4000 Polis Memuru Alımı Yapılacak

22.02.2016
A+
A-
4000 Polis Memuru Alımı Yapılacak

2016 yılı içerisinde Emniyet Genel Müdürlüğü 4000 polis memuru alımı gerçekleştirecek. Şuanda bu alımın sadece özel harekat branşlı olacağı açıklandı. Alınacak polis memurlarının hangi tarihte sınava tabi tutulacağı ve okulun ne zaman başlayacağı hakkındaki bilgiler ilerleyen süreçte paylaşılacağı duyuruldu. Alımların sadece erkek adaylardan oluşacağı da duyurunun ilgi çekici noktalarından yani özel harekat branşında bu alımda bayan alımı olmayacaktır.

Emniyet Genel Müdürlüğünün açıklaması ise şu şekilde.

Emniyet Genel Müdürlüğünce Polis Meslek Eğitim Merkezlerin​e (POMEM) 17’nci dönem polis meslek eğitimi için özel harekat branşlı polis memuru adayı alımı yapılacak.

Emniyet Genel Müdürlüğünce Polis Meslek Eğitim Merkezlerine (POMEM) 17’nci dönem polis meslek eğitimi için özel harekat branşlı 4 bin erkek polis memuru adayı alımı yapılacak. Ön başvurular Polis Akademisi Başkanlığına ait www.pa.edu.tr adresinden on-line olarak gerçekleştirilecek.

17’nci dönem polis meslek eğitimi için adaylarda aranacak şartlar;

En az dört yıllık lisans seviyesindeki bir yükseköğretim programından veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,
31 Aralık 2016 tarihi itibari ile 30 yaşından gün almamış olmak,
2014 veya 2015 yıllarında yapılan KPSS lisans P3 Puan türünden en az 50,00 taban puanı almış olmak. (Emniyet Teşkil​atı personeli şehit veya vazife malulü eş veya çocuklarından KPSS lisans P3 puanı en az 40,00 taban puan şartı aranacak.)​
Öğrencilerin yemek, barınma ve sağlık giderleri Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından karşılanacak. Eğitim sonunda başarılı olanlar özel harekat branşlı polis memuru olarak göreve başlayacak. Sınava giriş koşulları, sınav takvimi ve diğer hususlar http://www.pa.edu.tr/​ resmi internet sitesinden ilan edilecek.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Özel harekat branşına gönül veren tüm adaylara şimdiden başarılar diliyoruz.
Sitemizi takipte kalın.


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.