4. Dönem PAEM Sınav Sonuçları Açıklandı

05.12.2018
1.579
A+
A-
4. Dönem PAEM Sınav Sonuçları Açıklandı

Poli̇s Akademi̇si̇ Başkanlığı Poli̇s Ami̇rleri̇ Eği̇ti̇mi̇ Merkezi̇ Müdürlüğü Li̇sans Mezunu Adayların 2018-2019 Eği̇ti̇m Öğreti̇m Yılı Sınav Sonuç Duyurusu

Bildiğimiz gibi 2700 erkek, 300 kadın toplamda 3000 komiser yardımcısı için Polis Akademisi Gölbaşında sınav düzenlemişti. Buna göre 4.Dönem PAEM Sınavının sonuçları adayların heyecanlı bekleyişiyle bugün son buldu.

16/07/2015 tarihli ve 29418 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Polis Amirleri Eğitimi Merkezi (PAEM) Giriş ve Eğitim-Öğretim Yönetmeliği hükümlerine göre 2018 yılı PAEM öğrenci adaylığına ön başvuruları 06-19 Eylül 2018 tarihleri arasında ve aday değerlendirme ile seçme sınavları ise 05-26 Ekim 2018 (14-21 Ekim 2018 hariç) tarihleri arasında Polis Akademisi Başkanlığı Gölbaşı yerleşkesinde yapılmıştır.

2018-2019 Eğitim–Öğretim Dönemi Polis Amirleri Eğitimi Merkezi (PAEM) Müdürlüğüne 2700 erkek, 300 kadın olmak üzere toplam 3000 Komiser Yardımcısı Adayı Öğrenci Alımı Sınavı Sonuçları 05/12/2018 tarihinde açıklanmıştır.

Adaylar sınav sonuçlarını, Polis Akademisi Başkanlığının http://www.pa.edu.tr/ internet sitesinden T.C. kimlik numarası ve e-devlet şifrelerini girerek öğrenebileceklerdir. Bu açıklama, Polis Akademisi Başkanlığı Polis Amirleri Eğitimi Merkezi (PAEM) Giriş ve Eğitim-Öğretim Yönetmeliği hükümleri uyarınca tebliğ niteliğinde olup, sınav sonuçları hakkında ayrıca açıklama ve yazılı tebligat yapılmayacaktır.

Bununla beraber adaylar intibak eğitimi kayıt işlemleri ile ilgili yapılacak diğer duyuruları Polis Akademisi Başkanlığı internet sitesinden takip edeceklerdir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

PAEM SINAV SONUÇ EKRANI

2018 4. Dönem PAEM Fiziki Yeterlilik Parkuru Nasıl Olacak?

Nasıl Komiser Olunur? Komiser Olma Şartları Nelerdir?

Emniyet Amiri Nasıl Olunur ?

2018 – Nasıl Komiser Yardımcısı Nasıl Olunur ?

Komiser Yardımcısı Olma Şartları Nelerdir?

Admin
Merhaba. Adım Hakan GÜVEN. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 11 YORUM
 1. Kılıç dedi ki:

  Tam bir saçmalık tam bir fiyasko.. o kadar zaman bekle sonra karşında kocaman BAŞARISIZ yazısını gör neye göre eliyorsunuz 1 dakikada insan mı tanınır ??

 2. Önder dedi ki:

  Çok şükür kazandım Allah herkes hakkında hayırlısını nasip etsin arkadaşlar

 3. Mehmet dedi ki:

  Merhaba. Yedekler kaça kadar gider tahmininiz nedir acaba?

 4. Hüseyin dedi ki:

  Yedek planlaması erkek kadın yapılır mı? Erkek Yedek 16.

 5. Deniz dedi ki:

  Admin paem intibak eğitiminde subaylık mülakatına gidebilir miyiz ?

  1. Admin dedi ki:

   hayır…

 6. zekai dedi ki:

  intibak eğitimin de sözleşmeli öğretmenlik mülakatına gidebilir miyiz

  1. Admin dedi ki:

   hayır…

 7. Tolgahan dedi ki:

  Noter tasdikli lisans diplomasi ve kazandi belgesi ciktisi diyorlar kazandi belgesini de notere tasdikletmemiz gerekiyor mu ? Acil donus yapabilirseniz sevinirim.

  1. Admin dedi ki:

   kazandı belgesi notere tasdiğe gerek yok

 8. Cem dedi ki:

  1. Yedek sonuçları kaça kadar gelsi bi bilginiz var mı admin?