEM Sözlü Mülakat Soruları

Polis

Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu